Всі хвороби «від нервів»: правда чи ні?

Все болезни "от нервов": правда или нет?

Існує ціла наука про вплив нервів на організм психосоматика. Вона пояснює, що причина будь-яких хвороб емоції. Навколо неї багато міфів, хтось занадто схильний все на неї списувати, хто необгрунтовано вважає її шарлатанством.

У багатьох випадках психолог може допомогти подолати фізичний недуг. Але звертаючись до психолога, будьте готові до непростої роботи над собою. Ніхто не дасть вам чарівну пігулку, котораяизбавит від фобій, агресії або невдоволення.

Часто правда про себе, яка відкривається на прийомі у психотерапевта, що може неприємно здивувати. Але потім вам стане легше. Звичайно, якщо ви віддаєте себе в руки професіонала.

Ось перелік хвороб, які виникають від нервів:

Крім зміни характеру, може знадобитися медикаментозне лікування. Сьогодні існує безліч препаратів від стресу і депресії, але ми не рекомендуємо самостійно приймати їх. Це стосується навіть «нешкідливих» безрецептурних препаратів. Мабуть, без поради лікаря можна пити тільки вітаміни групи В. Вони добре відновлюють нервову систему при стресі.

Все болезни "от нервов": правда или нет?

Ви можете пити трав’яні чаї: м’яту, пустирник, іван-чай або коріандр, щоб заспокоїтися. Обов’язково відпочивайте, дивіться фільми, спілкуйтеся з тваринами, займайтеся хобі. Добре допоможе йога. Раз на півроку беріть відпустку. Знайомтеся з новими людьми, відвідуйте незнайомі місця. Скуштуйте екзотичні страви. Займіть мозок чимось корисним і захоплюючим.

Причина в тому, що всі хвороби від нервів проста коли ми хворіємо навіть банальним ГРВІ, нервова система включається в процес. Візьмемо той же підйом температури він відбувається за участю мозкового центру терморегуляції.

Просте правило говорить: якщо в літаку немає кисню, спочатку надягніть маску на себе, потім на дитину. У прагненні створити комфорт для чоловіка, дітей і батьків, не забувайте про себе. Тоді ви легко будете справлятися з будь-якими негараздами, включаючи хвороби. У спокійних людей імунітет працює злагоджено. На користь того, що всі хвороби від нервів, каже стан здоров’я людей, що працюють з перевантаженням. Тому у поліцейських і рятувальників досить часто до 30 років підвищений тиск, є гастрит, виразка шлунка. Можливий навіть інфаркт. Тому такі небезпечні професії передбачають пільги та ранній вихід на пенсію.

Близько 70% хвороб можна вилікувати мінімумом ліків. Якщо ви не можете повністю реалізувати харчові потреби, виникає виразка шлунка, коліт, страждає печінка. Змініть харчові звички, та травна система буде працювати злагоджено.

Якщо у вас немає житла, виникають хвороби серця і судин, оскільки не задовольняється потреба в безпеці.

Сексуальна незадоволеність може призводити до безпліддя. Відсутність реалізації в соціумі, дружніх контактів викликає мігрень.

Ворожі люди часто страждають від інфарктів і інсультів, оскільки в їх крові надлишок адреналіну.

Все болезни "от нервов": правда или нет?

Астматики зазвичай закриті люди, їх «душить» надлишок спілкування.

Онкологічні хвороби виникають при розриві значущих емоційних зв’язків. Таке трапляється при смерті дорогої людини, переїзді або розлучення.

Приклад хвороби, зв’язок якої з психічними процесами доведена артрит. При цьому захворюванні запускається аутоімунне запалення в суглобах. Але деякі види артриту мають інфекційну природу, тому рекомендуємо обстежитися.

Луїза ХейіЛіз Бурбо одні з найвідоміших прихильниць ідеї, що наші думки та переконання головне джерело наших психоемоційних і фізичних недуг. Хвороба Паркінсона, на думку Хей, виникає від страху і прагнення до контролю. Аденоїди у дітей з’являються, коли вони відчувають, що батьки їх не люблять.

Вважається, що психосоматика відіграє провідну роль у виникненні синдрому роздратованого кишечника. Їм страждає 8-10% дорослих людей. Найбільш часта скарга при цьому стані спазми, які не виходить нічим лікувати.

Цікава зв’язок стресу з діабетом. Нездатність довго утримувати увагу на чому-небудь підвищує рівень цукру в крові. Якщо нервова система у спокійному стані, то ймовірність діабету нижче. Тому, якщо у вас в роду страждають інсулінорезистентністю і діабет, бережіть нерви. І намагайтеся не заїдати стрес солодким. Алкоголь, звичайно, теж не помічник.

Все болезни "от нервов": правда или нет?

Тим не менш, ми не заперечуємо, що на стан організму впливають і інші фактори: харчування, екологія, інфекції, шкідливі звички. Лише для деяких захворювань психологічні причини є пусковим механізмом. Інші хвороби, не перераховані вище, як правило, провокуються іншими факторами, а не психологічними особливостями. Але тяжкість їх перебігу практично завжди залежить від психічних процесів.

Наприклад, біль у грудях, безсоння, головний біль і втрата ваги досить чітко вказують на те, що причину хвороби потрібно шукати в нервовій системі. В цілому, виділено кілька сотень хвороб, протягом яких можна полегшити, працюючи разом з психотерапевтом. Особливо ефективна тілесно-орієнтована психотерапія. Якщо тести і дослідження показують, що ви нібито здорові, а тіло просить допомоги, запишіться на прийом до психолога або психоаналітика. Ви надасте організму величезну підтримку.

Крім того, вам доведеться змінити харчування. Увімкніть більше вітамінів групи В, калію і магнію в свій раціон. Найсмачніший антистресовий продукт це банан. Печиво замініть батончиками і хлібцями з цільних злаків, смажену картоплю вівсянкою. Нежирна яловичина і курка корисніше бекону і сала. 400 г фруктів в день набагато краще літра соку з пакета. Якщо зовсім не можете обійтися без макаронів, вживайте їх небагато і тільки з твердих сортів пшениці.

Стрес вчить людину виживати, спонукає його до активних дій. Але занадто сильне хвилювання згубно для здоров’я. Цей захисний механізм хороший, коли він включається лише за необхідності, час від часу. Тому розвивайте здоровий пофігізм і більше додайте фізичної активності. А ось від перегляду телевізора краще відмовитися. Там рідко можна знайти щось корисне. Вам не додасть оптимізму новину про черговий аварії або вбивство.

Все болезни "от нервов": правда или нет?

Якщо у вашому оточенні є маніпулятори, уникайте їх впливу. Вони провокують конфлікти, змушують вас нервувати. Краще всього на будь гнів і агресію відповідати посмішкою і не брати на себе більше, ніж можете зробити. А для щастя іншої людини ми здатні зробити не так і багато, якщо це не дитина і не хворий. Будь-які прохання виконуйте, не на шкоду собі.

Психосоматичну біль завжди важко виявити як окремий вид, відрізнити від облуди, особливо у дітей. Відмінність психосоматики від симуляції в тому, що людина несвідомо йде в хворобу, коли його мучить якась проблема.

Якщо ваша дитина хворіє на астму, бронхіти, причина може бути в його відносинах з вами або ровесниками. Він приваблює несвідомо вашу увагу до себе, щоб отримати любов, ніжність і батьківську турботу. Тобто, якщо ви виключили алергію, а астма залишилася, перегляньте стосунки в сім’ї, якщо потрібно, змініть школу.

Все болезни "от нервов": правда или нет?

Якщо ви помічаєте, що після пережитого стресу зберігається нервове напруження, не соромтеся звертатися за допомогою. Те, що психотерапія не по кишені більшості неправда. У спеціалізованих установах допомогу штатного психолога можна отримати безкоштовно. Початківці психотерапевти консультують по скайпу за невеликі гроші. Краще плакати в психолога, ніж сміятися у психіатра. Всі наші нереалізовані емоції, прихований гнів можуть накопичуватися в організмі, викликаючи безліч хвороб, або підживлюючи недуги, викликані іншими причинами. Якщо забороняти собі або дитині виражати почуття, то можна легко заробити бронхіальну астму, навіть не будучи алергіком.

Якщо поділитися з ким, ведіть щоденник. Крім того, ви можете піти в церкву, якщо вірите. Добре допомагає зустріч з подругою, вона підсилить вашу жіночу енергію. Ніхто не відміняв походи по магазинах, в кафе, в кіно, зміну іміджу, нову зачіску чи манікюр. Ці процедури допомагають повернути впевненість у собі, покращують самопочуття.

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *