Як дізнатися хто підключений до мого wifi в 2 кроки. Дивимося і отключем халявщиків.

Швидко визначаємо число підключених до мережі WiFi пристроїв (двома різними способами), налаштовуємо правила обмеженого і безпечного доступу до бездротової мережі, а так само розбираємося в програмах полегшують здійснення вищеописаних дій.

Зміст:

  Ознаки «лівих» підключень
  Як дізнатися скільки пристроїв підключено до мого wifi
  Як подивитися хто підключений до wifi роутер
  Як відключити невідомі пристрої від вай фая
  Як убезпечити свій вай фай?
  Програми для контролю за підключеннями до wi-fi

Ознаки несанкціонованих підключень

Перший ознаки досить часто можна зіткнутися з різкими падіннями пропускної здатності з’єднання. Найчастіше проблема криється в роботі провайдерів різних рівнів між Вами і віддаленим сервером, але цілком можливий і витрата трафіку Вашого каналу сторонніми особами. Другий ознака, змушує замислитися про контроль доступу до свого Wi-Fi каналу — це раптово виникають обмеження доступу для вашого ip-адреси для будь-яких сайтів. Крім того, зверніть увагу на поведінку індикатора бездротового з’єднання на корпусі роутера — при відключенні всіх пристроїв від мережі він не повинен ні моргати, ні тим більше практично постійно горіти.

Як дізнатися скільки пристроїв підключено до мого wifi?

Дізнаємося хто підключений до wi-fi в налаштуваннях роутера

Як дізнатися, хто підключений до мого wifi? Найпростіший спосіб зробити це — в панелі керування Вашим роутером.

Для входу в неї наберіть в адресному рядку веб-браузера і ip-адресу Вашого маршрутизатора локальної мережі (якщо його ніхто не змінював, він буде відповідати зазначеному в інструкції і на корпусі маршрутизатора; зазвичай це — 192.168.1.1) і введіть у вікні запиту облікові дані (за замовчуванням у багатьох роутерах — admin/admin). Подальші дії залежать від виробника Вашого роутера, але принципових відмінностей немає, тому розглянемо дії на прикладі оболонки роутерів Asus.

В панелі керування Вашим роутером — побачите число всіх пристроїв, підключених до роутера, в розділі «Клієнти». Клік миші на ньому відкриває докладний список пристроїв. Наприклад, на скріншоті нижче ми бачимо два підключені пристрої: ноутбук і телефон.

За детальною інформацією можна звернутися до меню «Системний журнал-Бездротова зв’язок», не відображаються мережеві імена пристроїв, а тільки MAC-адреси їх мережевих інтерфейсів. Так як вони (MAC-адреси) вказувалися й у списку клієнтів (який ми подивилися раніше), розібратися, хто є хто, буде неважко. У нашому прикладі ми бачимо, що телефон підключений до мережі вже давно, в той час як ноутбук підключений буквально тільки що.

А далі з опоставить список пристроїв з тими, що є в наявності у Вашій квартирі і виявити «незваних гостей» — не складе проблем.

Дивимося хто підключений до вай фай за допомогою спеціальних програм

Якщо з якоїсь причини у Вас немає доступу до маршрутизатора, можна обійтися сторонніми програмами. Найпростіший варіант — це програма Wireless Network Watcher, викладена розробником у вільний доступ. Після натискання кнопки F5 (або вибору відповідного пункту в меню) програма просканує весь діапазон адрес в локальній мережі і видасть список знайдених пристроїв.

Як подивитися хто підключений до wifi роутера

Точніше кажучи, це питання потрібно було сформулювати не «як подивитися, хто підключений до мого wifi», а «як подивитися, які з пристроїв не мої». З телефонами, планшетами все просто: вимкніть на них радіомодуль бездротового зв’язку, і вони зникнуть зі списку підключених пристроїв. Дізнатися мережеві ім’я та MAC-адресу комп’ютера можна, натиснувши на клавіатурі клавіші Win+R і у вікні набравши команду cmd для виклику консолі відновлення, в якій потрібно ввести наступне: ipconfig /all

У нашому прикладі пристрій Notebook, знайдене раніше, виявилося нашим же ноутбуком. Простіше кажучи, всі знайдені у прикладі раніше пристрою належать нам, і немає сторонніх підключень.

Як відключити невідомих користувачів від свого вай фая

Через панель управління роутером можна заборонити бездротову передачу даних для будь-якого з пристроїв у мережі. Так як вони ідентифікуються по унікальним MAC-адресами, фактично — серійними номерами своїх мережевих інтерфейсів, включення фільтра «Відхилити» для пристрою буде означати неможливість його роботи в мережі Wi-Fi, як би його господар намагався підключитися.

Як убезпечити свій вай фай? Забороняємо підключення до wi-fi невідомих пристроїв.

З попереднього прикладу можна зрозуміти і те, як убезпечити себе від підключення невідомих пристроїв: увімкніть фільтр МАС-адрес «Приймати» і додайте в список всі гаджети і комп’ютери, яким буде вирішуватися доступ до мережі. Крім того, не забувайте і про налаштування безпеки: використовуйте захист мережі паролем достатньої довжини з методом перевірки автентичності WPA2 (на відміну від застарілого WEP, який досить легко розкривається wifi-сниффером, це змусить зломщика витратити досить багато часу для злому Вашої мережі).

Програми для контролю за всіма хто підключений до wi-fi

Як Ви вже встигли переконатися, найзручніше стежити за станом своєї мережі через панель управління роутером — так можна і швидко обчислити непроханого гостя, і закрити йому доступ до мережі. Однак, роутер не може попереджати господаря про появу в мережі нових пристроїв. Для цієї мети можна застосувати сторонні програми, наприклад, вже описаний вище Network Watcher: задайте в його налаштуваннях час періодичності сканування мережі і відповідний тип сповіщення про новий пристрій, і Ви завжди зможете дізнаватися про нових підключеннях до своєї бездротової мережі.

Аналогічний функціонал має інша програма — WiFi Guard. Але, на відміну від попередньої програми, вона може автоматично запускатися в системному треї Windows.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru