Шкода wifi: Вся правда про те шкідливий вай фай для здоров’я людини

Сучасна людина у великих містах на стільки звик до новомодних гаджетів і до постійного «контакту» з інтернетом, що часом навіть не замислюється про можливу шкоду «новинок». Однією з «непомітних» проблем є вже знайомий кожному wi-fi сигнал, який покриває вже понад 70% території великих міст. Сьогодні ми розберемося в можливу шкоду від вай фая для людського організму.

Зміст:

  Що з себе являє Wi-Fi сигнал
  Чим шкідливий вай фай
  Можливі наслідки впливу вай фай сигналу
  Контраргументи або чому вай фай нешкідливий
  Офіційна позиція Моз та ВООЗ
  Зменшуємо шкоду від вай фай

Що з себе являє Wi-Fi сигнал

Вай фай — це електромагнітний сигнал, бездротова технологія, яка забезпечує взаємодію (передачу інформації) різних пристроїв за допомогою радіосигналів з певною частотою.

Чим шкідливий вай фай або вплив Wi-Fi сигналу на організм людини

Питання про те, чи шкідлива вай фай, можна віднести до категорії питань, чи є життя на Марсі? Ніхто зі стовідсотковою упевненістю не може стверджувати ні те, ні інше, оскільки немає точних даних про це. Рішення ухвалює для себе кожний особисто. Ми лише спробуємо розібратися, в чому можлива небезпека вай фая.

Говорячи про таку проблему, як шкоду Wi-Fi, слід розглядати небезпека не в самому сигналі, а в ступені його потужності. Якщо мета джерела — передавати сигнал на великі відстані, то і його потужність повинна бути набагато вище, ніж у стандартного роутера, який встановлюється в невеликому офісі або квартирі.

Сигнал вай фая, як і будь-яке електромагнітне випромінювання в будь-якому випадку користі не приносить організму людини, знову ж таки, все залежить від його потужності. Іншими словами, можна сказати, що вай фай шкідливий «у великій кількості».

Можливі наслідки впливу вай фай сигналу (радіохвиль)

Дитячий організм найбільш піддається будь-якому негативному впливу ззовні, в тому числі електромагнітних випромінювань. Фахівці, які виступають проти використання Wi-Fi в середовищі дітей, аргументують свої побоювання тим, що у дитини більш тонка черепна кістка, а також не зовсім сформувалася нервова система. На їхню думку, негативний вплив безпровідних технологій можуть викликати у дітей зниження моторики, послаблення уваги та погіршення пам’яті.

Не надто лояльні медики і щодо впливу Wi-Fi на здоров’я чоловіків, зокрема, на рівень потенції і якість сперми. Вважається, що потужний радіосигнал може вплинути на клітини, сприяти їх зближенню та збільшення внутрішньоклітинної температури. Наукових доказів цієї теорії немає, але побоювання фахівців не завжди безпідставні.

Контраргументи або чому вай фай нешкідливий

У звичайному житті ми стикаємося з радіохвилями досить часто, навіть не замислюючись про це. Телевізори, радіо, мобільні телефони — все це пристрої, які беруть радіосигнали, тому роутер, ноутбук або інший гаджет, оснащений вай фай модулем — далеко не єдине джерело такої дії.

Наукові фізичні дані полягають в тому, що потужність вай фай роутера найчастіше становить 63 мілівата. Для порівняння можна навести той факт, що потужність мобільного телефону в момент бесіди — 1 ват, що в десятки разів сильніше потужності Wi Fi, тим більше, що роутер знаходиться набагато далі від нашого тіла, ніж молярний телефон.

Офіційна позиція міністерства охорони здоров’я та Всесвітньої Організації охорони Здоров’я

На відміну від ситуації з мобільним зв’язком, офіційного висновку органів охорони здоров’я про безспірне шкоду вай фая на сьогоднішній день немає. Разом з тим, більшість медиків рекомендує по можливості самостійно приймати заходи по зменшенню впливу на організм електромагнітного випромінювання, у тому числі сигналу Wi-Fi.

До речі, ВООЗ рекомендувала по-можливості не розгортати і не використовувати wi-fi в початкових і середніх школах.

Зменшуємо шкоду від вай фай

Як відомо, потужність сигналу падає пропорційно відстані — чим далі людина від джерела сигналу, тим менше буде ступінь його впливу на організм. З метою зменшення шкоди від вай фая рекомендується не встановлювати вай фай роутер безпосередньо біля місцезнаходження людей.
Резюмуємо всі рекомендації:

Встановлюйте роутер в не житлових приміщеннях.
Вимикайте роутер на ніч.
Не підпускайте до роутера дітей і вагітних жінок.
Тримайте приймач/передавач wi-fi сигналу далі від себе.
Намагайтеся не передавати великі обсяги інформації через wi-fi без особливої потреби.
По-можливості не купуйте роутери підвищеної потужності сигналу.

Якщо ви всерйоз вирішили захистити себе від wi-fi випромінювання логічним буде йти до кінця і першим-намерво відмовитися від використання мобільного телефону і мікрохвильовій печі.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru