Пропав wifi на ноутбуці — виправимо на льоту! 3 способи востановити роботу wi-fi інтернету

Проблеми з wi-fi підключенням до інтернету коли-небудь відчував будь користувач сучасних девайсів. Не стабільний інтернет (а то і його повна відсутність) зазвичай сильно дратує, хочеться, щоб проблема скоріше зважилася, але зважитися самостійно вона не може — треба діагностувати проблему і докласти зусиль для її вирішення. Якраз сьогодні ми розглянемо найпоширеніші проблеми wi-fi з’єднань з інтернетом та шляхи їх вирішення.

Зміст:

  Чому пропадає wifi — причини
  Діагностика проблем з інтернет з’єднанням
  Що робити, якщо пропав wifi на ноутбуці з Windows
  Проблеми з вай фай на ноутбуці
  Пропав wi-fi в windows
  Проблеми з роутером
  Постійно відключається wifi на ноутбуці
  iphone пропадає wifi, що робити?
  Що робити якщо на android пропадає wifi
  Пропав інтернет через wifi, але мережа wifi є
  Що робити, якщо пропав значок wifi

Чому пропадає wifi — причини

Причин, які потенційно можуть зумовити відсутність стабільного wifi підключення або підключення взагалі) неймовірно багато, це і банальне видалення на надмірно велику відстань, і присутність яких-небудь перешкод у зоні покриття точки доступу, і наявність різноманітних екрануючих елементів між роутером і вами. Тим не менш, найчастіше мережа пропадає через програмних помилок і апаратних несправностей.

Діагностика проблеми

Якщо пропав інтернет через wifi, і немає жодних явних ознак апаратної несправності (поламана антена роутера, наприклад), а зближення з точкою доступу до відстані 3-5 метрів не допомогло, слід приступити до пошуку програмних помилок. Механізм їх виявлення індивідуальний для кожної конкретної ОС і гаджета. І, все ж, у випадку з найбільш популярними пристроями, такими як ноутбуки з Windows, смартфони під управлінням Android і Iphone, є деякі універсальні рекомендації, які з майже стовідсотковою ймовірністю допоможуть виявити програмну причину відсутності сигналу.

У разі якщо ваш гаджет знаходиться під управлінням менш популярних ОС, наприклад symbian, windows mobile або зовсім якийсь «самописною китайської Осі» програмну діагностику проводити недоцільно, так як вбудовані механізми для цього у таких ОС, як правило, відсутні, а перепрошивка займе набагато менше часу, ніж «колупання» в програмному ядрі.

Що робити, якщо пропав wifi на ноутбуці з Windows

Причини втрати wifi сигналу на ноутбуці умовно можна підрозділити на три категорії:

Проблеми з вай фай на ноутбуці

У разі якщо при натисканні відповідної клавіші на ноутбуці індикатор роботи wifi модуля (лампочка поруч з якою написано wifi або намальований значок) не спалахує, то проблема в самому пристрої. Перевірте, чи включена відповідна опція в BIOS. Для цього слід перезавантажити ноутбук і натиснути в перші 3-5 секунд завантаження відповідну клавішу. Як правило, це F2, F8 або F12. Тим не менш, клавіша ініціації завантаження BIOS може бути і інший – уважно читайте з’являються при включенні повідомлення (зазвичай потрібна кнопка написана внизу праворуч). Варто зазначити, що у вашій версії BIOS може і не бути опції включення wifi модуля, тому попередньо рекомендується почитати власну документацію або ввести у пошуковик комбінацію з: «»назви вашого ноутбука wifi bios».

Пропав wi-fi в windows

Якщо індикатори роботи wifi модуля і роутера світяться, а сигналу немає, слід перевірити, чи включений wifi в самій Windows. Натисніть правою кнопкою відповідну іконку на панелі завдань (смужка внизу або вгорі екрану), потім клікніть: «центр управління мережами і загальним доступом»=>»зміна параметрів адаптера»=>знайдіть іконку моніторів зі шкалою рівня сигналу wifi=>»активувати».
Також замість натискання правою клавішею мишки по іконці на панелі завдань можна натиснути «пуск» =>»панель управління».

Нерідко причиною того, що пропав wifi на ноутбуці є несправні драйвера. Клацніть правою кнопкою миші ярлик «комп’ютер», виберіть «властивості»=>»диспетчер пристроїв» і відшукаєте «мережеві адаптери». Переконайтеся, що адаптер включений. У разі якщо біля нього є жовтий трикутник – виберіть «оновити драйвери».

Причиною нестабільної роботи wifi може бути висока завантаженість роутера. Перевірте хто підключений до Вашої Wi-Fi і вимкніть найактивніших користувачів!

Проблеми з роутером

Якщо ноутбук бачить інші мережі, але не може підключитися до тієї, яка цікавить вас — проблема в налаштуваннях роутера. Для діагностики потрібно підключитися до роутера за допомогою кабелю або іншого пристрою і набрати в адресному рядку браузера адресу відкладання: «192.168.0.0». У вікно, що з’явилося, ввести: admin/admin». Далі необхідно перевірити, чи включена передача сигналу wifi, і немає вашого пристрою у «чорному аркуші» MAC-фільтра. Також слід упевнитися, що роутер дозволяє одночасне підключення декількох пристроїв.

Якщо підключення до роутера не вдається навіть через кабель, слід затиснути кнопку на роутері «reset» і почекати 10-15 секунд.

Якщо нічого з перерахованого вище не допомагає спробуйте подзвонити вашому провайдеру і запитайте чи отримує він зворотний зв’язок від вашого роутера (коли він включений і працює). Якщо ні — то швидше за все у вашого роутера вийшло з ладу залізо.

Постійно або періодично відключається wifi на ноутбуці, як бути?

Якщо сигнал на ноутбуці, то з’являється, то зникає, причому незалежно від того, до якої ви підключені точки доступу, найімовірніше проблема в налаштуваннях плану системи. Для виправлення даної проблеми виберіть режим «максимальна продуктивність», проте врахуйте, що це позначиться на часі роботи від акумулятора. Крім того, вимкніть автоматичне гібернацію – дуже часто після виходу із сплячого режиму wifi адаптер де-факто залишається вимкненим до наступного перезавантаження.

В iphone пропадає wifi, що робити?

По-перше, переконайтеся, що проблема саме в iphone, а не в роутері – часто користувачі помилково вважають, що не працює wifi саме на iphone, хоча причина в точці доступу. Якщо ваш гаджет бачить інші мережі — iphone справний. По-друге, переконайтеся в наявності актуальної версії iOS.
Якщо оновлення iOS не допомогло, клікніть: «Налаштування»=>«Основні»=>«Перевстановлення»=>«Скинути налаштування мережі.
Якщо ж і це не врятувало – несправний iphone.

Що робити якщо на телефоні android пропадає wifi

Якщо гаджет не підключається взагалі ні до якої мережі, допоможе, або його перепрошивка, або похід до майстра. Якщо ж до мереж підключається, а до інших немає, слід включити на шуканої точки доступу режим мовлення bgn і спробувати виставити статичний канал трансляції сигналу замість режиму Auto. Зробити це можна через меню налаштувань роутера (вищеописаний адреса 192.168.0.0). Також варто відзначити, що не всі android пристрої підтримують пару з wifi, ретранслируемым через ноутбук в режим форвардингу (коли ноутбук виступає в ролі роутера).

Пропав інтернет через wifi, але мережа wifi є

Якщо апарат підключений до точки доступу, але інтернету немає, перевірте йде до роутера шнур і зверніться до провайдера. Якщо ж проблема лише на якомусь конкретному пристрої, спробуйте очистити кеш або використати інший браузер. Також слід переконатися, що на апараті (не на карті пам’яті!) є хоча б 10% пам’яті.

Що робити, якщо пропав значок wifi

Якщо пропав сам значок, слід переконатися, що включений wifi режим. Якщо опція включення wifi відсутня, або значок не з’явився – доведеться перепрошивати смартфон або оновити драйвер ноутбука.

Отже, у статті були розглянуті всі найпоширеніші проблеми з wi-fi доступом в інтернет, а так само були запропоновані шляхи їх вирішення. Якщо ви прочитали цю статтю, сумлінно виконали всі наведені рекомендації, але ваш wi-fi так і не запрацював — сміливо несіть свій пристрій до сервісного центру, так як виправити проблему в домашніх умовах у вас (швидше за все) не вийде.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru