Що робити з помилкою «рекомендується замінити батарею на ноутбуці»?

У якийсь момент часу будь-який власник ноутбука опиняється перед проблемою: операційна система видає повідомлення про те, що необхідно замінити батарею ноутбука. З тексту помилки інтуїтивно зрозуміло, що до чого, але не завжди буває так, що проблема відповідає з’явився повідомленням. Звідки береться така помилка і як вирішити проблему ми розповімо Вам в цій статті.

Зміст:

    Із-за чого виникає помилка?
    Як усунути дану помилку
    Як перевірити батарею на ноутбуці
    Як замінити батарею ноутбуку

Із-за чого виникає помилка «рекомендується замінити батарею на ноутбуці»?

Власне, причин, що призводять до появи повідомлення про рекомендації заміни батареї зовсім не багато. Їх цілих дві.
Перша, найбільш часта й природна причина – природний знос батареї. Починаючи з Windows 7 операційна система постійно проводить моніторинг стану ємності акумуляторів і, при її зниженні нижче встановленого порогу (зазвичай близько 35%) попереджає Вас про те, що, батарея вже неабияк зносилася і було б дуже непоганим рішенням її замінити.

Друга, значно рідше зустрічається причина – неполадки в самій операційній системі. Буває так, що система сприймає цілком справну і придатні до служби батарею, як вже відробила своє частина Вашого ноутбука.

Як усунути дану помилку на ноутбуках aser, asus, samsung і д. р.?

Отже, проблема є. Що робити і куди бігти? Головне – не панікуйте, це ще не кінець фільму). Варіантів вирішення проблеми декілька. Перерахую їх для Вас за ступенем поширеності.

Змиритися і починати використовувати Ваш ноутбук як настільний комп’ютер. Найчастіше, незважаючи на очевидні недоліки, вибирається саме цей спосіб. Пояснення просте – нічого робити не потрібно і жодних фінансових витрат.
Покупка нової батареї. Правильний, хоча і дещо фінансово затратний спосіб. Як правило, акумулятори починають виходити з ладу тоді, коли ноутбук ще в змозі чимало попрацювати. Крім того, купити батарею для ноутбука ASUS, наприклад, не становить жодної проблеми.
Можна віддати батарею в ремонт «народним умільцям» для її відновлення. Не впевнений, що це найкращий спосіб, оскільки якість такої роботи буде сильно залежати від виконавця, а вартість складе близько двох третин від купівлі нової. Хоча, якщо мова й де про перевіреному сервісному центрі, то чому б і ні?
Віднести ноутбук в гарантійний ремонт (природно, якщо гарантія ще є).
Якщо закрадаються сумніви, що проблема в операційній системі, то необхідно внести невеликі зміни в налаштування.

З першими чотирма пунктами все зрозуміло. Що робити, якщо потрібно переналаштувати операційну систему? Є три варіанти. Два перших є сенс використовувати, якщо Ви впевнені, що акумуляторна батарея ще в доброму стані (наприклад, після її перевірки, про що мова піде нижче).

Варіант перший – оновити драйвер. Для цього спочатку потрібно перейти в панель управління. Якщо Ви не знаєте, як це зробити, натисніть на клавіатурі клавіші Win+R – на екрані з’явиться віконце «Виконати». У рядку цього вікна введіть слово «control» і натисніть OK. Далі в панелі управління, в меню «Перегляд» > «Великі значки». У списку виберіть пункт «Диспетчер пристроїв». У списку знову з’явився вікна розгорніть пункт «Батареї» — з’явиться список використаних джерел живлення. Вам потрібен тільки один – «Батарея з ACPI-сумісним управлінням». Натиснувши на цьому пункті правою кнопкою миші, з’явиться контекстне меню, в ньому обирайте «Видалити» і перезавантажуйте комп’ютер. Після перезапуску драйвер оновиться і повідомлення повинно зникнути.

Варіант другий, якщо перший не допоміг. Необхідно відкалібрувати батарею. Раніше можливість такої калібровки була доступна з меню BIOS, на сьогоднішній день практично ні в кого з виробників такої можливості не залишилося, тому ми підемо іншим шляхом. Тут все просто – необхідно зробити 2-3 послідовних циклу повної зарядки/розрядки акумулятора. Це дат можливість контролеру батареї переналаштуватися на правильний витрата заряду. Важливий момент у цьому – батарею потрібно заряджати відразу після повної розрядки при вимкненому ноутбуці.

Варіант третій – просто відключити батарею, що призведе до зникнення повідомлення. Пам’ятайте, що це не полагодить вам батарею, але помилка не буде набридати. Для цього повторіть дії, описані в першому варіанті, але в контекстному меню батареї виберіть «Видалити», «Вимкнути». Більше повідомлення Вас не потурбує.

Як перевірити батарею на ноутбуці?

Припустимо, що у Вас з’явилися сумніви в тому, що батарея зносилася і вирішили її перевірити. Як це зробити? У меню «Пуск» знайдіть програму «Командний рядок», натисніть на значку правою клавішею мишки і виберіть «Запуск від імені адміністратора». У выявившемся вікні введіть всього два слова – powercfgenergy. Перевірка займе близько хвилини, після чого буде створено звіт, розташування якого Ви побачите в рядку «Додаткові відомості». Відкриваємо звіт і знаходимо рядок «Відомості про батарею». Нас цікавлять значення «Розрахункова місткість» і «Остання повна зарядка». Відповідно перше значення – початкова ємність акумуляторів, а друге – поточна. Виходячи з цих значень, не складно розрахувати знос: чим більше друге значення – тим краще.

Як замінити батарею ноутбуку

Заміна батареї на нову проводиться елементарно. Ноутбук вимикається, стара батарея виймається і на її місце встановлюється нова. Це можна зробити самостійно, якщо ж ні, то в будь-якому сервісному центрі Вам це зроблять за кілька хвилин, а оплата буде здійснена тільки за нову деталь. Потрібно пам’ятати про те, що при купівлі нової батареї слід віддавати перевагу оригіналами від виробника.

Якщо ж Ви прийняли задалися питанням про те, як відновити батарею ноутбука, то, не маючи відповідних навичок, раджу не робити цього самостійно. Важливо розуміти, що процедура відновлення акумуляторів має свої тонкощі. Краще звернутися за допомогою в хороший сервісний центр.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru