Концерт камерного оркестра «New Era Orchestra», neo криптовалюта курс.

Концерт камерного оркестра «New Era Orchestra»

20 грудня 2009 року в Колонному залі ім.Лисенка Національної Філармонії України відбудеться концерт камерного оркестра «New Era Orchestra», художній керівник і диригент Тетяна Калініченко, із серії «Арт-колекція «ВАВІЛОН» за підтримки Фонду сприяння розвитку мистецтв.

У програмі прем’єри відомого сучасного британського композитора сера Джона Тавенера.

Диригент Тетяна Калініченко та камерний оркестр «New Era Orchestra», вже відомий київським шанувальникам академічної музики, представлять у концертній програмі музику Арво Пярта (Естонія), Вікторії Польової (Україна) та Олександра Раскатова (Росія – Німеччина) (детальну інформацію щодо програми, оркестру, солістів дивіться нижче).

На запрошення засновника оркестру і генерального директора компанії «ВАВІЛОН» Андрія Різоля та диригента Тетяни Калініченко у концерті братимуть участь відомі музиканти:

Роман Мінц , скрипка (Росія), засновник фестивалю камерної музики «Повернення» (Москва);

Андрій Пушкарьов , композитор, перкусіоніст та аранжувальник, артист камерного оркестру «Kremerata Baltica» (диригент Гідон Кремер), володар премії Grammy (2001).

Програма концерту , Національна Філармонія України (Володимирський узвіз, 2), 19:00:


Арво Пярт. «Tabula Rasa» для скрипки, альта, препарованого роялю і струнного оркестру.

Солісти: Ольга Аколішнова (скрипка) і Андрій Малахов (альт).

Джон Тавенер. «Depart in Peace» для сопрано, скрипки і камерного оркестру. Прем’єра.

Солісти: Роман Мінц (скрипка, Росія) і Соломія Приймак (сопрано).

Джон Тавенер. «Dhyana». Соліст: Роман Мінц (скрипка, Росія). Прем’єра.

Джон Тавенер. «Song of the Angel». Прем’єра.

Солісти: Роман Мінц (скрипка, Росія) і Соломія Приймак (сопрано).

Вікторія Польова. «Тихий вітер» для віброфону і струнного оркестру.

Вікторія Польова. «Lullaby» для віброфону і струнного оркестру.

Вікторія Польова. «Metta» для віброфону і струнного оркестру. Прем’єра.

Соліст: Андрій Пушкарьов, віброфон, соліст латвійського камерного окрестру

«Kremerata Baltica» під керівництвом Гідона Кремера.

Олександр Раскатов. «The Seasons’ Digest» для струнних, ударних і препарованого роялю.

Прем’єра відбулась 26 вересня 2009 року в рамках фестивалю «ГогольFest».

Будемо раді бачити Вас 20 грудня 2009 року, початок концерту о 19:00

Колонний зал ім. М. Лисенка, Національна Філармонія України (Володимирський узвіз, 2)

За додатковою інформацією звертайтеся до арт-менеджера «New Era Orchestra» Наталії Косинської

Контакти: 050 733 94 97, 044 207 12 32, to_neo@ukr.net, www.NewEraOrchestra.com

«Арт-колекція «ВАВІЛОН» — стратегічний культурно-мистецький проект, започаткований 2007 року з ініціативи Андрія Різоля, генерального директора компанії «ВАВІЛОН» (www.vavilon.kiev.ua). Проект має на меті сприяти розвитку сучасної академічної музики в Україні, допомагати молодим талановитим музикантам презентувати себе українській спільноті – тим, хто формує культурний імідж нації.

Тетяна Калініченко — художній керівник і диригент «New Era Orchestra». Тетяна Калініченко закінчила НМАУ ім. П.Чайковського у 2003 р. (клас проф. В.Гнєдаша). По закінченні навчання була запрошена до оперної студії «Молода опера» при НМАУ ім. Чайковського. В якості запрошеного диригента працювала у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету (2004–2006 рр.). З 2004 р. працює диригентом Національного Президентського оркестру України. З 2007 р. — художній керівник і головний диригент «New Era Orchestra».

Свіжий та винахідливий підхід диригента до інтерпретації музичних творів різних епох і напрямів, вміння чітко дотримуватись обраного курсу, пристрасть та відданість музиці дають можливість створювати несподівані концертні програми та виступи, які стають справжніми мистецькими подіями для культурного життя Києва.

Камерний оркестр «New Era Orchestra» відкрив свій концертний сезон у 2007 році за підтримки мистецького проекту «Арт-колекції «ВАВІЛОН» з ініціативи генерального директора компанії «ВАВІЛОН» Андрія Різоля і диригента Тетяни Калініченко. «New Era Orchestra» об’єднав талановитих молодих українських музикантів. Репертуарна політика «New Era Orchestra» формується з урахуванням сучасних тенденцій світової академічної музики. Особливістю оркестру є пошук і прем’єрне виконання унікальних партитур зарубіжних та українських композиторів минулого і сучасності, створення ексклюзивних аранжувань для камерного оркестру.

Протягом концертних сезонів 2007–2009 «New Era Orchestra» виступив із солістами камерного оркестру «Kremerata Baltica» Андрієм Пушкарьовим (вібрафон, Україна) та Яною Озолінею (скрипка, Латвія), італійським віолончелістом Альберто Казадеї, заслуженим артистом Росії Олексієм Горіболем (фортепіано). Подарував українському глядачу прем’єри провідних сучасних композиторів Джованні Солліма (Італія), Леоніда Десятникова (Росія), Георгса Пелециса (Латвія), англійських композиторів початку ХХ століття Густава Холста і Пітера Уорлока, виступив на концерті на честь 80-річного ювілею Національної кіностудії ім. О. Довженка, церемонії закриття Щорічних зборів Ради директорів Європейського банку реконструкції та розвитку, Фестивалі «ГогольФест» (2008, 2009).

«New Era Orchestra» — один з небагатьох недержавних камерних оркестрів України, завжди відкритий до співпраці, нових цікавих ідей та втілення оригінальних музичних проектів.

Соліст концерту Роман Мінц (Росія) — скрипаль. Закінчив МССМШ ім. Гнесіних, Королівський музичний коледж у Лондоні, аспірантуру Guildhall School of Music and Drama (Лондон). Лауреат премій Malcolm Sargent Award (1996), Lidia Napper Award (1996), Naches Prize (1997), Yehudi Menuhin Award (1997), Emily English Award (1999) і Park Lane Group Award (1999). Брав участь у міжнародних фестивалях у Санкт-Петербурзі, Москві, Кобленці (Німеччина), Челтнемі (Велика Британія), Локенхаузі (Австрія), Cігулді (Латвія), Белфасті (Північна Ірландія) та ін. Є першим виконавцем творів таких провідних сучасних композиторів, як Л. Десятников, О. Лангер, Б. Ірвайн, Е. Беннетт та ін. Записав чотири диски на фірмах «Black Box Music» та «Quartz Records».

Автор ідеї та художній керівник міжнародного фестивалю камерної музики «Повернення» (Москва).

Соліст концерту Андрій Пушкарьов (Україна) — композитор, перкусіоніст та аранжувальник, артист камерного оркестру «Kremerata Baltica» (диригент Гідон Кремер, Латвія). Виступав у Карнегі Холл і Лінкольн-центр (Нью-Йорк), Концертгебау (Амстердам), Музікферайн і Концертхаус (Відень), Санторі Холл (Токіо) ін. У 2004 р. як соло вібрафоніст отримав європейську премію «Pro Europe». У 2007 р. на фірмі «Gramola» (Австрія) виходить його сольний альбом «Bach Vibrations», що отримує премію «Deutsche Schalplatte» (2008) в номінації «камерна музика». Брав участь у записах оркестру «Kremerata Baltica» для NONESUCH, ECM, DEUTSCHE GRAMMOPHON. У тому числі, є одним із солістів на диску «After Mozart» (NONESUCH, 2001), який отримав Grammy (2001) і ECHO (2002). З 2007 р. співпрацює з камерним оркестром «New Era Orchestra».

Композитор Сер Джон Тавенер (1944, Велика Британія).

Прямий нащадок композитора і органіста Джона Тавенера (прибл. 1490–1545). Закінчив Хайгейтську школу і Королівську Академію музики. Рання творчість Тавенера формувалась під впливом Стравінського і Мессіана, його зрілу манеру співставляють з музикою Арво Пярта і Генріха Гурецького. Джон Тавенер набув популярності у 1968 році після прем’єри ораторії «Кит» на інавгураційному концерті у виконанні Лондонській Симфоніетти. «Кельтський реквієм» композитора (1969) вразив групу «The Beatles» і був записаний ними на їх лейблі «Apple». «Song for Athene» виконувалось на церемонії прощання з принцесою Діаною (1997). «A New Beginning» звучало в останні хвилини 1999 р. під куполом «London Millennium». Прем’єра «Fall and Resurrection» 4 січня 2000 р. у соборі Св. Павла транслювалось по телебаченню і радіо.

У 2000 році отримав лицарський титул від королеви Великої Британії. У тому ж році лондонський South Bank Centre провів великий фестиваль, присвячений творчості Джона Тавенера. «Lamentations and Praises» (2002) отримало премію Греммі у 2003 як «Краща класична сучасна композиція». Написав музику до фільмів В.Херцога «Паломництво» (2001), К.Рейгадаса «Битва на небесах» (2005), А.Куарона «Дитя людське» (2006).

Джон Тавенер — єдиний у Британії композитор, який прийняв православ’я. Його хрестив у в 1977 році митрополит Антоній Блум. Відтоді композитор набув художню опору у давньоруському церковному співі. Окрім православ’я відчув вплив індуїзму, ісламу і сучасної містики, що відбилось у музиці композитора.

Творчість Джона Тавенера стоїть окремо у панорамі сучасної музики Великої Британії. Вона просякнута релігійною темою, наповнена глибоким духовним змістом і пов’язана з богослужебною традицією. Його твори — музичний анклав православної духовності у британській сучасній культурі.

Композитор у своїх творах прагне відродити музичну культуру тих часів, коли музика була частиною літургійного дійства і проявом містичного єднання з Всевишнім. Його музика потребує свідомого занурення у світ духовних і релігійних переживань, сам її ритм і розгортання тем нетрадиційні для класики.

Оркестрові твори Джона Тавенера будуть виконувати в Україні вперше!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *