Як перевернути екран на ноутбуці — 6 сопобов в windows 7/8/10

Сучасні ноутбуки мають вбудований функціонал, що дозволяє перевертати картинку на дисплеї. Проте переважній більшості користувачів це не потрібно. Нерідкі випадки, коли всупереч бажанню користувача зображення перевертається на 90 або 180 градусів, що робить роботу на комп’ютері практично неможливою. У таких випадках користувачі задаються питанням — що робити, якщо екран на ноутбуці перевернувся? Повернути зображення в класичне положення на дисплеї досить просто, якщо чітко слідувати інструкції.

У цій статті ми дамо вичерпну інформацію про всіх доступних способи повороту картинки на моніторі на різних ноутбуках і операційних системах.

Зміст:

  Як перевернути екран на ноутбуці Windows 10
  Як перевернути екран Windows 8
  Як перевернути екран на ноутбуці Windows 7
  Перевернути екран — комбінації клавіш
  Перевернути екран на комп’ютері за допомогою драйверів відеокарти
  Перевертаємо екран за допомогою програм

Як перевернути екран на ноутбуці Windows 10

На деяких сучасних ноутбуках з встановленою ОС Windows працює гаряча комбінація клавіш, але про те, як перевернути екран на ноутбуці за допомогою клавіатури ми розповімо трохи пізніше. Якщо поворот екрану стався під час перенесення або нахилу комп’ютера, то, можливо, у нього вбудований акселерометр і активна функція автоматичного повороту зображення. В такому випадку необхідно ще раз повернути ноутбук на 180 градусів, потім повернути в звичайне положення — зображення повинно автоматично прийняти оптимальну орієнтацію.

Поміняти орієнтацію дисплея можна в меню налаштувань дозволу екрану, вийти на яке можна у вікні «параметри» — «Система» — «Екран». Потрапити в це меню можна за допомогою вбудованого пошуку в меню «Пуск» або через контекстне меню безпосереднього з робочого столу. У розкривному списку «Орієнтація» необхідно вибрати «Альбомна» — це поверне дисплей до класичного вигляду.

Як перевернути екран Windows 8

Операційна система Windows 8 має схожий інтерфейс Windows 10. Змінити орієнтацію зображення у вікні налаштувань екрану. Якщо інтерфейс налаштований в режимі відображення робочого столу, то потрапити на сторінку параметром дисплея можна шляхом виклику контекстного меню — правий клік мишкою на вільної області робочого столу.

Перевернути екран на ноутбуці Windows 7

Щоб потрапити на сторінку налаштувань дисплея на робочому столі необхідно в контекстному меню вибрати пункт «Дозвіл екрану», після чого змінити параметр «Орієнтація» в положення «Альбомна».

Перевернути екран — комбінації клавіш (гарячі клавіші)

У операційної системи часто активні комбінації гарячих клавіш, за допомогою яких можна швидко змінити орієнтацію зображення на дисплеї. Відразу попередимо, що даний спосіб підходить не для всіх ноутбуків. Якщо цей спосіб не чинив ніякого ефекту, то вам необхідно спробувати інші способи з описаних в статті.

Щоб надати зображенню потрібну орієнтацію необхідно натиснути комбінацію клавіш Ctrl + Alt + стрілка потрібного напрямку повороту, в нашому випадку — вниз. Відкривати вікна налаштувань не потрібно.

Перевернути екран на комп’ютері за допомогою драйверів відеокарти

Відеокарти ATI і nVidia мають власні драйвера від виробника і спеціальну утиліту для тонкої корекції параметрів режиму роботи відеоадаптера. Відкрити утиліту можна отримати з панелі керування або «Параметрів» (для ОС Windows 8, 10). Також відкрити вікно налаштувань можна через контекстне меню програми з прихованих значків у треї. Але якщо утиліта не знаходиться в автозавантаженні, то на панелі завдань її значка не буде. У вікні панелі управління nVidia або ATI потрібно перейти в розділ «Дисплей» — «Поворот дисплея», де можна вибрати необхідну орієнтацію картинки на екрані (альбомна).

Перевертаємо екран за допомогою спеціальних програм

Існують спеціальні утиліти, що дозволяють здійснювати швидку ротацію зображення на дисплеї, наприклад — iRotate. Після установки цієї програми шляхом виклику контекстного меню програми з трея можна швидко змінити орієнтацію картинки на потрібну. Однак у стандартній комплектації Windows таких додатків немає, а поворот дисплея можна здійснювати за допомогою панелі керування, вікна налаштувань відеокарти або навіть з допомогою комбінації клавіш.

Подібні утиліти будуть корисні тим, хто часто міняє орієнтацію екрана, наприклад, під час презентацій з використанням проектора або для використання ноутбука в якості читалки електронних книг.

EEERotate — простенька утиліта, за допомогою якої можна здійснювати швидкий поворот зображення на дисплеї, також є компонент для зміни орієнтації тачпада на бічне управління. Ще однією зручною утилітою є програма Pivot Pro, яка дозволяє налаштовувати параметри монітора — орієнтацію зображення, глибину кольору, дозвіл і т. д. Є підтримка гарячих клавіш. Програма здатна повертати картинку на декількох підключених моніторах і автоматично коригувати розмір вікна запускаються.

Ми розглянули всі можливі способи, тепер у вас не повинно виникати питань — як перевернути екран на комп’ютері. Спочатку спробуйте здійснити зміну орієнтації дисплея за допомогою комбінації гарячих клавіш, якщо це не допомогло, доведеться відкривати параметри дисплея або програму налаштування відеокарти.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru