Exfat або ntfs — яку файлову систему вибрати?

Файлова система на вашому пристрої відіграє важливу роль. Завдяки їй виконується обробка та зберігання даних на носії. Файлова система обмежує обсяг файлу і кількість символів в його імені, а також швидкість обміну даними.

Зміст:

  exFat
  NTFS
  Порівняння exFAT c NTFS

На даний момент у світі існує безліч файлових систем, але дві з них — найбільш популярні:

  exFAT,
  NTFS.

І при організації системи на комп’ютері у більшості користувачів виникає питання «Ntfs або exfat?». Розглянемо кожну систему окремо, а після проведемо порівняльний аналіз.

exFat

Файлова система exFat розроблена компанією Microsoft і являє собою модернізовану версію системи FAT32. У новому відтворенні були зняті такі обмеження:

  Обсяг файлу,
  Обсяг розділу,
  Кількість файлів в одному розділі і папки.

Найактивніше використовується вона користувачами на знімних носіях. Однак є один недолік, який може здатися каменем спотикання, багато побутові пристрої не підтримують її! Що ж стосується системи Windows, версія XP не підтримує exFAT за замовчуванням. Але користувач може з офіційного сайту завантажити оновлення, яке зніме це обмеження. Сучасні версії операційних систем володіють підтримкою exFAT.

NTFS

Ця файлова система була розроблена корпорацією Microsoft (розробник Windows) і використовується донині як сучасний аналог FAT32.
Якщо встановити її на знімний носій, то швидкість передачі даних буде досить низькою. Обумовлюється це використанням кешу при копіюванні даних. Працює це так:

1. Спочатку інформація зберігається в кеш, швидкість при цьому може досягати 100 мб в секунду!
2. Але оскільки на знімному носії кеш невеликий, він швидко заповнюється і швидкість різко зменшується.

У ситуації з комп’ютерами і ноутбуками ця фішка працює відмінно, тому що об’єм кешу більше, а це дозволяє згладити криву передачі даних і підвищити швидкість.

Порівняння файлової системи exFAT c NTFS

exFAT не має більшості приємних фішок, які присутні в NTFS, наприклад файлових потоків передачі даних, що збільшує швидкість обміну інформацією. Але до переваг exFAT можна віднести використання меншого обсягу службової пам’яті, до того ж вона здатна зберігати файли розміром більше 4 Гб. На таке раніше була здатна тільки NTFS.
Яку систему використовувати залежить від носія, його обсягу та вибору користувача! Якщо не хочете випробовувати свою долю і натикатися на підводні камені несумісності, тоді рекомендується система NTFS.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru