Як поставити пароль на флешку. 100% захист для флешок на 8, 16, 32, 64 гб.

Велика кількість людей воліють зберігати на флешці конфіденційні дані і носити їх з собою. А якщо вона загубиться або що гірше, буде викрадена? Потрапила не в ті руки інформація може доставити велику кількість неприємностей. Озаботьтесь тим, як поставити пароль на флешку, зберігаючи на ній щось дійсно важливе.

Зміст:

  Самий ефективний спосіб захисту даних на флешці
  Як поставити пароль на флешку без програм
  Ставимо пароль на флешку в телефоні
  Як запаролити флешку за допомогою програм
  Кращі програми для паролирования флеш карт пам’яті

Який спосіб захисту даних на флешці найефективніший

Самий надійний спосіб зберігання дійсно важливої інформації – це її утримання під наглядом озброєної охорони глибоко під землею. А у випадку з електронним накопичувачем він ще й повинен бути відключений від мережі (інтернету). Спосіб перебільшений, але це не жарт. Однак реальний світ і постійна необхідність мати доступ до потрібних даних не дозволяє використовувати такі методи. З цієї причини були розроблені різні способи обмеження доступу до інформації.

Найбільше поширення отримало шифрування, оскільки при правильному підході шифрування не дозволяє зловмисникові, або випадковій людині отримати доступ до даних. Засоби шифрування, які використовують сучасні алгоритми з довгим ключем, за умови використання користувачем складного пароля забезпечують ефективний захист. Про використання такого захисту піде мова.

Як поставити пароль на флешку без додаткових програм

Цілком актуальне питання як запаролити флешку без використання спеціальних програм. Буває таке, коли в потрібний момент часу просто відсутня можливість скористатися спец. софтом. Можна виділити два можливих варіанти.

Перший спосіб. Ви спочатку подбали про придбання флешки з апаратним шифруванням. Для таких пристроїв стороннє програмне забезпечення не потрібно, при підключенні до USB-порту потрібно ввести пін-код на клавіатурі, розташованої на корпусі самої флешки. Відключення від порту призведе до автоматичного блокування. Важливо пам’ятати, що багаторазовий неправильний пароль закінчиться вічним блокуванням всієї збереженої інформації. Toshiba Encrypted USB Flash Drive – один з представників подібного класу пристроїв.

Другий спосіб. Використання підручних засобів.

Шифрування засобами MS Office. Уявімо ситуацію, коли потрібно приховати якусь фінансову таблицю Excel. В меню «Файл» виберіть «Зберегти як», а в діалоговому вікні збереження розгорніть «Сервіс», виберіть пункт «Загальні параметри». Тепер можете встановити пароль для захисту від несанкціонованого перегляду, а за необхідності – редагування. Для Word дії аналогічні. Спосіб простий і завжди доступний.
BitLocker. Є штатним засобом Windows, правда, що не з усіма редакціями. Наприклад, для Windows 8.1 доступний Професійної та Корпоративної версіях. За замовчуванням відключений, для активації відкрийте «Пуск» — «Панель управління» — «Система і безпека» — «BitLocker drive encryption». Після підключення флешки до комп’ютера буде доступний пункт «Шифрування диска BitLocker – BitLockerToGo», його (пункт) потрібно тільки включити, після чого діяти згідно підказкам майстра. Врахуйте, що диск буде зашифровано.
На допомогу може прийти звичайна архіватор – необхідна для повсякденної діяльності програма, встановлена на безлічі комп’ютерів. При створенні архіву є можливість шифрувати файли за допомогою пароля. Формально додаткова програма для захисту використовується, але, враховуючи поширеність архіваторів і той факт, що вони не є спеціалізованим засобом, віднесемо їх до підручним засобам.

Ставимо пароль на флешку в телефоні

Своєчасна турбота про захист даних на флешці вашого телефону може повернутися сторицею, оскільки завжди носимым при собі пристроїв (якими є телефони) користувачі все більше довіряють конфіденційні дані. Повне шифрування пам’яті телефону є стандартним комплектом для версій Android вище 4.0, а для зовнішньої карти пам’яті – починаючи з версії 4.1.1, але в недорогих моделях такий захист інформації може бути відсутньою.

Маючи телефон бюджетного класу, можна включити шифрування в налаштуваннях, розділ «Безпека», для чого обов’язково повинна бути активна блокування екрану з допомогою пароля, інакше шифрування буде недоступне. Починаючи з шостої версії Андроїда ця опція буде включена спочатку, що, до речі, вже реалізовано в iOS (iPhone).

При недоступності штатних засобів пошук Google Play запропонує непоганий вибір програм для захисту даних. Хороші відгуки має «SSE шифрування», яка, крім іншого, має такі додаткові функції, як шифратор тексту і менеджер паролів. Після установки, ви побачите інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що пропонує вибрати дані захищені.

Кілька простіше йде справа зі старими телефонами на базі Symbian. У Nokia (з телефонами інших виробників аналогічно) перейдіть послідовно за пунктами «Меню» — «Налаштування» — «Захист» — «Рівень захисту», де виберіть потрібну опцію.

Як запаролити флешку за допомогою програм

Не можна сказати, щоб вибір програмних засобів для захисту даних є мізерним. Крім незалежних розробок кожен порядний виробник флеш-накопичувачів пропонує своє рішення. Загальний принцип налаштування присутній якщо не в усіх, то в більшості подібних утиліт. Як встановити пароль на флешку розглянемо на прикладі програми RohosMiniDrive.

Скачайте з сайту виробника і встановіть програму.
Підключіть флешку до комп’ютера.
Запустіть програму, виберіть «Зашифрувати USB диск».
Придумайте хороший пароль і введіть його у відповідні поля.
У розділі «Параметри диска» вкажіть потрібний розмір захищеного розділу. Особливість програми така, що вона шифрує всі дані, а створює для цих цілей спеціальний розділ.
Після того як вступні задані, можете натиснути «Створити диск».

Тепер всі дані будуть надійно захищені, а також приховані від перегляду. Отримати доступ до неї можна через головне меню програми або з допомогою виконуваного файлу, створеного на незахищеному розділі (Rohosmini.exe).

Кращі програми для паролирования флеш карт пам’яті

Не всі спеціалізовані програми хороші для захисту даних. Деякі мають явні огріхи зі стабільністю або надійністю. Нижче будуть вказані та коротко розглянуті чотири програми, які вже встигли себе зарекомендувати з позитивної сторони.

  RohosMiniDrive – безкоштовно, захищає не весь диск, а тільки зазначену його частина.
  TrueCrypt – дуже популярна програма з великими функціями. З весни 2014 року подальша розробка, на жаль, припинено.
  USBSafeguard – не вимагає установки, обсяг диска обмежений двома гігабайтами для безкоштовної версії.
  BitLocker – шифрує весь обсяг флешки, поставляється в комплекті з Windows, але не у всіх редакціях.

На закінчення звертаємо вашу увагу на те, що стійкість будь-якої програми до злому безпосередньо залежить від складності пароля. Пароль типу «12345» навіть для непідготовленого людини не становить перешкоди.

Використовувати в паролі не менше восьми символів з поєднанням цифр, великих та малих літер, спеціальних знаків. Не забувайте паролів, бо ризикуєте втратити дані назавжди.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru