Перевірка жорсткого диска на биті сектора і помилки — 2 способи!

Мабуть найважливішою складовою частиною ПК є жорсткий диск (HDD), оскільки він містить всю інформацію, яка створюється користувачем. Зрозуміло, будь HDD потребує своєчасному обслуговуванні, а саме — перевірки на помилки і биті сектора, для того, щоб можна було уникнути втрати важливої інформації.

Зміст:

  Що таке битий сектор на жорсткому диску
  Причини появи битого сектора HDD
  Як перевірити диск на биті сектора і помилки
  Програми для перевірки жорсткого диска на биті сектора
  Перевірка HDD засобами Windows 7 і 10
  Що робити при виявленні битих секторів на жорсткому диску
  Програми для відновлення HDD дисків

Що таке битий сектор на жорсткому диску

«Битий сектор» — нечитаний сектор на жорсткому диску. Може бути природним: заводське стан частини секторів будь-якого жорсткого диска неминучий дефект виробництва або придбаними — вдалий збій живлення, удар, порушення герметичності. Поява поодинці битих секторів мало кого цікавить, це рутина, яку успішно перемелює SMART.
Поява інтересу до битим секторах зазвичай пов’язано з тим, що на руках частково або повністю не читабельний диск. З цієї точки зору класифікація проста:

Биті сектора постійні, наприклад, пов’язані з пошкодженням поверхні — те, що можна буде відновити.
Биті сектора тимчасові, пов’язані з фатальними помилками логіки, то що можна спробувати витягнути, строго кажучи, питання працездатності відновлених секторів залишається відкритим.

Кількість битих секторів на диску може бути:

  Постійним у межах норми (живий hdd). Дій не вимагає.
  Постійним вище норми (зазвичай наслідки удару). Іноді обходиться ручним втручанням.
  Зростаючим ( посипався завдяки віком або конструкції). Вимагає термінової заміни вінчестера.

Причини появи битого сектора HDD

Спрощено, сучасний вінчестер продукт еволюції грамофона. Платівка крутиться, головка посекторно читає запис, блок управління склеює з начитаних шматків файли. Головка ширяє над поверхнею пластини, при зупинці — падає. Сектора на доріжках є читаються і нечитані, власне сектор є мінімальна частина доріжки, Вікіпедія підтвердить.

Цієї моделі достатньо для демонстрації основних проблем:

Ушкодження поверхні диска-механічне дотик пластини головкою, може бути причиною опадання диска, а може так і залишитися фіксованого зоною.
Часткове зміна властивостей поверхні (намагніченості) сектору (типовий реанімований сектор), може бути витягнуте зверненням до сусідніх секторах.
Різноманітні помилки логіки, самоуправство SMART, помилки фс (всі самоусувається в процесі роботи і за результатами самодіагностики).
Осипання магнітного шару з поверхні, що відомо як ознака старості, але може бути наслідком втрати герметичності.

Всупереч розхожій думці, не так страшний удар по корпусу працюючого hdd, як вібрація. Головку над поверхнею утримує настільки хитра магія, що для торкання поверхні потрібно значне зусилля, що малоймовірно при ударі, але легко досягається резонансом.

Як перевірити диск на биті сектора і помилки

Варто запам’ятати, що диск перевіряється на читання, перевірка секторів на запис зітре все, що було на диску! Ну і також варто мати на увазі, що для розумної перевірки диск в момент тестування повинен бути вільним від інших завдань. Перевірка жорсткого диска на биті сектора не є частою загальновживаної завданням, все що необхідно, Віндовс робить автоматично.

Windows здавна має утиліту, що перевіряє і исправляющую помилки жорсткого диска chkdsk. Знайти утиліту можна у властивостях диска, кнопка називається «перевірити диск».
Будь-який поважаючий себе виробник, випускаючи диск, викладає на сайті діагностичну утиліту, яка не тільки стежить за станом НЖМД, але і може проводити сервісні дії, покликані полегшити його страждання іноді аж до калібрування. Перевірка секторів жорсткого диска must have для цього класу програм.

Крім того, є зоопарк діагностичних, ремонтних, «професійних» інструментів, в якому давно сам чорт ногу зломить. І досить велика кількість справді фахових програм для аналізу і ремонту. Варто зауважити, що більшість з них деструктивні, тобто з їх допомогою можна вбити робочий вінчестер так, що не кожен майстер відновить.

Програми для перевірки жорсткого диска на биті сектора

Для тих хто не вірить в chkdsk, графічні програми для перевірки жорсткого диска, а точніше більш менш м’які засоби, не караючі за неправильний ключ — це HDD Regenerator, HDD Health. Графічні утиліти показують графік здоров’я, розповідають які параметри тестують і, що важливо, мають адекватно підписані кнопки, що дозволяють легко розібратися з програмою. Користувачам Linux пощастило менше, більшість утиліт консольні і вимагають розуміння параметрів.
З утиліт від виробника варто згадати Seagate SeaTools – зручна потужна програма, вся могутність проявляється тільки на рідних вінчестерах, але перевірка секторів жорсткого диска доступна і для «сторонніх»

Перевірка HDD засобами Windows 7 і 10

Перевірка жорсткого диска на помилки засобами Windows — це завжди запуск chkdsk в режимі відновлення. Даний запуск можна здійснити кнопкою властивості диска.
«Мій комп’ютер» — > «Властивості» -> «Сервіс» → «перевірка диска» «Виконати перевірку».

Або, якщо кнопка відсутня, таке зустрічається на деяких редакціях паленої десятої Вінди, дана перевірка легко запускається з командного рядка від адміністратора командою
chkdsk з: /f де: — буква диска перевіряється. Перевірка hdd на биті сектора в разі системного розділу почнеться після перезавантаження, так як для перевірки потрібно монопольний доступ до диска.

Не варто виконувати цю команду часто, а ось вікно перевірки, що з’являється при кожному завантаженні, є приводом для питання: «як перевірити на помилки жорсткий диск» і відповіддю на це питання, так як зазвичай і пов’язане з проблемами диска.

Що робити при виявленні битих секторів на жорсткому диску

Не так давно випускалися вінчестера, на яких можна було вручну перепризначити сектора, від цього і ростуть ноги в переконаності, що форматування під Біоса лікує всі хвороби. Але на жаль, зараз калібрування настільки складна, що проводиться один раз на заводі виробнику. Також слід розуміти, що більшість змін стану поверхні незворотні і відновити нічого не можна. Можна перепризначити часто без втрати ємності, хоча все залежить від стану «пацієнта».

Варіанти станів жорсткого диска і наступні дії:

  Диск робочий, працює добре, стабільно, відсоток бэдов не росте — зробити бекап, забути, що на ньому є биті сектора і насолоджуватися життям.
  Диск в принципі робочий, кількість битих секторів не зростає, але при зверненні до певної області є проблеми — спробувати поділити на розділи, не зачіпаючи проблемної зони, збирати на новий.
  Диск не робочий, сильні гальма, попередження смарта і біоса — міняти вінчестер.

Програми для відновлення HDD дисків

Victoria і Mhdd будь-яка з цих програм дозволяє провести повну діагностику і позбавити накопичувач від багатьох проблем. Запускаються вони DOS, вимагають ретельного вивчення керівництва перед запуском, так як можуть безповоротно знищити дані або логіку вінчестера! Загалом, не запускайте не знаючи, що робите, тим більше, що таке обслуговування вінчестера давно покладено на плечі контролера і він в більшості випадків з ним справляється. Не зламалося — не лагодь, цей старий рада найбільш актуальний в питанні про бітом секторі.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru