Місто Бразиліа був спроектований і побудований з метою створення нової столиці країни.

бразилиа

Місто Бразиліа був спроектований і побудований з метою створення нової столиці країни.
Історія його почалася в 1955 році, коли кандидат у президенти Ж. Кубічек запевнив своїх співвітчизників, що в разі успіху на виборах він подарує Бразилії нову столицю. Його сміливі плани виправдалися, і через чотири роки країна отримала нову та сучасну столицю під назвою Бразиліа.

бразилиа
бразилиа

Проект міста, який являє собою силует літака, розробив архітектор Лусіо Коста. Фактично місто будувався з нуля, тому в його плануванні і зовнішньому вигляді відбилися багато новаторські і дуже сміливі ідеї. Завдяки цьому на сьогоднішній день Бразиліа може по праву пишатися своїми унікальними будівлями, а також ідеальною плануванням.
Більш того, з 1986 року місто включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
штат Мінас-Жерайс.
2 563 000 чоловік (2010 рік)

brazilia
brazilia

Клімат і погода.

Оскільки Бразиліа лежить поза області прибережних рівнин, місцеві кліматичні умови відрізняються відсутністю виснажливої спеки. Погоду тут формує тропічний континентальний клімат.
З цієї причини літо в місті вологе і іноді дощове (з грудня по лютий), а зима суха і сонячна (з середини травня по жовтень). Найтеплішим місяцем вважається вересень (+29,7 C) , самим холодним — липень (+12,5 C).
Бразиліа лежить в центральному районі країни, на Бразильському плоскогір’ї. Місто побудований прямо у витоках річок Сан-Франсиску, Корумба, Парана і Токантина . Оточує його мальовниче штучне озеро Пантанал , яке служить місту своєрідним кондиціонером, не дозволяє застоюватися жаркого повітря.
Міські околиці можуть похвалитися найбільш різноманітною рослинністю. Особливо варто сказати про дерева, які ростуть тут. Найбільш поширені в цій місцевості сейба, жовтий лапачо, пальма буріті, і вони тут можуть досягати 25 м у висоту.

Пам’ятки.

Столицю Бразилії можна сміливо назвати зразком сучасної архітектури, так як побудована вона була лише трохи більше 50 років тому. Якщо ви поглянете на неї з висоти пташиного польоту, то в обрисах міста побачите літак.
Найбільш примітним місцем цього міста є площа Трьох влади з куполоподібним будівлею Національної Асамблеї і прекрасним палацом Аврора , який зараз є резиденцією уряду країни.
Там же знаходяться палац Верховного суду та будівлю Конгресу , які, незважаючи на те, що з’явилися відносно недавно, є справжніми пам’ятками міста і приваблюють натовпи туристів. Ну а навколо площі розташовані сучасні футуристичні адміністративні будівлі, які схожі на сучасні твори мистецтва.
Головним же архітектурною спорудою міста є красивий Кафедральний собор , присвячений Богородиці, покровительки Бразиліа. Його форма символізує простягнені до неба руки людини, що молиться. Іншим знаменитим будовою столиці стало будівля Національної ради, побудоване за проектом храму Рамзеса.
Крім того, знаковими пам’ятками міста вважаються пирамидообразная телевежа Torre de Televisao , меморіал Жуселіну Кубічека, блакитна церква Дон-Боску, Арочний палац з висячими садами і статуя Метеор .
Своїм гостям Бразиліа може запропонувати відмінний вибір ресторанів, кафе і невеликих бістро, де можна спробувати будь-яку кухню світу. Хоча у туристів, звичайно ж, найбільшою популярністю користується місцева кухня. Варто відразу сказати, що вона дуже різноманітна і сподобається не тільки любителям екзотичних страв, але і шанувальникам ситної домашньої їжі. Головними продуктами, які тут отримали широке поширення, є м’ясо, овочі, рис, бобові і горіхи.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *