Радіус дії wifi роутера. 3 wifi роутера з великим радіусом дії. Як збільшити радіус wi-fi

Як шкода, що wi-fi покриття не може бути повсюдним. Шкода, що до домашнього вай фаю не можна підключитися на роботі — сигнал не «добиває». Але який же радіус дії (покриття) у вай фай роутерів і від чого цей радіус залежить? Сьогодні ми розберемося з цим питанням і дізнаємося все про покриття wi-fi мережами.

Зміст:

  Радіус дії wi-fi роутерів tp link, asus і ін
  Що впливає на радіус дії Wi-fi роутера
  3 wi-fi роутера з великим радіусом дії
  Як збільшити радіус дії wifi роутера підручними засобами
  Налаштування радіусу дії wi-fi роутера
  Як збільшити радіус дії wi-fi роутера за допомогою ретранслятора

Радіус дії wi-fi роутерів tp link, asus і ін

Радіус дії wi-fi роутера — словосполучення не має сенсу. якщо нам потрібна дальність припустимо зв’язати мережу з рознесених на десяток км пристроїв це одне, але у такому разі антена спрямована і ні про яке радіусі мови немає. Або у нас не ловить в альтанці за лазнею, тут мова йде про радіусі, але дальність ні при чому. оскільки не може ловити як з-за того. що сигнал не доходить, так і від того, що сигнал дуже потужний і пристрій «захлинається» і, можливо, для вирішення проблеми потрібно буде знизити потужність і дальність.

Оскільки величина сферична, то в документації зазвичай вказана округлена середня дальність для двох однакових пристроїв з типовою антеною. Цей параметр залежить від потужності, яка не може перевищувати у побутового роутера 100 мілліватт (20 дБм), це приблизно відповідає 150 м дальності в чистому полі або 50 м в приміщенні. Всі ці цифри, як водиться, взяті для абсолютно пружного сферичного коня у вакуумній упаковці. Власне, сам по собі — радіус дії комплексний параметр, що включає в себе безліч характеристик обох точок (як передавача. так і приймача — якість прийому різному). Не дарма існують Wi-Fi детектори, якими спеціально навчені люди заміряють реальний рівень сигналу на різних відстанях, саме, тому що простіше поміряти, ніж розрахувати.
Часто доводиться чути від фанатів того чи іншого виробника, що «все непотріб, а ось asus», брешуть. Безбожно брешуть, всі виробники обмежені тим же самим параметром верхній потужності і там все одно хто саме зробив Asus, Zyxel, D-link, tp-link, tenda або інші. За винятком випадку, коли передавач і приймач одного виробника.

Зв’язок на родинних машинах буде стабільніше і краще, все з-за того, що кожен іменитий китаєць пиляє свій протокол для своїх пристроїв. Загалом, якщо планується використання декількох пов’язаних точок. варто підбирати залізо одного виробника, завдяки своїм добавок до стандарту зв’язку, такий вибір порядком полегшить життя. У всіх інших випадках варто звертати увагу на підтримку режимів, технічні параметри, можливість зміни прошивки і інші «дрібниці» аж до можливості підключення зовнішньої антени (саме то для дальності), а не на наклейку на корпусі, в кінці кінців, всі зроблені, якщо не на одному, то на заводах.

Втім, і в світі роутерів є свої відмінники, наприклад, професійний інструмент той же Mikrotik або ubiquiti nanostation, в якості роутера незрівнянні і за рахунок своєї профнаправленности обходять обмеження по потужності (у них стеля вище).

Що впливає на радіус дії Wi-fi роутера

На радіус дії wi-fi впливає все, ну або майже все. Основні винуватці наступні:

Частота — чим вище, тим гірше поширюється і сильніше залежить від оточення.
Версія протоколу 802.11 — без MIMO не реалізована адаптивна антена. Повинен бути 802.11 n і вище.
Потужність, далеко не завжди, «чим більше, тим краще». Законодавчо обмежена зверху.
Антена. В цьому слові дуже багато всього — потужність посилення, діаграма спрямованості, якість узгодження. Правильний вибір антени-це перша річ при забезпеченні стабільного далекого wi-fi.
Місцевість, наявність стін, підлог, рівних поверхонь.
Зашумленість ефіру.
Вологість повітря.

Ймовірно, забув згадати декілька чинників, оскільки на поширення радіохвиль, дійсно, впливає більшість параметрів навколишнього середовища.

3 wi-fi роутера з великим радіусом дії

Подивимося на wi-fi роутери радіус і дальність дії стійкою зв’язку з якими вище, ніж у конкурентів.

MikroTik hAP AC або будь-який інший Mikrotik (бажано з підключається зовнішньою антеною). Тут і інтелектуальне управління параметрами антени, і потужність передавача до 1 вт у деяких моделей, тільки варто пам’ятати, що це професійний інструмент — іноді доводиться гуглити. Апарат поза конкуренцією по можливостям, залізу, гнучкості, дальності і т. д.
ASUS RT-AC3200 або будь-який інший з підтримкою ASUS AiRadar (стійкість далекого зв’язку досягається індивідуальної підгонкою сигналу під клієнта і емуляцією спрямованого сигналу).
Будь трьох (і більше) рогий роутер з можливістю підключення виносної антени замість штатних.

Як збільшити радіус дії wifi роутера підручними засобами

Оскільки свч дуже близько по фізичним властивостям, то логічно радіус (освітлення) покриття можна збільшити піднявши світильник (роутер). Втім, радіус нікого не цікавить, ну, може, крім людей з абсолютно круглим ділянкою, цікава площа покриття квартир, ділянок, які дуже далекі від кола. І саме тому, обмеживши випромінювання в «непотрібну» сторону, можна радикально поліпшити ситуацію. Навіть примітивний екран з підручних матеріалів, наприклад, фольги, здатний поліпшити ситуацію з прийомом. З звичайного відра, приміром, виходить чудовий екран з функцією фокусуючої лінзи.

Покрутити антенки, зв’язок не можлива на прямому сигналі, може чудово існувати на відбитому, крім того, антени можуть просто забивати один одного в деяких положеннях. У найбільш простому випадку, якщо у пристрої одна антена, вісь антени повинна бути перпендикулярна напрямку на зону з найбільш слабким прийомом. У разі якщо антени вбудовані в роутер, результат може дати зміщення або поворот роутера. Так що рухати і заміряти, і знову рухати.

Придбати і підключити антену. Крім очевидної функції прийому-передачі, антена є ще і підсилювачем сигналу. Якість зв’язку сильно залежить від узгодження антени і роутера, узгодження в тому числі залежить від довжини підключає кабелю. Тому розрахунок антени повинен проводити фахівець, враховуючи особисто ваші параметри (форма спрямованості, стан ефіру і т. д.). До речі, раз вже мова про антенах, ось беремо дві банки з під пива, думаю зрозуміло, що не варто чекати чудес від хитросделаных конструкцій з пивних банок, виготовлення і налагодження такої штуковини досить непоганий аутотренінг і в цьому їх головне призначення.

Налаштувати роутер на роботу в найбільш чистому каналі. Для аналізу wi-fi є програми аналізатори, вони допоможуть вибрати найменш зашумленную частоту, що не тільки сприятливо позначиться на дальності, але й збільшить швидкість і стійкість прийому.
Підключити старий роутер в якості повторювача, втім, про це пізніше.

Налаштування радіусу дії wi-fi роутера

При налаштуванні бажаний датчик, для цієї ролі підійде смартфон або ноутбук розміщений в точці з найбільш слабким прийомом. Необхідно скачати і встановити одну з програм wifi аналізаторів, завданням смартфона буде відображення змін потужності прийнятого сигналу. Для цих цілей в програмі аналізаторі є режим вимірювання потужності мережі.

Орієнтуючись на показання потужності в цікавій точці, варто пробувати (якщо є можливість):

різні діапазони (актуально для dual-band) — ситуація з проходженням хвилі може відрізнятися для діапазону 5 ггц і 2,4 ггц.
в обраному діапазоні знайти вільний канал. Канал повинен бути вільний, як в точці установки роутера, так і в цікавій точці (часта ситуація, коли віддалена точка, там де у нас лежить тестер, потрапляє в зону іншої мережі на суміжній частоті, а на роутері перешкода не видно, так як заважає мережа не добиває ) вільні канали покаже таж програма аналізатор wifi.
відключення або навпаки включення автоматики, наприклад, вибору режиму передачі «Network mode» — іноді розумність пристрою корисна, але найчастіше «N Only» дальнобойнее.
потужність, тут найбільше підходить слово «пограти». Справа в тому, що потужність безпосередньо впливає на дальність. Але а) повинна бути досить великою, щоб добити до дальньої точки, б) досить маленькою, щоб не заважати нормальній роботі пристроїв поблизу, в) сигнал різної потужності може по різному проходити ділянку.
Регулювання потужності (Transmit Power) має різну логіку, деякі виробники дають налаштовувати посилення прийому, деякі вважають важливіше силу випромінювання, деякі вважають нормою максимум і регулюють загасання. Звичайно, в цьому параметрі є слово power і шкала або позначення одиниць dBm. У будь-якому випадку, треба читати документацію (наприклад mikrotik має поле для вказівки дальності до клієнта в режимі точка-точка Cell Radius, який можна опустити нижче 10 км, і поле Tx Power Mode, де параметр card rates встановлює максимальну потужність на рівень побутового 20 дбм, саме, щоб не глушити ближніх клієнтів).
Така ж ситуація з розряду «треба пробувати» при налаштуванні антени. Проста коректування положення антен або навіть розташування роутера здатне поліпшити якість і дальність передачі за рахунок зміни середовища (зниження відбитого сигналу, зменшення спотворень, обхід перешкод). А може зробити тільки гірше, універсальної відповіді немає і треба пробувати і дивитися на тестовому пристрої зміни сигналу.
Видимий здалеку wifi зі швидкість 1кбз нікому не потрібен. Оскільки в загальному випадку питання дальності підніметься для побудови стабільної і спритною мережі, корисно не забувати про функції, поліпшують стабільність і якість зв’язку. Конкретний набір у кожного пристрою свій і багато з таких опцій включені за замовчуванням. Ширина каналу, розширення каналу (не забудьте простежити, щоб пара основною+розширення припадала на вільні канали), пропрієтарні протоколи і функції-микротиковский nv2 як приклад, якщо, звичайно, обладнання дозволяє, загалом, всі ті плюшки, якими зазвичай виробник хвалиться на упаковці.

Як збільшити радіус дії wi-fi роутера за допомогою ретранслятора

Ретранслятор, він же репітер або повторювач, існує як окремий пристрій, правда, потужність, а отже, і його покриття мережі, залишає бажати кращого. Набагато раціональніше використовувати для цієї ролі додатковий роутер. З роллю репітера цілком впорається навіть дуже бюджетна залізяка. У разі купівлі, бажано переконатися, що обрана модель має цю опцію, за підтримки обладнанням налаштування зводиться до натискання пари кнопок (є варіанти, коли залізо не підтримує, але доступні альтернативні прошивки з цією опцією). І не забувайте про свої нюанси протоколу від виробників особливо люблять морочитися з плюшками «для своїх» Zyxel і Asus (пара зюкселей буде працювати відчутно краще, ніж пара зюксель — асус).

Налаштування майстра розписувати немає сенсу, повторювач, працює як клієнт фактично копіює wifi мережу основної точки і ретранслює її пристрої, підключені до wi-fi автоматично переключаються на більш сильний сигнал.

В цілому використання репітера самий правильний спосіб вирішення проблем з радіусом покриття, з його допомогою можна протягнути мережу навіть в бункер з свинцевими стінами, якщо, звичайно, у вас такий знайдеться.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru