Швидке відновлення системи windows! Відновлення системи через біос, командний рядок, стандартними засобами.

Деякі користувачі в своєму житті стикаються з необхідністю відновити систему Windows. У цій статті ми розглянемо, що таке відновлення системи, як його зробити і всі додаткові моменти цього питання.

Зміст:

  Коли потрібно відновлення системи
  Як запустити відновлення системи
  Відновлення системи без точки відновлення
  Програми для відновлення ОС Windows
  Відновлення системи через біос
  Відновлення системи через командний рядок
  Помилка 0 xc 0000022

Для чого це потрібно? Відновлення системи здатне допомогти в ситуації, якщо комп’ютер перестав працювати належним чином. Такий стан обумовлюється установкою вірусного ПЗ, яке вносить зміни до реєстру ПК або невмілими/шкідливими дії самого користувача.

Коли може знадобитися відновлення системи?

  Комп’ютер безпросвітно глючить, гальмує, не завантажується.
  Після установки будь-якої програми почали вискакувати вікна, що повідомляють про помилки на рівні оперативної пам’яті.
  Завантаження комп’ютера доходить до привітання windows, після чого комп’ютер перезавантажується.

Відновлення системи Windows – це відновлення стану ОС, файлів і програм на комп’ютері до того моменту, коли почалися несправності. Іноді користувач не вірно розуміє значення відновлення системи і має на увазі під ним повернення попередньої версії Windows. Наприклад, від windows 8 для windows 7. Насправді при відновленні системи її версія не змінюється.

Способів «вдихнути життя» в вашу операційну систему багато, але ми розглянемо 2 найпростіших відкату системи Windows:

  Відновлення системи за допомогою Біоса,
  Відновлення за допомогою командного рядка.

Як запустити (включити) відновлення системи?

Варто зазначити спочатку, відновлення системи windows 7 можливо зробити тільки, якщо функція (служба) відновлення була запущена раніше, до появи несправностей. Якщо ж вона не була включена, тоді зробити відкат можна буде тільки за допомогою завантажувального диска Windows.
Що б активувати службу відновлення віндовс потрібно зайти в «Панель управління», це можна зробити з меню «Пуск». Далі шукаємо іконку з назвою «Відновлення системи». Слідом натискаємо на вкладку з назвою «Запуск відновлення», система видасть нам повідомлення — служба відновлення відключена і запропонує активувати її.

Зазвичай при першому запуску Windows зберігається точка відновлення, навіть якщо функція відновлення була відключена. Щоб подивитися, список ваших точок відновлення потрібно натиснути кнопку «Переглянути інші точки відновлення».

Якщо ця функція вже була запущена раніше – значить ми можемо негайно приступити до запуску процедури відновлення системи. Натискаємо «запуск відновлення системи», вибираємо точку відновлення, натискаємо «далі» і «готово». Процес відновлення запущений, як тільки він закінчиться, відбудеться перезавантаження комп’ютера, після чого можете приступати до роботи.
Що робити якщо відновлення системи не працює?

Найпоширеніша проблема – це не включена служба відновлення. Як її активувати написано вище.

Зрозуміло, не можна виключати варіант її повної непрацездатності. Дуже часто таке можна зустріти, якщо не встановлена ліцензійна версія windows.

Відновлення системи без точки відновлення можливо?

Швидше за все ви вже зайшли в центр відновлення системи, активували службу відновлення і виявили, що відсутня точка бекапа — значить вибрати до якого станом зробити відкат системи не можна. Не турбуйтеся, вашу систему все одно можна відновити!

Відновлення системи без точки відновлення можна зробити завдяки використанню командного рядка. Рекомендується строго слідувати інструкції, щоб нічого не зламати. Як зробити відкат системи за допомогою командного рядка ми розглянемо нижче.

До речі, не обов’язково використовувати диск, можна зробити відновлення системи з образу, попередньо перекодувавши його і записавши на флешку.

Програми для відновлення ОС Windows

Якщо ваша операційна система не зовсім померла, тобто вона все ще завантажується і так-сяк працює. Або, наприклад, вбудовані в Windows відновлення системи не допомагають — спробуйте скористатися спеціальними програмами для відновлення Windows, такими як:
1. Windows Repair — програма, яка допоможе вам відновити ОС (реєстр, завантажувальні області, права доступу), так і просканувати ваш ПК на віруси і наявність помилок у файлах.
2. Acronis True Image — даний софт орієнтований, в основному, на резервне копіювання файлів, логічних дисків (розділів), але Acronis може ще й відновлювати ОС Windows і навіть Mac.

Відновлення системи через біос як зробити?

Величезна перевага даного способу – успішне відновлення системи навіть у найважчих випадках, головне, щоб комп’ютер або ноутбук включався.
Переконайтеся, що у вас є під рукою інсталяційний диск (завантажувальний диск) з системою Windows і вставте його в дисковод. Тепер нам треба зайти в БІОС. При запуску комп’ютера натискаємо клавішу F12, заходимо в меню Boot ->BootDevicePriority — на перше місце выбираемDVD дисковод, якщо ви використовуєте диск, якщо флешку – USB HDD.

Знову перезавантажуємо ПК, тепер повинен запуститися інсталятор Windows. Часто при завантаженні ПК вискакує напис англійською, яка вимагає натиснути будь-яку клавішу, щоб почати завантаження з диска. Якщо цього не зробити – комп’ютер продовжить через 10 секунд завантажуватися в звичайному режимі з HDD, а не з завантажувальної флешки/диска як потрібно нам.

Отже, ми завантажилися з диска і тепер в установчому меню вибираємо пункт «Відновлення системи», натискаємо «Далі». Після цього вам належить вибрати точку відновлення, краще всього використовувати перший успішний запуск, але там могли бути ще не встановлені потрібні вам програми. Тобто ви втратите програми і дані в них), які ви встановлювали після створення точки відновлення. Знову натискаємо «Далі», тепер відбудеться відновлення системи. Коли завершиться процес натискаємо «Так, готово». Перезавантажуємо систему, попередньо діставши диск/флешку з дисководу.

Відновлення системи через командний рядок

Даний спосіб рекомендується виконувати, якщо відсутня точка відновлення системи. Знову — таки нам потрібно завантажувальний диск з операційною системою Windows. Саме тієї, яка встановлена на комп’ютері.
Версію ОС ви можете подивитися клацнувши правою кнопкою на значку «Мій комп’ютер» і перейдіть на вкладку «Система».
Якщо у вас є точка відновлення системи – то вам достатньо просто завантажитися в режимі командного рядка (для цього потрібно натиснути клавішу F8 під час завантаження ОС і вибрати пункт «Завантаження в безпечному режимі з підтримкою командного рядка»). Після чого ввести команду «rstrui» і дотримуйтесь інструкцій.

1. Якщо пошкоджений завантажувальний сектор вашої ОС.
Вводимо в командному рядку «fixboot», тиснемо «Enter», далі вводимо «fixmbr» і тиснемо «Enter». Все, завантажувальний сектор вашої windows відновлений, можете перезавантажувати комп’ютер в звичайному режимі.

2. Якщо пропав завантажувальний файл boot.ini.
Вводимо в командному рядку «bootcfg /rebuild», тиснемо «Enter». На всі можливі питання системи відповідаємо введенням «Y» та натисканням кнопки «Enter».

3. Якщо у вас пошкоджений config в папці system32.
Вставляємо диск з вашою версією операційної системи в дисковод, вводимо в командному рядку «cd repair SYSTEM copy C:windowssystem32config», тиснемо «Enter», готово!

4. Якщо відсутні файли ntldr» або «ntdetect.com» і система видає повідомлення типу: «NTLDR is missing при завантаженні Windows».
Вводимо в командному рядку » copy J:i386ntldr C:\», тиснемо «Enter» (Де J – буква важего дисководу, а C – буква вашого системного диска, на якому встановлена ваша ОС).

Якщо ви не бажаєте перезавантажувати комп’ютер – то можна відновити систему через командний рядок windows. Вставляємо диск в DVD-ROM, при цьому комп’ютер повинен бути завантажений. Тепер потрібно запустити командний рядок. Для цього в меню «Пуск» натисніть «Виконати» або натисніть сполучення гарячих клавіш «Windows+R».
Вписуємо туди наступне значення: «sfc /scannow», натискаємо «Ок» Після цього всі биті дистрибутиви системи будуть скопійовані з завантажувального диска автоматично. Відновлення системи, відкат проходить досить швидко і безпроблемно.

Чим відрізняється відновлення системи на ноутбуках марок:Asus, Acer, Lenovo, HP, Sony, Samsung, Toshiba, Bell, Dell, Vaio і т. д.?

Хочу зазначити, що серйозних відмінностей тут немає. Можливо наявність різних версій Біоса, але там інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і назви вкладок зберігаються. З цим, проблем виникнути не повинно.
Другий момент – це клавіша входу Біоса, у даних виробників вони розрізняються. Але і це не проблема, ви можете подивитися, що потрібно натискати, на картинці, яка з’являється при завантаженні.

  Acer – F2;
  Dell – F2 або F1;
  Toshiba – F1 або Esc;
  Sony – F1, F2 або F3.

Помилка 0 xc 0000022 при відновленні системи

Іноді після відкату системи, при першому запуску ноутбука або комп’ютера вилазить повідомлення з даною помилкою – це означає, що відновлення не було завершено успішно і наполегливо рекомендує повторити спробу з іншою точкою відновлення.

Спробуйте відновитися на іншу, більш ранню дату відновлення. Якщо і після цього вискакує така помилка, тоді проблема набагато глибше. Це означає, що проблема у вірусах у вашій системі, які пошкодили інформацію про точки відновлення системи.

Що б відновити систему з помилкою 0 xc 0000022 – використовуйте спосіб командного рядка. У даному способі ці точки відновлення не грають ніякої ролі. Після того, як всі файли відновилися, і ви перевірили систему на працездатність, потрібно видалити всі існуючі точки відновлення з комп’ютера і зробити нову, на яку ви можете розраховувати в майбутньому. Провести такі маніпуляції можна через меню «Відновлення системи» в панелі управління.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru