Як дізнатися ключ безпеки мережі вай фай на Windows або Android

Щоб WiFi-мережа була захищена від доступу сторонніх, був придуманий ключ безпеки мережі. Він запобігає несанкціоноване з’єднання з мережею, а також попереджає перехоплення трафіку (навіть якщо зловмисник отримає його, він не зможе скористатися цією інформацією, оскільки вона буде надійно зашифрована).

Зміст:

  Що таке ключ безпеки мережі
  Як дізнатися ключ безпеки мережі вай файл
  Дізнаємося ключь безпеки мережі під Windows
  Дізнаємося ключь безпеки мережі під Android
  Отримати ключ безпеки в панелі управління Роутера
  Програми дозволяють дізнатися ключ безпеки

Що таке ключ безпеки мережі

В сутності, ключ безпеки мережі являє собою набір символів, за допомогою яких зашифроване з’єднання між усіма пристроями, що входять в локальну мережу. Існує два поширених типи шифрування даних в мережах WiFi – WPA і WPA2. Перший зараз практично не використовується із-за проблем з безпекою. Проте процес отримання ключа не залежить від типу шифрування.

Перш ніж буде налагоджено з’єднання з мережею, між вашим пристроєм та роутером, роутер зажадає правильно відповіді на запрошення, яким, власне, і є ключ безпеки. Простіше кажучи, ключ безпеки WiFi – це пароль від бездротової мережі.

Зрідка може статися ситуація, коли власник (або повноправний користувач) мережі, наприклад, забуває пароль від WiFi, у результаті втрачає доступ до неї (не може підключитися). Але це не проблема. Відновити доступ дуже просто. Часто для цього потрібно просто скинути налаштування роутера. Але якщо з якоїсь причини не можна скинути конфігурацію маршрутизатора на дефолт (налаштування за замовчуванням), то можна піти іншим шляхом.

Як дізнатися ключ безпеки мережі вай файл

Отже, припустимо, що був забутий ключ безпеки мережі вай фай як дізнатися його тепер? Спосіб залежить від того, на якій платформі працює клієнтський пристрій. Нижче будуть розглянуті дві системи – Windows (останніх версій) і Android, а також буде описаний спосіб одержання ключа з панелі управління роутера.

Дізнаємося ключь безпеки мережі під Windows 7/8/10
Операційна система Windows зберігає інформацію про всі з’єднання, які вона коли-небудь встановлювала (якщо, звичайно, сам користувач навмисно не стер ці дані).

Щоб отримати ключ безпеки для WiFi потрібно зайти в «Центр управління мережами і загальним доступом» (клік по відповідному значку на панелі задач). Після цього в отобразившемся списку знадобиться знайти ім’я потрібної мережі, по ньому клікнути, і вибрати в контекстному меню пункт «Властивості». У віконці знадобиться поставити галочку в чекбоксі з лейблом «Відображати символи» після чого у текстовому полі «Ключ безпеки мережі» відобразиться потрібний пароль.

Дізнаємося ключ безпеки під Android
А тепер розглянемо інше питання: ключ безпеки мережі як дізнатися на Android. Тут, слід зазначити, що процес отримання пароля від WiFi дещо складніше, ніж на десктопної Windows.

Через штатний інтерфейс системи витягнути його не вийде, тому знадобиться шукати ключ в системних файлах. Але тут є один нюанс – доступ до них можна отримати тільки тоді, коли на пристрої отриманий Root. Метод отримання прав суперкористувача залежить від моделі пристрою (відповідну інформацію можна отримати на спеціалізованих сайтах).

Але припустимо, що на телефоні/планшеті є Root. У такому випадку додатково знадобиться встановити сторонній файловий менеджер, за допомогою якого можна отримати доступ до системного розділу. Найпопулярнішим таким додатком є Root Explorer (поширюється безкоштовно через Google Play).

Після установки знадобиться відкрити програму і надати йому права суперюзера. Потім потрібно перейти в папку, що знаходиться за адресою: data/music/wifi. У ній буде присутня безліч файлів, але паролі від wifi зберігаються тільки в одному з них – wpa_supplicant.conf. Відкриваємо його за допомогою будь-якого додатку, яке вміє читати текстові документи (наприклад, через веб-браузер) і шукаємо ім’я потрібно мережі. Поруч з ним буде присутній і шуканий ключ безпеки.
Здається, що складно, але насправді – не дуже. Однак якщо не хочеться шукати самостійно ці дані, можна скористатися спеціальним додатком і полегшити завдання, але про це нижче.

Отримати ключ безпеки в панелі управління Роутера

Щоб дізнатися ключ безпеки WiFi в панелі управління роутера необхідно для початку з’єднатися з ним. Для цього дізнаємося IP-адресу пристрою (зазвичай він написаний на наклейці, розташованої на дні обладнання). Якщо його там немає, то з комп’ютера під керуванням Windows вводимо команду ipconfig і шукаємо «основний шлюз», значення якого і буде адресою роутера.

Отриманий IP вводимо в адресний рядок браузера, у вітальному діалоговому вікні вводимо логін і пароль, і входимо в систему. Далі знаходимо вкладку Wireless, і підрозділ Wireless Security. Там шукаємо поле з лейблом PSK Password – те, що в ньому написано – це і є ключ безпеки.

Слід зазначити, що назва розділів може відрізнятися в залежності від моделі роутера. Також в деяких панелях маршрутизаторів, перш ніж з’явиться відповідні елементи інтерфейсу, необхідно натиснути на «Розширені налаштування».

Програми дозволяють дізнатися ключ безпеки

Для пристроїв на android у Google Play Market є безліч додатків, які дозволяють отримувати інформацію про ключі безпеки. І всі вони, слід зазначити, вимагають root-прав. Найбільш популярним з них є програма WiFi Pass – вона безкоштовна, а її інтерфейс дуже простий.

Після завантаження знадобиться запустити її, а потім надати їй необхідні привілеї. Коли це буде зроблено, відобразиться перелік мереж, до яких пристрій коли-небудь підключалося. Шукаємо ім’я потрібного WiFi, і тапа на іконку із зображенням очі, після чого ключ безпеки відобразиться на екрані.

Слід зазначити, що в списку може і не виявитися потрібною мережі. Нічого страшного – тап по кнопці зі стрілочками в правому верхньому куті екрану оновить список, після чого ім’я шуканого вай фай буде виведено на екран.

Програми для отримання ключа безпеки від чужого WiFi під Windows: найпростіший спосіб отримати ключ безпеки від чужого WiFi – це використання додатків перебору паролів (брутфорс). Для Windows найпопулярнішою, заточеною під ці цілі, програмою є Aircrack-ng, а для Android – WIBR. Про те, як ними користуватися, можна дізнатися з манулов, яких в Мережі безліч.
Слід зазначити, що застосування відповідних програм є караним з боку закону.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru