Підготовка до вагітності. Чому важливо приділити увагу?

Подготовка к беременности. Чему важно уделить внимание?

Вагітність прекрасний час, але щоб вона пройшла легко, краще запланувати заздалегідь. Деякі корисні звички перед зачаттям допоможуть народити здорового малюка.

Потрібно поміняти своє харчування, перестати палити, більше перебувати на свіжому повітрі. У матеріалі ми розглянемо деякі важливі аспекти, які стосуються жіночого здоров’я. Психологічна підготовка не менш важлива.

Для подолання страхів існують навіть школи для майбутніх мам. Вони відкриті при жіночих консультаціях і пологових будинках. Ви також можете читати спеціальну літературу, журнали, відвідувати форуми, де збираються жінки, які бажають мати дітей найближчим часом.

Подготовка к беременности. Чему важно уделить внимание?

Вотного що рекомендує звернути увагу лікар акушер-гінеколог мережі центрів репродукції і генетики «Нова Клінік» Тетяна Трубіна.

Найкращий вік для планування вагітності від 20 до 30 років. Фахівці відзначають, що після 35 років ризик спадкових захворювань у дитини підвищується.

Порадьтеся з лікарем, якщо приймаєте:

✔ Препарати літію.

✔ Стрептоміцин.

✔ Тетрациклін.

✔ Гентаміцин.

Подготовка к беременности. Чему важно уделить внимание?

Якщо минуло більше року після того, як ви почали планувати вагітність, пройдіть обстеження, що включає перевірку гормонального фону і прохідності маткових труб. Чоловіки здають спермограму спеціальне дослідження, яке покаже кількість і рухливість сперматозоїдів.

Є ще такий фактор безпліддя, як психологія. Якщо ви переживаєте, що не можете зачати, якщо постійно перебуваєте в стресі, то вагітності не буде. Тому кращий рада розслабитися і насолоджуватися процесом. Не зациклюйтеся на дитину в перший рік шлюбу, просто ведіть здоровий спосіб життя. Якщо організм молодий і здоровий, то ваші старання увінчаються успіхом. При підготовці до вагітності після 40 років будуть свої складності, але і тут немає неможливого. Просто фертильність з віком стає нижче, а хронічних захворювань більше.

Самий небезпечний період для плода дев’ятий тиждень вагітності. Деякі хвороби є несумісними з подальшим розвитком вагітності. У багатьох країнах на ранніх термінах плід не зберігають. Якщо у вас раніше були викидні, поставтеся серйозно до планування дитини.

Якщо лікар не прописав вам витаминыне приймайте їх самі. Взагалі напередодні вагітності краще не займатися самолікуванням. Деякі препарати не тільки викликають викидні багато ліки призводять до того, що дитина народжується з вадами.

Подготовка к беременности. Чему важно уделить внимание?

Нормальний набір ваги при вагітності 8-20 кг. А це пристойна навантаження на організм. Тому краще нормалізувати його заздалегідь. Виключіть зі свого раціону здобу і фаст-фуд. Недостатній вага майбутньої мами позначається на фертильності у худих жінок частіше бувають цикли без овуляції.

Якщо ви вже завагітніли, відвідуйте спеціальні заняття, де вас навчать правильно дихати. Дуже корисне плавання. Воно знімає навантаження з суглобів і хребта, яка зростає в цей період. Народити легко допоможуть міцні м’язи спини і тазового дна. Для тренування останніх придумані вправи Кегля. Їх зручність полягає в тому, що займатися можна де завгодно: на роботі, на прогулянці, в громадському транспорті і за кермом. М’язи тазового дна ми не бачимо, але саме вони беруть активну участь в пологах. Ви будете краще їх відчувати. А бонусом може стати поліпшення відчуттів під час сексуальної близькості з чоловіком.

Що стосується спини, то вона добре тренується на профілакторі Євмінова, вправи за системою пілатеса і плавання. Якщо у вас є сколіоз, пройдіть курс масажу. Проблемами хребта займається вертебролог. Можливо, у вашому випадку можна рекомендувати м’які остеопатіческій техніки, мануальну терапію.

Не варто забувати і про те, що набагато частіше зі сколіозом, сутулістю і грижами стикаються люди, що мають слабкий прес. І звичайно, чим вище ваш вага, тим складніше доведеться суглобам, спині і зв’язкам. Носіння спеціального бандажа допоможе вам перенести вагітність набагато легше. Якщо лікар дозволив, можна займатися йогою, але деякі асани з проблемною спиною робити не можна.

Якщо у вас гіпертонія, цукровий діабет, камені в нирках і інші хронічні хвороби відвідайте лікаря. Він підбере терапію, сумісну з вагітністю. Приділіть увагу своїм зубам. При вагітності їх теж можна лікувати, просто лікар підбере вам безпечну анестезію. Рентген зубів краще відкласти до періоду лактації. Щоб не втратити зуби при вагітності, заздалегідь збагатите раціон продуктами з кальцієм.

Якщо до вагітності були проблеми з суглобами відвідайте ортопеда-травматолога, артролога або ревматолога. Вам призначать добавки з глюкозаміном та хондроїтином вони зміцнюють хрящ. При артриті терапія підбирається дуже ретельно, коли мова йде про вагітність. Багато препарати протипоказані, або істотно знижена їх дозування. Все це повинен вирішувати лікар. Самолікування абсолютно не допускається для жінок в «цікавому положенні». Зверніть увагу на ваші очі. Найчастіше при міопії і глаукомі офтальмолог може рекомендувати не природне розродження, а кесареве.

Подготовка к беременности. Чему важно уделить внимание?

Якщо у вас виявлена ВІЛ-інфекція, будьте особливо уважні. В цьому випадку потрібна розгорнута оцінка стану організму, активності вірусу. Так, ризик зараження дитини існує, але він мінімальний. А адже ще 20 років тому про те, щоб дозволити жінці з ВІЛ-вагітніти, і мови бути не могло. У жінок з ВІЛ ризик передчасних пологів дещо вище, і народжувати їм можна тільки в спеціалізованих пологових будинках. Якщо батько дитини ВІЛ-позитивний, лікарі можуть запропонувати очищення сперми. Також можна розглянути варіант запліднення спермою донора-родича чоловіка.

Вам може здаватися, що належить дуже багато. Але більшість цих рад люди, які люблять своє тіло, додержують протягом усього життя. Тому прикласти деякі зусилля однозначно варто. Від них залежить здоров’я вашого малюка.

Починати підготовку до вагітності краще всього за 3 місяці до зачаття. Але всього 10% пар планують вагітність. Не допускайте цієї помилки. Якщо є можливість, то краще планувати вагітність на початок літа. Так дитина отримає більше корисних речовин із сезонних овочів і фруктів.

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *