Wifi analyzer: Аналізатори та сканери Wi-fi для windows і android

Часом у повсякденному житті, при користуванні Wi-Fi мережами, найбільш стабільна точка доступу, яка показує найкраще покриття, віддає не самий стабільний інтернет. Щоб без проблем виявляти wi-fi точки доступу віддають стабільний інтернет, без яких-то було перешкод — потрібен wi-fi аналізатор, про яких і піде мова в даній статті.

Зміст:

  Що таке wifi аналізатор
  Навіщо потрібні вай фай аналізатори каналів
  Програми wifi аналізатори
  Приклад аналізу wi-fi мережі
  Wifi analyzer для android
  Wifi аналізатор для Windows

Що таке wifi аналізатор

Аналізатор wifi — програма або пристрій, що здійснює перевірку, аналіз мережі; як би говорить нам капітан Очевидність. Цілі та реалізація такого аналізу можуть сильно відрізнятися від пошуку більш чистого каналу до методів Aircrack-ng, що вкрай бажано врахувати розшукуючи сканер wifi. Тим не менш кажучи про аналізаторі, мають на увазі інструмент для побудови карти покриття, аналізу розподілу каналів, аналізу інтерференції і рівня сигналу, виключаючи інструменти аналізу трафіку начебто Wireshark, Aircrack, tcpdump все-таки вони трохи іншого напряму, хоча можуть і аналіз перешкод, якщо попросити.

Якщо говорити зовсім спрощено, wifi аналізатор — це програма ,щоб бачити чому не «їде» Wi-Fi.

Навіщо потрібні вай фай аналізатори каналів

Необхідний цей клас інструментів для спостереження взаємного впливу радіопристроїв сантиметрового діапазону, яким є будь-яке обладнання, що вміє wi-fi, або, кажучи простою мовою для того, щоб бачити в realtime не тільки хто винен, але і що робити, для відновлення стійкого зв’язку в сенсі куди і як валити, ага такий трактор порося Петра.

Аналіз wi-fi поширена та необхідна задача при налаштуванні, діагностики, відновлення і злом мережі. Природно, в залежності від завдання, аспекти аналізу різні, якщо при налаштуванні і діагностиці більш цікаві фізичні властивості каналу (частота, вплив полів, зайнятість каналу), то при зломі більше уваги приділяється логіці (захист, шифрування і. т. д.).

Завдання настільки важлива, що для пристроїв типу Ubiquiti NanoStation реалізація можливості такого аналізу не фіча, а необхідність.

Та й терпіти на улюбленому планшетике, що рветься один мегабіт, коли можна зробити пару кроків по кімнаті до п’яти смужкам… ось для того, щоб знати куди крокувати як раз і потрібен аналіз.
Стійкість з’єднання залежить від багатьох важко обчислюваних факторів: взаємного розташування пристроїв, впливи близьких частот і навіть стану поверхні. Це все практично не можна розрахувати, але можна подивитися в реальному часі і вибрати частоту і положення, в якому мінімум негативного впливу. Оскільки від стійкості з’єднання залежить його швидкість.

Програми wifi аналізатори

Програмних реалізацій аналізаторів не злічити. Тут відзначилися як відомі софтописатели, так і спеціалізовані контори, деякі з яких, взагалі, виробники заліза як згадана вище Ubiquiti c їх AirView. Всі програми між собою відрізняються трохи інтерфейсом і методом візуалізації, роблять приблизно одне і те ж і навіть так само.

Деякі відмінності продиктовані метою сканування, припустимо, TamoGraph Site Survey орієнтований на розміщення WiFi пристроїв по площі; InSSIDer — на аналіз з’єднання доступних мереж в дозволених діапазонах; а AirView існує щоб полегшити життя настроювач Ubiquiti у діапазоні і за його межами. Проте найбільше на слуху всього сімейства, Wi-Fi analyzer, представлений утилітами для андроїд і Віндовс пристроїв, бо «я андроїд, мені потрібен інтернет і розетка». Програма дозволяє знайти місце, де ніхто і ніщо не заважає просто освоюється і використовується, при цьому достатня для домашнього використання.

Приклад аналізу wi-fi мережі

Будь Аналіз безглуздий без мети. Це так абстрактна думка. Метою першого прикладу відновлення ширини каналу між Васею і Петром. Канал налаштований на обладнанні Ubiquiti, має для простоти всього дві антени. Виявивши падіння швидкості, Вася заходить на 192.168.1.20 і бачить там скажімо «transmit ccq 50%». Матюкаючись на повільну зв’язок, Вася хитає JAWA і ось він, нарешті, тисне велику синю кнопку Launch AirView. З цього моменту, власне, і починається аналіз, якому, до речі, треба дати попрацювати хвилин 10 для накопичення статистики.

Більшість аналізаторів виводять інформацію у вигляді графіків, їх багато, але зазвичай вони дублюють один одного в тій чи іншій мірі. У Васі їх три — короткочасний (потужність) відображає зміни останніх хвилин роботи, довготривалий (потужність) відображає шкалу від моменту запуску сканування і довготривалий (енергія).

Перерахувавши піки на графіку «Waveform View» (довгостроковий графік зміни потужності), Вася не тільки бачить, що поруч по частоті з’явилося якесь пристрій, але і по глибині синього кольору виявляє на які частоти можна змінити канал.
Другий завданням для прикладу завдання знайти андроїду канал ширше. Запускаємо Wi-Fi analyzer, дивимося рейтинг каналів для точки на вкладці «рейтинг каналів», отримуємо номери вільних каналів. Якось не вийшов приклад. Візьмемо для прикладу завдання знайти більш потужний сигнал точки. Запускаємо Wi-Fi analyzer, включаємо вимірювач і дивимося, як змінюються показання, коли ходимо по кімнаті, до речі, якщо дані приладу прив’язати до координат в процесі отримаємо карту покриття.

Wifi analyzer для android

Переносний пристрій, що застосовується в складній радиообстановке, повинно мати засоби аналізу навколишнього свавілля, просто зобов’язана. Набравши Wifi analyzer, отримаємо список позицій на 10, схожого функціоналу і реалізації, ну я ж казав — хлібне місце.

Вибравши зручну особисто собі програму, іноді не розумієш, як жив до її встановлення. Оцінити мережу, знайти оптимальне місце розташування, а за рахунок розміру хвилі wifi зв’язок залежить від положення і орієнтації пристрою. Зрештою, вибір точки підключення з можливих теж аналіз, зашитий в носія телефону.

Wifi аналізатор для Windows

Всі роздуми про портативному пристрої в силі, ось тільки в магазині вибір менший, ціни побільше хоча Wi-Fi analyzer є і навіть безкоштовний. На просторах інтернету зустрічається InSSIDer і багато, багато інших. Згадуваний вище TamoGraph Site Survey теж з цієї пісочниці.

Маючи на борту вайфай, повинен мати і його аналізатор. Аксакали кажуть, що навіть видаливши його заради вільного місця, його все одно доводиться встановлювати знову і знову.

Не покладайте надій, це всього лише утиліта для «подивитися очима», побачивши і виправивши частоту каналу, положення пристрою і антени можна мати більш стабільний контактик на більш високій швидкості торрентів особливо, якщо відсунути зварювальник st від антени.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru