DNS сервер не відповідає, що робити — ВИРІШЕНО. Налаштовуємо або міняємо DNS сервер

Іноді стає дуже прикро від того, що не можеш скористатися інтернетом через цілком банальної помилки dns сервер не відповідає». У переважній більшості випадків, коли не вдається знайти адресу сервера dns — проблема може бути вирішена в лічені хвилини. У даній статті ми докладно розглянемо всі способи рішення даної проблеми.

Зміст:

  Що таке dns сервер
  Помилка dns сервер не відповідає
  Що робити якщо dns-сервер не відповідає або недоступний
  Перевірка налаштувань dns сервера
  Сканування системи на віруси
  Налаштування файерволу
  Оновлення драйвера мережевої карти
  Перезавантаження комп’ютера і роутера
  Не працює DNS клієнт Windows
  Як дізнатися адресу сервера dns
  Де можна налаштувати адресу dns сервера Windows
  Програми для налаштування DNS сервера

Що таке dns сервер

DNS-сервер – утиліта, перенаправляющая користувача Мережі на сайт. Справа в тому, що будь-яка інтернет-сторінка зберігається на сервері, який має власну IP-адресу. Щоб надати користувачеві доступ до сайту, DNS-сервер з’єднує його комп’ютер до сервера. Іншими словами, DNS-сервер – сполучна ланка між вами та сайтом.

Помилки dns сервер не відповідає» або «не вдається знайти dns адресу»

Часто браузер скаржиться на те, що йому не вдається знайти dns адресу сервера. Дане повідомлення виникає найчастіше у користувачів десктопів, що використовують підключення без кабелів (3G/LTE-модем або Wi-Fi маршрутизатор). Однак вона може з’являтися і у тих, хто використовує провідний Інтернет. Ця помилка означає, що агрегат, з якого користувач заходить на сайт, не може знайти DNS-адресу, який перенаправляє його на сервер з шуканої сторінкою.

Що робити якщо dns-сервер не відповідає або недоступний

Перш ніж намагатися вирішити дану проблему, потрібно спочатку дізнатися, чому вона виникла:

Із-за неправильних налаштувань модему або роутера;
Із-за неправильних налаштувань операційної системи (сайт блокує вірус або брандмауер, або ж DNS-клієнт Windows дав збій);
Із-за застарілого драйвера мережевої карти.

Перевірка налаштувань dns сервера

Для цього потрібно звернутися до панелі управління мережею, розташованої в правому нижньому куточку таск-бару. Вона має іконку монітора, поруч із якої лежить Enternet-кабель. Клікаємо по ній лівою кнопкою маніпулятора. Далі клікаєм правою кнопкою маніпулятора по полю, де написано «Підключено», потім переходимо до «Властивостями». Клікаємо по вкладці «Мережа» і переходимо до пункту «Властивості», попередньо натиснувши «Протокол Інтернету четвертої версії». У вкладці з DNS-адреси спробуйте вибрати параметр «Завантажити DNS-сервер на автоматі». Якщо це не допомогло, то введіть адресу (основний і альтернативний) самостійно. Він написаний у договірних сертифікатах про підключення. DNS-адресу можна дізнатися у провайдера, зателефонувавши йому.

Порада: коректний DNS-адресу можна прописати не тільки в налаштуваннях Windows, але і в панелі керування самого роутера. Якщо ви використовуєте програмні утиліти від TP-LINK, то скористайтеся параметром швидкого налаштування (Quick Setup).

Сканування системи на віруси

Часто вірус, недбало завантажений користувачем, блокує доступ до інших сайтів. Для перевірки системи на наявні малвары слід просканувати її антивірусом. При цьому сканування краще виконувати програмою, що не вимагає установки на десктопі та розміщеної на Live-CD або Live-флешці (Live-носії – сховища, незалежні від основної системи). Для таких цілей можна порекомендувати Dr. Web CureIt! Переносні анти-малвары хороші тим, що, будучи розміщеними на Live-CD або Live-флешці, не можуть бути заражені вірусами.

Налаштування файерволу

Є ймовірність, що доступ до сайту заблокував рідний Windows Farewall або ж брандмауер (ще одна назва фаєрвола), що йде в комплекті з вашим антивірусом. Брандмауер закриває доступ до сайтів, які вважає шкідливими. Якщо ви знаєте, що заблокована сторінка дійсно безпечна, то можете на час відключити брандмауер або скинути його налаштування до початкових (тоді список заблокованих сторінок обнулиться). Як вимкнути брандмауер від Microsoft? Клікаємо Панель Управління->Windows і безпека->Windows Firewall. В лівій панелі пункт «Увімкнення та вимкнення Windows Firewall». Натисніть його, потім переведіть всі тумблери на «Відключити Windows Firewall». Збережіть налаштування.

Порада: брандмауер Windows – ключовий. Вимкнувши його, ви вимкніть інші фаєрволи.

Оновлення драйвера мережевої карти

Часто десктоп відмовляється виходити в Мережу через застарілі драйверів мережевої карти. Для того щоб перевірити їх стан скористайтеся утилітою Driver Booster. Дане застосування допоможе знайти не тільки драйвера під мережні контролери і встановити їх, але й оновити функціонал інших комплектуючих.

Порада: можна оновити драйвера мережної плати і стандартними утилітами Windows. Перейдіть до «Пристрої та принтери», далі клацніть два рази лівою кнопкою маніпулятора по іконці вашого десктопу. У вкладці «Обладнання» знайдіть комплектуючі, позначені як «Мережеві адаптери» і перейдіть до їх «Властивостями». Там натисніть на «Драйвер» і виберіть пункт «Оновити».

Перезавантаження комп’ютера і роутера

Даний спосіб полягає в скиданні налаштувань десктопа і роутера. Послідовність дій наступна: потрібно відключити роутер з мережі 220V і залишити його непідключеним на 5 хвилин. Далі потрібно перезавантажити комп’ютер і підключити роутер назад до розетки.

Порада: перед відключенням роутера варто зайти в меню налаштувань і зробити скидання параметрів за замовчуванням.

Не працює DNS клієнт Windows

Дану проблему можна вирішити двома способами. Перший – найменш болючий – прописати DNS-адреса не через Панель управління Windows, а через меню роутера. Другий – відновлення системи. Заходимо в Панель керування, далі – «Система і безпека» — «Відновлення раніше збереженого стану десктопу». Через кілька хвилин, коли утиліта збере всі прописані бекап-точки, потрібно вибрати одну з них. Біля кожної точки прописана дата її створення. Виберіть ту, коли DNS-клієнт функціонував нормально, і підтвердіть скидання системи.

Як дізнатися адресу сервера dns

Коректний DNS-адресу прописаний в договорі про підключення десктопа до Мережі. Він складений провайдером, тому ймовірність помилок виключена. Якщо доступу до сертифікату немає, то можна зателефонувати провайдеру або зв’язатися з ним за допомогою технічної служби підтримки і попросити його ще раз надати точний DNS-адресу.

Де можна налаштувати адресу dns сервера Windows

Його можна налаштувати через Windows-утиліти (шлях: іконка мережі в панелі завдань – «Параметри» — «Мережа» — «Протокол Інтернету v4» — «Властивості» — вкладка з DNS-сервера) або через панель управління вашого роутера або модему.

Програми для налаштування DNS сервера

Якщо dns сервер недоступний, то утиліта DNS Jumper допоможе виправити цю проблему. Її перевага в тому, що вона портативна і не вимагає інсталяції. У вкладці «Вибір сервера DNS» можна вибирати DNS-адресу вручну або надати вибір самої утиліти. В такому випадку DNS Jumper вибере найбільш стабільний і швидкий сервер на даний момент, при цьому несправність «dns сервер не відповідає windows» буде прибрана. Також можна завантажити браузер додаток DOT VPN. Це розширення дозволяє вибирати не тільки адресу, але і країну, з якої буде заходити користувач. Тобто, можна фізично перебувати в Німеччині, але зайти на сайт як житель Нідерландів. Дуже корисне розширення, так як деякі сторінки блокуються урядами держав, а DOT VPN дозволяє обійти цю заборону. Схожим функціоналом володіє «Налаштування VPN» в браузері Opera. Включається він так: Налаштування->Безпека->VPN (перемкніть тумблер на «Включити» і виберіть пункт «Оптимальне місце розташування»).

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru