Калібрування батареї андроїд — ТРИ 100% способу калібрування + програми

Смартфони і планшети працюють на базі ОС Android, мають одну схожа проблему у багатьох користувачів. Через невеликий проміжок часу після придбання апарату, власники починають помічати досить істотне зниження автономної роботи пристрою. Як правило, перше що приходить в голову, це придбати новий акумулятор, але перш ніж ви зважитеся на цей крок, спробуйте спершу провести нескладну процедуру калібрування вашого акумулятора, а вже після, якщо це не дасть результатів — можете сміливо вирушати за новою батареєю.

Зміст:

  Що таке калібрування і навіщо вона потрібна?
  Коли потрібно калібрувати батарею?
  Калібрування батареї на Андроїд вручну
  Додатки і програми для калібрування батареї Android
  Калібрування батареї на андроїд без рут прав
  Калібрування батареї на андроїд з правами ROOT

Що таке калібрування і навіщо вона потрібна?

Якщо ви стали помічати, що ваш смартфон почав швидше розряджатися або зовсім відключатися, коли індикатор заряду не встигав падати нижче 70%, значить у батареї вашого смартфона спрацював так званий «Ефект пам’яті». Суть його полягає в тому, що при неповній зарядці батареї, з часом її ємність знижується. Батарея ніби запам’ятовує до якої межі, їй потрібно заряджатися. «Перевчити» її можна за допомогою калібрування.
Калібрування в загальному значенні означає — приведення чого-небудь до оптимального стану. Ось і у випадку смартфонів, вона означає поліпшення витрати заряду батареї, для того щоб збільшити час його роботи.

Коли потрібно калібрувати батарею?

Перш ніж приступити до процесу калібрування, потрібно для початку переконатися, що вона вам дійсно необхідна. В яких випадках потрібна калібрування батареї?
Як вже було написано вище, помітне зниження часу роботи апарату. Наприклад, якщо після покупки ваш смартфон працював на протязі 3-ох днів до ряду; на другому місяці — після зарядки почав витримувати 2 дні, і так далі. Це все свідчить про те, що батарея вашого апарату працює неправильно і їй необхідна калібрування.

Другий випадок більш рідкісний, але теж має місце бути. Самостійне відключення смартфона або планшета навіть після повної зарядки. Ця проблема зустрічається вкрай рідко, але здатна викликати не мало питань у початківця користувача.
Отже, якщо ви впевнені що вам необхідно зробити калібрування, тоді приступимо.

Калібрування батареї на Андроїд вручну

Цей спосіб не має на увазі під собою установку жодних додатків, все що від вас потрібно це — телефон і зарядний пристрій.
Перше, що вам треба буде зробити, це заряджати батарею до тих пір, поки на дисплеї вашого пристрою не висвітиться, що заряд дорівнює 100%. Після цього, відключаєте зарядний пристрій від мережі і вимикає телефон. До вимкненому телефону підключаєте кабель зарядки і знову встромляєте в мережу, до тих пір, поки на екран вимкненого телефону не вилетить сигнал про те, що батарея повністю заряджена.

Наступним кроком стане, включення телефону і відключення у налаштуваннях можливості погашення підсвічування екрану (як правило в Android, це: налаштування дисплея — сплячий режим). Коли ваш телефон перестав йти в сплячий режим, починаєте заряджати батарею знову до 100%.
Відключення сплячого режиму необхідно для того, щоб батарея вашого смартфона швидше розрядилася, тим самим ви доб’єтеся прискореного розрядження батареї. Так що, після того, як смартфон зарядиться — залиште його розряджатися з включеним дисплеєм.
Коли смартфон розрядиться, заново заряджаємо його. Цього повинно бути достатньо для того, щоб ваш смартфон знову почав правильно витрачати енергію.
На цьому «ручний» метод калібрування закінчується. Не забудьте включити «Сплячий режим» назад.

Додатки і програми для калібрування батареї Android

Існує безліч програм, спрямованих на поліпшення роботи батареї вашого смартфона. Сьогодні ми зупинимося на одній з них, найпопулярнішою — Battery Callibration.
Послідовність дій при такому способі калібрування буде наступною:
Для початку вам треба буде запустити цю програму і під’єднати апарат до зарядного пристрою.
Після того як телефон буде заряджений до 100% ви почуєте характерний писк, але не поспішайте витягувати зарядний пристрій, необхідно буде почекати ще 1 годину з цього моменту.

Ще одна година зарядки, в меню програми вам треба буде натиснути на клавішу «Calibrate» і дочекатися завершення процедури.
Після того, як все буде завершено — можете витягувати зарядний пристрій мережі, і перезавантажити пристрій.
На цьому процес калібрування за допомогою програми підходить до кінця. Якщо ви все зробили правильно, то пам’ять контролера вашої батареї була обнулена. Цей метод хороший тим, що він не вимагає від вас ніяких сторонніх дій, програма робить все сама.

Калібрування батареї на андроїд без рут прав

Перш ніж ви приступите до процесу калібрування пристрою цим способом, вам треба буде дізнатися ємність вашої батареї. Зробити це можна досить просто, заглянувши під кришку вашого апарату, на саму батарею або ж пошукавши інформацію в інтернеті. Ємність батареї визначається mAh.
Коли ви точно дізнаєтесь ємність вашої батареї, можна буде приступати до установки програми CurrentWidget: Battery Monitor. Суть його полягає в тому, що вона в режимі реального часу буде показувати кількість заряду у вашій батареї. Все, що від вас потрібно — це довести цей показник до того рівня, до якого ваша батарея призначена.
Коли заряд виявиться максимальним, вам треба буде відключити апарат від мережі і перезавантажити його, тим самим ви дасте пристрою зрозуміти, який насправді справжній межа ємності.

Якщо після першої такої процедури ви не відчуєте особливих результатів, то спробуйте провести 5 повних циклів заряду і розряду батареї. Після таких дій, пристрій зі 100% впевненістю буде сприймати цей показник за належне і не буде розряджатися раніше часу, а ви отримаєте те, що вам було потрібно — калібрування батареї.

Порада: Після покупки нового пристрою обов’язково зробіть 5 повних циклів заряду, розряду батареї апарату. Це дозволить значно продовжити термін життя вашої батареї.

Калібрування батареї на андроїд з правами ROOT

Даний метод застосовується користувачами вкрай рідко, але теж має право на існування.
Для того щоб зробити калібрування батареї таким способом, вам необхідно:
Першим справу привести телефон у Recovery Mode і зайти в розділ Додатково. У ньому, вам потрібно буде натиснути на клавішу «wipe battery stats». Дане натискання очистить будь калібрування, коли-небудь зроблені вами або системою вашого пристрою.

Другим кроком стане повна розрядка батареї вашого пристрою. Після того, як ваш пристрій буде розряджена, поставте апарат на зарядку до повного заряду, при цьому не включаючи його.

Двох цих маніпуляцій цілком повинно вистачити, для того, щоб дати зрозуміти вашому пристрою чого ви від нього вимагаєте. Якщо ви бажаєте закріпити результат, то після повної зарядки пристрою, не відключаючи його від мережі зробіть додаткову калібрування в програмі Battery Callibration. Таким чином, батарея вашого пристрою буде відкалібрована в самому кращому вигляді.

Порада: Намагайтеся як можна рідше заряджати ваш пристрій від USB. Робити це можна тільки в тому випадку, якщо у вас немає доступу до звичайної розетки.

Резюмуємо: Не забувайте стежити за станом вашого пристрою, в тому числі і за батареєю. Адже саме від неї залежить досить багато. Регулярно здійснюєте калібрування вашої батареї і тоді ваш пристрій буде радувати вас набагато довше.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru