Ноутбук не бачить wifi мережі — Що робити? Вирішуємо проблему з wi-fi за пуру хвилин

Ніхто не застрахований від несправностей бездротового з’єднання з Інтернетом. W-Fi-підключення може бути функціональним по ряду причин. І необов’язково, що ці причини будуть якось пов’язані між собою.

Зміст:

  Як перевірити працездатність Wi-Fi
  Чому ноутбук не бачить wifi? Причини
  Прості причини
  Серйозні причини проблем з Wi-Fi
  Повільно працює Wi-Fi, чому?
  Не бачить Wi-Fi на ноутбук Lenovo/HP/Asus/Acer

Як перевірити працездатність Wi-Fi

Перевірити, чому ноутбук не бачить Wi-Fi мережі, можна просто. Для цього перевіряємо спочатку точку доступу або роутер, а також сам ноутбук на працездатність. Важливо знати, в якому саме пристрої полягає проблема.

Почнемо з роутера. Досить частою причиною несправності стає банальне «зависання» обладнання. Перша ознака цього – нетипова індикація, тобто світлодіоди на роутері блимають в незвичному режимі. Щоб виправити становище, перезапускаємо пристрій або вимикаємо з розетки, чекаємо пару хвилин, а потім знову включаємо. Якщо справа в незначній внутрішньому збої, то перезапуск вирішує проблему. Ноутбук, в свою чергу, швидко зловить сигнал.

Перепади напруги можуть стати причиною скидання параметрів. Роутер перестає проводити сигнал. У ряді випадків, підключення до Інтернету також збивається. Якщо це сталося, то налаштування потрібно ввести повторно, використовуючи веб-інтерфейс пристрою. Адреси для введення: 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Вибір буде залежати від моделі роутера. Потрапити на інтерфейс можна з будь-якого браузера. Якщо після цього підключення запрацювало, то з пристроєм все в повному порядку.

Корисний рада: Причиною недієздатності роутера часто стає мимовільний скидання маршрутизатора до початкового стану. Щоб настроїти конфігурацію знову, краще скористатися послугами фахівців з компанії провайдера.

Якщо кожен із способів перевірки роутера не приніс результату, потрібно перевірити, чому ноутбук не бачить Wi-Fi. Першим ділом перевіряємо активність мережевого обладнання. На корпусі більшості сучасних моделей ноутбуків є світлодіоди. Нас буде цікавити той, який позначений значком антени або безпосередньо написом «Wi-Fi». Якщо діод горить, значить, вбудований адаптер функціонує. В іншому випадку, адаптер необхідно запустити. Затискаємо клавішу «Fn» і ще одну, де є значок антени.

Причина тимчасової непрацездатності може полягати в збої функціонування програмних засобів операційної системи. Активність з’єднання буде перевірятися через «Панель управління» Windows. Якщо воно не працює, то запуск здійснюється за допомогою контекстного меню.

Мережний елемент може повністю відсутня в списку доступних підключень. Перевіряємо розділ «Мережеві адаптери», а конкретніше – бездротові пристрої «Wireless». Включаємо адаптер за допомогою контекстного меню. Потім перезавантажуємо комп’ютер.

Чому ноутбук не бачить wifi? Типові причини

Існує кілька простих причин, за якими ноут не бачить Wi-Fi. Наприклад:

Роутер не включений – включаємо роутер;
Немає покриття Wi-Fi– підходимо ближче до джерела;
Ваш роутер «глючить» — перезавантажуємо його;
Не включений W-Fi приймач – включаємо.

Однак, існують і більш серйозні порушення роботи з’єднання. До них відносяться:

Відсутні налаштування роутера;

Налаштування маршрутизатора проводиться самостійно або з допомогою спеуиалистов. Існують певні параметри для кожної моделі маршрутизатора, що дозволяють зробити роботу пристрою стабільної і безперебійної.

Поломка приймача Wi-Fi;

Проблеми з модулями Wi-Fi у ноутбуків виникають рідко, але такі несправності відносяться до по-справжньому серйозним. Як правило, без послуг професіоналів не обійтися. Деякі модулі підлягають відновленню, але може знадобитися і їх заміна.

Відсутність встановлених або оновлених драйверів;

Драйвера можна скачати в Інтернеті. Але для цього потрібно користуватися офіційними ресурсами розробників. Установка здійснюється в автоматичному режимі. Наше завдання – запустити інсталяційний процес. Оновити драйвера ще простіше. Потрібно їх знайти, запустити і скористатися підказками.

Не включений Wi-Fi модуль;

Що стосується включення модуля, то його можна включити або апаратно, або програмно. Апаратний запуск можна задіяти тільки на деяких моделях мобільних комп’ютерів, де є спеціальний перемикач у вигляді повзунка або кнопки. Програмне включення відбувається за допомогою «Центру управління мережами і загальним доступом». Для цього використовуємо команду Win+R, у вікні, вписуємо: ncpa.cpl. У який з’явився на екрані розділі «Зміна параметрів адаптера» знаходимо «Бездротове мережеве з’єднання». У контекстному меню тиснемо «Включити». Також модуль можна запустити через «Диспетчер пристроїв».

Блокування Wi-Fi вірусами або шкідливим софтом;

Від вірусів і шкідливих програм позбавляємося з допомогою спеціального програмного забезпечення. Наприклад, 360 TotalSecurity, Avira або інший популярний софт, який можна завантажити та встановити безкоштовно.

Внутрішня проблема ОС Windows;

Внутрішні системні помилки з підключенням, пов’язані з Windows, необхідно вирішувати з допомогою фахівців. Самостійне втручання може тільки посилити проблему.

Невірний МАС адресу.

МАС-адреса індивідуальний для кожного обладнання, і його необхідно дізнаватися у служби підтримки провайдера.

Повільно працює Wi-Fi, чому?

Крім того, що комп’ютер не бачить «вай-фай», актуальною є і проблема повільного з’єднання. Причин декілька:

Перешкоди від інших сигналів;

Швидкість з’єднання дуже часто падає з-за наявності перешкод. Це може бути Wi-Fi сигнал сусідів, видається більш потужними пристроями. Найчастіше страждають люди, які живуть поряд з офісними будівлями.

Запущені торренти, фільми онлайн;

Перегляд онлайн фільмів, робота торрентів в режимі закачування, онлайн-ігри, можуть істотно знижувати швидкість. Пробуємо закрити вкладки і додатки. Якщо Wi-Fi став працювати швидше, то проблема вирішена.

Невдале розташування роутера;

Неправильно вибране розташування роутера в квартирі або будинку просто не дає сигналу нормально дійти до ноутбука. Тим більше, що, маючи справу з мобільними комп’ютерами, ми часто вибираємо віддалені місця. Варто спробувати перемістити маршрутизатор ближче до місця роботи.

Погане обладнання, в тому числі видане провайдером.

Погане обладнання ми купуємо самі або отримуємо від провайдера. І тоді низька швидкість – це тільки перша проблема, яка нас чекає. Покупка більш потужного роутера здатна виправити ситуацію.

Занадто багато людей долучилося до вашої wi-fi мережі.
Подивіться хто підключений до Вашої Wi-Fi і вимкніть зайвих!

Не бачить Wi-Fi на ноутбук Lenovo/HP/Asus/Acer – особливості марок ноутбуків

Проблеми з сигналом, як правило, не залежать від моделі ноутбука. Головною відмінністю однієї моделі від іншої є принцип запуску Wi-Fi модуля. Всі ноутбуки мають функціональну клавішу і модуль включається з використанням однієї з наступних комбінацій клавіш:

  Lenovo – Fn+F5
  Samsung – Fn+F9 або Fn+F12
  Hewlett Packard – сенсорна кнопка або Fn+F12
  Acer – Fn+F3
  Asus– Fn+F2

Не виключено, що на нових моделях від провідних виробників буде використовуватися оновлена комбінація. Тому опис команди слід шукати в керівництві користувача. Інші несправності «лікуються» з допомогою заходів, описаних у статті.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru