У mx player ac3 не підтримується? Виправимо! Змушуємо mx player в android читати формат ac3!

Від власників Android пристроїв можна почути скарги на те, що ще вчора популярний MXPlayer чудово працював, а сьогодні відмовляється відтворювати звук. Тепер при спробі відтворення на екрані з’являється повідомлення про те, що MX Player AC3 кодек не підтримує. Чому так вийшло і як вирішити проблему ми докладно розповімо вам в цій статті.

Зміст:

    Що за формат ac3?
    Причны помилки в mx player «ac3 не підтримується»
    Як виправити помилку
    Кодек для mx player ac3
    Як переконвертувати ac3 в mp3

Що за формат ac3?

AC3 – це звуковий формат, містить багатоканальну звукову доріжку. Всього підтримується до 6 каналів, що дозволяє записувати об’ємний звук формату 5.1 і практично будь-який сучасний плеєр вміє з ним працювати. Таку звукову доріжку можна вставити у відеоряд, а також вона буває у вигляді самостійної звукозапису.

Важливо відзначити, що відтворювати файли цього формату дійсно має сенс якщо присутня відповідна акустика, оскільки при використанні звичайних колонок ви почуєте лише два канали, а це нівелює всі принади звучання.

Чому виникає помилка «Цей аудіо формат (AC3) не підтримується»?

Проблема того, що MX Player-му AC3 не підтримується, лежить не в технічній, а в юридичній площині. Відбулися певні зміни в угодах про ліцензування кодеків і з певного моменту частина з них стали платними. Це призвело до того, що з вільно розповсюджуваних програвачів цей функціонал був виключений. Саме це сталося і з AC3. Складність ускладнилася ще й тим, що в google play не вийде завантажити його (кодек), навіть якщо ви і готові заплатити – окрема платна версія просто не випускається. Але незважаючи на такі труднощі змусити плеєр працювати як треба все ж не складе великої праці. Як це зробити читаємо нижче…

Як виправити помилку і змусити ac3 відтворюватися?

Насамперед давайте розберемося що таке взагалі кодеки, для яких цілей вони потрібні. Кодек – це невелика програма, призначена для стиснення і розпаковування мультимедійних файлів. Більшість кодеків представлені у вигляді окремого додатка, а як бібліотека, взаємодіюча з яким-небудь мультимедійним плеєром. Оскільки кодек потрібен для перепакування мультимедійних даних, природно, при недоступності такого, що використовується вами програвач просто не може розшифрувати потрібні дані, що проявляється у вигляді відсутнього звуку або зображення (якщо мова йде про видеокодеках). Таку проблему можна зустріти не тільки з MXPlayer, а й з іншими програвачами. Висновок: завдання зводиться до того, щоб цей самий бракуючий компонент де взяти вказати плеєра, що потрібно використовувати саме його.

Кодек для mx player ac3

Спочатку необхідно визначити який же точно кодек потрібен для вашого гаджета. Робиться це просто. Перейдіть в розділ «Параметри» (крапки у правому верхньому куті) MXPlayer, а після цього – в «Налаштування», де необхідно вибрати пункт «Декодер». В самому низу списку ви знайдете рядок, именующуюся як «Власний кодек», де буде вказано назву потрібного фільтра. Назва потрібно буде запам’ятати, а краще записати. Швидше за все, це буде ARMv7 NEON. Перейшовши по посиланню (http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=253883&st=9920#entry35954123), відвідайте сайт, де зможете знайти в свіжу версію необхідного кодека і скачайте архів з ним. Зверніть увагу, що розпаковувати його не треба – просто збережіть у папці. Після того як всі скачано і збережено, запускайте програвач. Якщо він вже запущений, то перезавантажте його. В переважній частці випадків кодек AC3 для MXPlayer буде знайдений автоматично і програма запросить дозвіл на його використання в якості інтерфейсу. Погоджуйтеся, натиснувши «OK». Далі плеєр перезавантажиться для застосування налаштувань. Після перезапуску звук буде відтворюватися нормально.

Рідко, але може виникнути ситуація, коли при запуску програвача кодек автоматично не розпізнається. В цьому немає ніякої проблеми. Ще раз зайдіть в меню налаштування декодера як було описано вище, і, відкривши пункт «кодек», вкажіть шлях до викачаного файлу. Якщо закачування робилася прямо з мобільного пристрою, то з великою ймовірністю він буде знаходитися в директорії «Downloads». Виберіть файл, який ви завантажили. Після перезавантаження програми AC3 codec буде встановлений і з’явиться звук при програванні музики у форматі АС3.

Варто згадати про те, що MXPlayer далеко не єдиний, який вміє працювати зі звуком у форматі AC3. Як вже говорилося, робити це вміє більшість сучасних програвачів. Якщо вам доведеться зіткнутися в іншій програмі з аналогічною проблемою, то вона вирішується схожим чином.

Зверніть увагу, що з якоїсь причини може виникнути необхідність повернути початкові налаштування. Якщо раптом така потреба виникне, скористайтеся функцією «Використовувати кодек за замовчуванням» в налаштуваннях декодера.

Як переконвертувати ac3 в mp3

Є ще один варіант вирішити обговорювану проблему. Необхідно просто конвертувати потрібну вам звукову доріжку з ac3 в mp3 формат, який абсолютно точно буде програно будь-яким плеєром. Можна завантажити в google play і встановити програми для перетворення файлів, такі як MP3 Converter або AC3 AudioConverter. Можна скористатися онлайн-сервісами на зразок convertio.co або online-converting.ru. Сам процес конвертації, не складний – просто вкажіть, який файл і в який формат конвертувати. Для вибору такого рішення є й серйозні підстави. Як вже говорилося вище, AC3 резонно використовувати з відповідною акустикою, а оскільки звук буде відтворюватися на мобільному пристрої або навушниках, то старого доброго MP3, як правило, цілком достатньо.

Підіб’ємо підсумок. Кодек AC3 для MXPlayer легко завантажити та встановити, що вирішує проблему відсутнього звуку і прибирає помилку «Цей аудіо формат (AC3) не підтримується». Крім того, перетворення формату AC3 в інші, більш популярні, також не важко — Вибір завжди за вами!

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru