Як прошити телефон Android через комп’ютер в домашніх умовах швидко!

Коли у вашому телефоні андроїд нічого не працює або все гальмує і лагает, при цьому звичайні поради (очищення кешу або звільнення пам’яті телефону) не допомагають — пора вдатися до радикальних заходів, таких як перепрошивка Андроїд. Перепрошивка анодроид телефону не є складним завданням, прошити телефон можна і вдома, самому, сьогодні ми докладно розповімо вам, як це зробити!

Зміст:

  Навіщо потрібно перепрошивати андроїд телефон?
  Як прошити телефон Андроїд самостійно і що для цього потрібно?
  Де брати прошивки для Android?
  Навіщо потрібні не офіційні (кастомні) прошивки для Андроїд?
  Як прошити телефон Андроїд через комп’ютер в домашніх умовах?
  Прошиваємо Андроїд з sd-карти (без допомоги ПК)
  Як перепрошити на Андроїд через Recovery самостійно?
  Як прошити планшет Android через комп’ютер?
  Програми для перепрошивки Android
  Як прошити телефон, якщо він не включається?
  Що робити, якщо перепрошивка не вдалася?

Під «Прошивкою» мається на увазі пакет з програмним забезпеченням, а в нього входить:

  Саме ядро «Андроїд»;
  Драйвери, що забезпечують узгоджене функціонування комплектуючих конкретної моделі девайса, тобто «заліза».

Під дієсловом «Прошити» пристрій, мається на увазі процедура інсталяції платформи. Однак процес установки операційної системи для комп’ютера і для мобільного гаджета на платформі Android «значно відрізняється. Причинами цього є величезна різноманітність реалізацій цієї найпоширенішою в мобільних девайсах ОС. Багато створено індивідуально для певних моделей смартфонів і планшетів. Тому часто у недосвідчених користувачів встановлення нової прошивки закінчується невдало через брак інформації та відсутність перед очима правильних алгоритмів дій.

Нижче представлений керівництво, допоможе перепрошити на Андроїд в домашніх умовах, а також ознайомить з можливими ризиками процедури і способи їх мінімізації.

Навіщо потрібно перепрошивати андроїд телефон?

Виготовляють і програмують гаджети люди, тому ні один пристрій повністю не застрахований від помилок. У разі виникнення збою в смартфоні (планшеті) на Андроїд кардинальним методом позбавлення від проблеми є перепрошивка.

Аргументи «За» переустановку ОС

Завдяки відкритості цієї операційної системи, виробники вільно вдосконалюють і підганяють її під свої моделі гаджетів. Багато їх вдосконалених вже завоювали любов і довіру користувачів. У зв’язку з цим, часто власники смартфонів і планшетів йдуть на ризик і вирішуються на перепрошивку свого електронного друга. Також цьому сприяють деякі розробники, які з часом перестають випускати оновлення для своїх гаджетів. Користувачі з різних джерел інформації дізнаються про нові модифікаціях, які можуть дозволити оптимально використовувати апаратні можливості девайса і, звичайно, задаються питанням, як перепрошити на Андроїд.

Навіть дуже відомі компанії випускають смартфони і планшети не рідко грішать установкою в них З власної розробки, які з очевидних причин не підходять більшості користувачів. Крім невдалого зовнішнього оформлення оболонки, ці фірмове програмне забезпечення значно уповільнює функціонування девайса. При цьому чистий Андроїд, не напічканий зайвими маркетинговими фішками від розробника, часто вражає своєю високою продуктивністю і стабільністю роботи. Тому відповіддю на поставлене питання стає установка кастомного, в якій відсутня передвстановлений «мотлох» від виробника.

Аргументи «Проти» перевстановлення ОС

При нестачі досвіду або недостатньої уважності, існує великий ризик отримати після процедури неробочий і даремний шматок мікросхем і пластику або як звикли називати цей вийшов з ладу девайс фахівці — «Цегла».

У разі прошивки програмним забезпеченням, узятим з неофіційних джерел, то гарантія на пристрій анулюється.

Не всі драйвера входять в пакет ПЗ від стороннього розробника працюють коректно з комплектуючими гаджета. Буває, що після перепрошивки модуль GPS відмовляється від пошуку супутників, а фотоапарат робить кадри низької якості. Також не оптимально підібране ПО може бути причиною швидкої розрядки батареї.

Як прошити телефон Андроїд самостійно і що для цього потрібно?

Успіх будь-якого заходу залежить від того, наскільки ретельно була здійснена попередня підготовка.

Підготовчі заходи включають в себе наступні основні пункти:

  Обов’язково до початку процедури повністю зарядити девайс;
  Через меню налаштувань гаджета з’ясувати найменування пристрою і модифікацію поточного програмного забезпечення (рекомендується виписати їх з точністю до останнього символу і знака, інакше при прошиванні не відповідає складанням в результаті можна отримати «цегла»);

Кожен користувач повинен самостійно вирішити, який ЗА версією віддати перевагу:

а) офіційною;
б) сторонньою.

Виконавши всі три пункти попередніх заходи і головне точно визначившись з модифікацією, слід перейти безпосередньо до процедури інсталяції.

Існують наступні способи це зробити:

  Оновлення (Коли для девайса вже вийшла оновлена версія, то зручним методом для всіх користувачів є «Автооновлення». З метою з’ясування наявності нової версії прошивки необхідно через налаштування відкрити розділ «Про телефоні» і перейти в розділ «Оновлення системи»).
  Ручна установка (Для моделей різних виробників застосовується різна методика прошивок з використанням різного ПЗ, які називають «Флешерами». Наприклад, для гаджетів від компанії «Самсунг» використовується програма «Odin», для «Нексус», «Соні» і «HTC» — «Fastboot», «Леново» — «Flash Tool», «LG» — «KDZ Updater» тощо).

Перелік етапів процедури перепрошивки з допомогою програми ROM Manager:

  Отримати рут-права до андроїд-гаджета;
  Виконати інсталяцію утиліти «ROM Manager»;
  Створити копію чинної ОС;
  Знайти і зберегти відповідну прошивку;
  Встановити її;
  Випробувати роботу нового і при незадоволеності результатами повернутися до колишньої версії використовуючи створену копію у пункті «3».

Знайти і встановити утиліту «ROM Manager» можна з Гуглівського плей-маркету. Потім відкрийте головне вікно програми і кликнувши по верхньому рядку можна встановити «ClockWorkMod» (CWM), а за допомогою другого рядка – «Завантажити режим Recovery».

З метою збереження копії ОС, буде потрібно встановити «CWM».

Важливе відступ: Під час установки «CWM», гаджет не повинен бути з’єднаний з ПК.

Натиснувши на «Встановити CWM» потрібно вказати точне найменування гаджета і дочекатися завершення процедури інсталяції.

Далі клацнути рядок «Зберегти поточний ROM» і потім натиснути «Ok». Дочекатися завершення процесу.

Де брати прошивки для Android?

Вони доступні для скачування на офіційних ресурсах самих розробників смартфонів і планшетів. Якщо користувач має достатній досвід, то з найменуванням моделі він може знайти безліч версій на сторонніх сайтах, з яких вибирається відповідна зберігається її архівний файл в пам’яті комп’ютера. Потім можна не разархивировав файл записати на карту пам’яті.

У разі використання утиліти «ROM Manager Premium», користувач може натиснути рядок «Скачати прошивки». Після цього програма відобразить перелік підходящих для девайса. Ця корисна програма позбавляє від втрат часу на пошук в інтернет-ресурсах сторонніх розробників, яких зараз безліч.

Навіщо потрібні не офіційні (кастомні) прошивки для Андроїд?

Не офіційне ПЗ розробляється з метою забезпечення більш швидкої роботи девайса, а також у нього можуть бути додані деякі корисні функції і вдале оформлення.

Custom-прошивки іноді продовжують удосконалюватися розробниками навіть, коли вже застарілий гаджет знятий з виробництва. Тому користувач отримує девайс з оновленим, що оптимально відповідає сучасним вимогам.

Для деяких користувачів буває, що вирішальним критерієм прийняття рішення на користь інсталяції стороннього продукту, є економія заряду акумулятора і більш привабливий інтерфейс.

Встановивши не офіційне можна відразу забезпечити себе рут-правами, це значить можна підвищити свою безпеку, інсталювавши потужний файрвол. Власник гаджета на свій розсуд буде здатний встановлювати будь сподобалися шрифти, а також збільшити швидкість роботи модуля «GPS» і т. д.

Можна позбутися не використовуваних системних утиліт, які не тільки займають місце в пам’яті, але і витрачають мобільний трафік, це особливо актуально, якщо у користувача немає доступу до безлімітного Вай-фай мережі.

Як прошити телефон Андроїд через комп’ютер в домашніх умовах?

Якщо власника апарату зацікавило питання, як прошити телефон Андроїд через комп’ютер, то буде необхідно наступне:

Встановити в ПК драйвера для роботи з девайсом;
Завантажити відповідну моделі гаджета прошивку ;
Створити резервну копію поточної ОС в апараті;
Встановити додаток для прошивки (флешер).

Суть дій однакова для різних моделей апаратів. Нижче наведено приклад роботи з флешером «Odin» від компанії «Samsung»:

  З’єднати девайс з ПК у режимі завантаження. З цією метою треба вимкнути гаджет і натиснути одночасно клавіші: «Додому», «Вкл./Вимк.» і «Збільшення звуку».
  Далі «Odin» побачить девайс;
  Потім у графі «AP» вказати місце розташування скачаного;
  Встановити відмітки в графах «F. Reset Time» і «Auto reboot»;
  Натиснути «Старт»;
  Дочекатися завершення процесу.

Прошиваємо Андроїд з sd-карти (без допомоги ПК)

Щоб прошити Андроїд через телефон, рекомендується не тільки попередньо повністю зарядити гаджет, але і під час всієї процедури не відключати його від зарядного пристрою.

Послідовність дій складається з наступних етапів:

Запустити «ROM Manager» і натиснути «Встановити ROM c SD карти»;
Вказати місце розташування скопійованого на карту дистрибутива з ОС;
У отобразившемся меню встановити галочки на які цікавлять користувача пунктах і клацнути по кнопці «Ok»;
Дочекатися завершення процедури інсталяції.

Як перепрошити на Андроїд через Recovery самостійно?

Щоб встановити ЗА допомогою Recovery, необхідно, спочатку, зберегти на карті пристрою файл з прошивкою. Далі потрібно виконати наступні кроки:

  Відключити апарат;
  Одночасно натиснути клавіші: «Вкл./Вимк.» і «Збільшення рівня звуку» (на деяких моделях комбінація кнопок може бути іншою);
  У отобразившемся вікні вказати «Recovery Mode» (перехід між графами проводиться кнопками збільшення і зниження рівня звуку);
  Далі вказати «apply update from external storage» і натиснути клавішу «Вкл./Вимк.»;
  Почекати до завершення процесу.

Як прошити планшет Android через комп’ютер?

На питання, як прошити планшет Android, вже є докладні відповіді в попередніх параграфах цього посібника. Всі дії в гаджетах на Android будуть ідентичні. Для прикладу розглянемо процедуру з використанням ПК стосовно моделі від популярної фірми «Леново».

Необхідно виконати наступні кроки:

Повністю зарядити планшет;
Інсталювати програму «Software Update Tool», і драйвера. Зберегти в пам’яті архів з дистрибутивом підходящої прошивки;
Вимкнути мобільний гаджет;
Одночасно натиснути клавіші: «Вкл./Вимк.» і «Зниження рівня гучності» (девайс повинен завибрировать);
Після відображення на дисплеї «Fastboot USB» з’єднати гаджет з комп’ютером;
Відкрити встановлене додаток і вказати місце розташування збереженого дистрибутива;
Далі в меню програми вказати вид;
Клікнути «Erase user data»;
Натиснути «Старт» і почекати до завершення процесу.

Програми для перепрошивки Android

Призначених для цієї мети додатків вже розроблено безліч. Тут наведено найбільш вдалі утиліти, які довели свою надійність і заслужили схвальні відгуки користувачів.

ROM Manager

Ця утиліта встановлюється безпосередньо в сам девайс. Інсталяція прошивки проводиться з CD-карти гаджета..


SP FLASH TOOL

Універсальна утиліта, яка підходить майже для всіх девайсів на платформі Андроїд. Установка проводиться тільки через комп’ютер, тому обов’язково потрібно ЮСБ-шнур. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс дозволяє впоратися з непростим завданням переустановки системи навіть починаючим користувачам


FastBoot

Це одне з найскладніших для новачків додатків. Дії в ньому трохи заплутані. Процедура інсталяції здійснюється за допомогою консолі операційної системи Віндовс.

Як прошити телефон, якщо він не включається?

Успішно вирішити поставлене питання вдасться лише, якщо не порушена цілісність завантажувача. З метою з’ясування цього можна затиснути кнопку «Вкл./Вимк.». При появі відповіді від апарату у вигляді відображення робота або якого-небудь значок, наприклад «!», то можна зробити висновок про збій ОС. Також можна спробувати з’єднати девайс з ПК через ЮСБ-шнур і натиснути наступні клавіші на девайсі: «Вкл./Вимк.» і «Гучність». Коли після цього ПК знаходить гаджет, то реанімація не буде складною і в 95% випадках виявиться успішною. Далі можна скористатися одним з вищенаведених методик і встановити нове ПЗ. Не рідко не коректно виконана прошивка порушує розділ з рекавері, після цього відновити гаджет дозволить лише інсталяція правильної модифікації ОС.

Алгоритм дій наступний:

Інсталювати в ПК утиліту для прошивки;
Завантажити і зберегти файл з прошивкою;
Відкрити утиліту;
Підключити девайс до комп’ютера і натиснути клавіші (для різних моделей комбінації розрізняються);
Вказати в утиліті місцерозташування дистрибутива з новою ОС;
Натиснути «Старт»;
Готове. Треба тільки почекати, коли завершитися процедура встановлення та перезапущено девайса.

Що робити, якщо перепрошивка не вдалася?

Можна вдатися до відновлення системи. Для цього потрібно буде збережена копія системи.

Необхідно виконати наступні дії:

  Знову інсталювати «ROM Manager», так як у новій невдалої ОС її немає;
  Клікнути «Резервні копії»;
  Далі вказати в отобразившемся меню копію ОС і клацнути по «Відновити»;
  Дочекатися закінчення процесу;
  Готове. Стара ОС в девайсі відновлена.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru