Не працює wifi на ноутбуці. Виправимо за 5 хвилин.

Не працює wi-fi — це явище доволі поширене, і найчастіше зустрічається у разі внесення будь-яких змін: після перевстановлення ОС, оновлення прошивок, заміни роутера та інших. Часом знайти причину неполадок в роботі інтернету складно навіть досвідченим майстрам.

Зміст:

  Прості причини не працює вай фая
  Серйозні причини не працює Wi-Fi
  Чому повільно працює Wi-Fi на ноутбуці?
  Не працює wifi на ноутбуці після переустановки Windows
  Не працює кнопка wifi на ноутбуці
  Що робити якщо не працює драйвер wifi на ноутбуці

Не працює Wi-Fi на ноутбуці в чому причина?

Причини відсутності можливості підключитися до Wi-Fi можуть бути самі різні, умовно їх можна поділити на прості і складні. І в цій статті ми спробуємо розглянути основні з них.

Банальні (прості) причини не працює вай фая

Ви не сплатили інтернет — оплатіть його.
Не включений роутер — увімкніть його.
Немає покриття Wi-Fi — підійдіть ближче до роутера.
Ваш router «глючить» — перезавантажте його.

Серйозні причини не працює Wi-Fi

Якщо у вас з’явилася проблема з підключенням до Wi-Fi, то для початку потрібно визначити, в чому причина: в роутері або ноутбуці.

Найпростіше дізнатися, у чому проблема, — це підключити до вашого маршрутизатора інший пристрій або підключити ваш ноутбук до іншої мережі Wi-Fi.

Не налаштований Wi-Fi роутер/маршрутизатор

Перед підключенням до бездротової мережі потрібно зробити налаштування роутера. Якщо ви цього не зробили, то слід знайти в інтернеті інструкцію для роутера вашої моделі і для конкретно вашого провайдера.

Щоб дізнатися, чи працює підключення від провайдера, потрібно перевірити у вкладці WANв адмін-панелі або індикатор на роутері. Якщо підключення від провайдера не працює, то проблема може полягати в наступному:

  У адмін-панелі вказані неправильні налаштування підключення до провайдера.
  Роутер несправний.
  Проблеми зі сторони провайдера. Щоб виключити або підтвердити цей варіант, можна зв’язатися з провайдером.

Не працює Wi-Fi на ноутбуці — приймач не справний (згорів)

Іноді Wi-fi ноутбука просто припиняє працювати. З’єднання з мережею або відсутня, або воно нестабільно. Причиною може бути поломка модуля Wi-fi в ноутбуці. Тоді може знадобитися його заміна або ремонт.

Немає драйвера на мережеву карту

Найбільш ймовірна причина того, що на ноутбуці не підключається інтернет після перевстановлення операційної системи, — це нездатність вашої нової операційної системи знайти і встановити драйвер, що підходить для вашої мережевої карти.

Як правило, для встановлення драйвера мережного адаптера необхідно використовувати диск з драйверами, що йде в комплекті з ноутбуком, а також можна завантажити потрібний драйвер з сайту компанії-виробника для конкретної моделі пристрою.

Перевірити наявність встановленого на мережевому адаптері драйвера можна в Диспетчері пристроїв.

Модуль Wi—Fi не включений у вашому ноутбуці

Є 2 способи включити адаптер Wi—Fi програмно, якщо раніше він був відключений в налаштуваннях ОС:

1. Через Центр управління мережами і загальним доступом. Потрібно ввести команду ncpa.cpl у вікні введення після натискання комбінації Win+R. Дана команда відкриє «Зміна параметрів адаптера», звідти треба перейти в «Бездротове мережеве з’єднання». Якщо значок мережного адаптера сірого кольору, то його потрібно ввімкнути.
2. Через диспетчер пристроїв. Якщо в диспетчері пристроїв відключений адаптер, то значок «Бездротове мережеве з’єднання» в Мережевих підключеннях. Тоді, як і в пункті 1, треба натиснути Win+R. Потім потрібно ввести команду devmgmt.msc, вона відкриє диспетчер пристроїв. Далі знаходимо пристрій, яке містить у своїй назві Wi-Fi або Wireless, і після кліка правою кнопкою миші потрібно натиснути «Задіяти». Якщо адаптер не включається, то потрібно перевірити, чи є відповідні драйвера.

Брандмауер або антивірус блокують доступ в інтернет

Іноді заважати вашому ноутбуку підключитися до Wi-Fi можуть елементи захисту вашої ОС: антивірус або брандмауер.

Якщо справа в брандмауері, то вирішити проблему нескладно: його потрібно просто відключити в налаштуваннях системи.
Якщо перешкоди влаштовує антивірус, то необхідно або через диспетчер завдань завершити потрібні процеси, які можна відключити сам антивірус.

Віруси і Шкідливі програми блокують Wi-Fi

Якщо у вас не встановлений антивірус або він застарів, то велика ймовірність, що ви зустрінетесь з вірусом — блокувальником. Такі віруси блокують ваш доступ в інтернет нібито за порушення закону. Працює такий вірус дуже просто: прописує в параметрах мережі свої DNS-сервера, і ваш браузер знаходить тільки шахрайський сайт. Щоб вирішити проблему, потрібно всього лише змінити DNS-сервера на ті, які підходять вам.

Можливо до Вашої wi-fi підключено занадто багато пристроїв. Подивіться хто підключений до Вашої Wi-Fi і вимкніть найактивніших, хто «забиває» інтернет канал.

Чому повільно працює Wi-Fi на ноутбуці?

На швидкість роботи Wi-Fi впливають багато факторів. До них відносяться як зовнішні проблеми, так і справа може бути в пристрої.

Найпоширеніші причини:

  Мережевий адаптер для ноутбука і роутер Wi-Fi володіють різними можливостями.
  До вашого роутеру сталося несанкціоноване підключення.
  Вплив електроприладів.
  Неправильне розташування роутера.
  На бездротовий канал впливає інший роутер.
  Обладнання застаріло.

Порада: Щоб ваш Wi-Fi працював швидше — спробуйте перезавантажити роутер, переставити його в інше місце або оновити прошивку.

Як бути якщо не працює wifi на ноутбуці після переустановки Windows

Якщо до перевстановлення Windows вай фай на ноутбуці справно працював — то причина може бути лише в драйверах. Натисніть правою кнопкою миші на значок «Мій комп’ютер» перейдіть на вкладку «Обладнання», потім клацніть на кнопку «Диспетчер пристроїв». У списку значками зі знаком оклику позначені ті пристрої, драйвер на які не встановлено.

З’ясуйте модель вашої материнської плати (якщо у вас настільний комп’ютер) або модель вашого ноутбука (можна подивитися під акумулятором). Потім зайдіть на сайт виробника і завантажте драйвер для вашої мережевої карти. Після їх установки — вай фай знову з’явиться на вашому комп’ютері.

Не працює кнопка wifi на ноутбуці lenovo/HP/asus/acer — як виправити?

Виправити не робочу кнопку можна лише заміною всієї клавіатури ноутбука, замовте клавіатуру від вашого ноутбука і замініть стару на нову самостійно або віднесіть ваш ноутбук в сервіс.

Важливо! Поки кнопка не працює — включити wi-fi на вашому ноутбуці можна і без кнопки, засобами OS Windows. Для цього тиснемо: «Пуск» — «Панель управління» — «Мережа та інтернет» — «Центр управління мережами і загальним доступом». Зліва натискаємо на пункт «Зміна параметрів адаптера». Далі шукаємо бездротову мережу, клікайте по ній правою кнопкою і обираєте пункт — ВКЛЮЧИТИ.

Що робити якщо не працює драйвер wifi на ноутбуці?

При такому положенні справ — варіантів у нас немає, потрібно або оновлювати старий драйвер, або видаляти існуючий драйвер і встановлювати новий.

Щоб видалити поточний драйвер від вашого вай фай — натисніть правою кнопкою миші на значок «Мій комп’ютер» перейдіть на вкладку «Обладнання», потім клацніть на кнопку «Диспетчер пристроїв». Далі в списку шукаємо вашу мережеву карту і видаляємо всі мережеве обладнання, потім перезавантажуємо комп’ютер і встановлюємо новий драйвер для вайфая.

Так само можливі випадки, коли на ваш wi-fi адаптер (мережеву карту) немає нових драйверів для сучасних ОС, в такому випадку вам потрібно повернути колишню операційну систему.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru