Як видалити рут права з андроїда повністю за 3 хвилини

У даній статті ми розглянемо питання про те, навіщо і як видалити рут права. Одна частина досвідчених користувачів операційної системи андроїд бажає отримати рут права, щоб налаштувати свій гаджет під себе і зробити це максимально ефективно. Є інша частина, ці хочуть позбутися режиму адміністратора і видалити рут права.

Зміст:

  Навіщо видаляти рут права
  Як видалити рут права вручну
  Як видалити рут права через комп’ютер
  Як видалити рут права з телефону
  Додатки і програми для видалення ROOT прав
  Як дізнатися видалені чи ROOT права
  Як видалити kingroot

Навіщо видаляти рут права

Причини для цього можуть бути різні. Ось кілька основних:

користувач турбуватися за безпеку встановлених додатків і побоюється шкідливого ПО, тому що пристрій з особливими правами менш захищене;
у смартфоні або планшеті з’явилося безліч «багів»;
пристрій стало швидко розряджатися;
користувач хоче здати свій смартфон в ремонтний сервіс по гарантії (наявність рут прав позбавляє права на гарантії);
якщо пристрій виявиться в невмілих руках, з наявністю рут прав, він з легкістю може перетвориться на неживий «цегла» (недосвідчений користувач може видалити що-небудь потрібне для роботи системи).

Як видалити рут права вручну

Далі ми будемо детально розбирати як видалити root права на андроїд. Існує кілька способів видалення. Розглянемо кожен з них. Перший спосіб: видалення вручну або за допомогою файлового менеджера. Файловий менеджер необхідний для доступу в кореневу систему Android-пристрої. Найвідоміші з них – це: Root Browser, Х-Plore File Manager і ES File Explorer. Крім файлового менеджера, знадобиться додаток Root Checker. Все це можна безкоштовно скачати в Play Market.

Після завершення установки файлового менеджера, відкрийте його і видаліть файл su. Який знаходиться по цьому шляху /system/bin/. Файлу su може не бути в цій папці, пошукайте його в іншому місці, оскільки його розташування залежить від конкретного пристрою Android.
Далі йдемо в папку /system/xbin/ і знаходимо файл su. Видаляємо його таким же способом як і перший. В окремих випадках у папках можна знайти файл busybox, замість su. З ним необхідно виконати все теж саме. Останнім видаляємо файл Superuser.apk або SuperSu.апк, який знаходиться в папці /system/app. Назва видаляється файлу залежить від того, яким способом були отримані рут права. Після виконаних маніпуляцій, перезавантажте апарат і запустіть викачане раніше додаток Root Checker. Якщо все було зроблено правильно – додаток не виявить наявність «особливих» прав.

Як видалити рут права через комп’ютер

Управління правами root операційної системи андроїд можна здійснювати за допомогою персонального комп’ютера. Завдяки спеціальному програмному забезпечення можна отримати доступ до прав, так і видалити їх з девайса. Для кожного пристрою є свої програми для перепрошивки. Наприклад, для апаратів Lenovo це «Lenovo Downloader Tool», для Xiaomi «Xiaomi Flashing tool», для Samsung «Odin3» і т. д. Для прошивки, краще використовувати офіційні утиліти, тому що вони дадуть більш впевнений результат і не призведуть до ускладнення андроїд пристрої.

Видалення рут прав через комп’ютер, як правило, відбувається з допомогою видалення старої прошивки і установки нової. Пов’язано це з тим, що в більшості стандартних прошивок доступ до «суперправам» спочатку відсутня. Заміна прошивки — це радикальний метод, тому рекомендується перенести всі дані з пристрою, навіть ті, які на карті пам’яті. Зазвичай прошивати пристрій через комп’ютер потрібно тоді, коли видалити рут права за допомогою мобільних додатків або вручну не виходить.
Знайти прошивку на просторах мережі досить легко, головне-це завантажити її з перевірених джерел. Звичайно, поради з прошиванням і самі прошивки викладають на спеціальних сайтах присвячених операційній системі Android. Таких сайтів багато. Досить просто вбити в Гуглі «прошивка android і модель телефону. Також в інтернеті купа інструкцій по прошивці смартфона, де детально розписаний кожен етап процесу перепрошивки пристрою Android.

Розглянемо процес прошивки на прикладі смартфона LG.
Першим ділом викачуємо «прошивальщик» LG Flash Tool, драйвера для зв’язку смартфона і ПК (драйвера не обов’язково, зазвичай потреба в них виникає, коли автоматичні драйвера неправильно встановилися і комп’ютер не бачить пристрій), і, власне, саму прошивку, яку легко знаходимо в мережі. Далі необхідно перевести телефон в режим завантаження, вимкнувши його і затиснувши кнопку «гучність +», підключаємо до USB-порту комп’ютера.

Тепер про саму утиліти для прошивки. Відкривши LG Flash Tool, натискаємо «Select KDZ file» і вибираємо прошивку. Шлях до файлу не повинен містити російських символів. Далі буде 2 пункту: «normal flash» і «cse flash». Перший означає прошивку із збереженням користувацьких даний. А другий стирає всі повертаючи телефон до заводського стану. Потім тиснемо на «Start» – процес пішов. Якщо під час завантаження з’явилася помилка не варто лякатися. Потрібно дістати акумулятор і поставивши його назад, натиснути на повторну завантаження. Ось так прошивається пристрій від компанії LG. У більшості сучасних смартфонів або планшетів на Андроїд процес переперошивки приблизно однаковий, за винятком конкретних особливостей софта і моделей. Заміна прошивки видаляє доступ до рут прав і повертає пристрою початкову програмну середу. Окрема історія з сімейством Samsung Galaxy, яку розглянемо трохи нижче.

Якщо навіть після такого радикального способу видалення рут прав, залишилися якісь «глюки», потрібно виконати повний скидання налаштувань до заводських, який присутній в кожній моделі з ОС Андроїд.

Як видалити рут права з телефону

Незважаючи на наявність можливості прошивки смартфона або планшета, більшість користувачів воліє здійснювати маніпуляції з рут правами саме в самому пристрої. Найпростіший спосіб вже був описаний вище – це видалення вручну. Він не вимагає установки яких-небудь програм. Для тих хто не хоче, або з якихось причин не може здійснити видалення рут прав вручну, існують спеціальні програми, які допоможуть у цій нелегкій справі. Для початківців користувачів є кілька додатків, де в пару кліків можна прибрати рут права з телефону або планшета.

Для більшості моделей підходять два додатки – це SuperSU і Універсальний Unroot. Обидва гойдаються з Play Market. Перше підходить для тих, у кого не встановлені кастомні (сторонні) прошивки, а друга є платною (1$). У цих програм є свої плюси і мінуси, які будуть описані в наступному пункті.

Багато користувачів крім рут прав встановлюють ще кастомное Recovery. Recovery – це такий режим завантаження, який у стандартному вигляді присутня у всіх моделях Android. Стандартний режим завантаження відповідає за оновлення системи. Кастомный дає значно більше прав. В першу чергу, вони підходять для любителів постійно щось робити зі своїм девайсом, а саме: встановлювати будь-які патчі і фікси, вибірково видаляти непотрібні файли без ризику видалити зайве і т. д. Для тих хто хоче повністю видалити рут права, потрібно обов’язково видаляти Recovery, тому що, навіть після видалення «суперправ», сторонній завантажувач може легко повернути їх. Видалення Recovery відбувається тільки за допомогою пошивки пристрою, т. к. утиліти для видалення рут прав, в більшості своїй не видаляють кастомный режим завантаження.

Додатки і програми для видалення ROOT прав

Розглянемо програми для видалення рут прав більш детально. Як уже говорилося, додаток SuperSU допоможе, якщо в пристрої не варто стороння прошивка. Після запуску SuperSU, відкрийте вкладку «налаштування» і прочитавши докладно высветившейся віконце, натисніть «продовжити». Після процесу видалення рут прав, перезавантажте пристрій. Другий додаток Універсальний Unroot працює за таким же принципом, але діє більш ефективно.

Особняком у випадку з видаленням рут прав стоять пристрої Samsung Galaxy. Тут трохи складніше. Для видалення «особливих» прав доведеться завантажити:

  офіційну прошивку і знайти там файл .tar.md5;
  програму Odin3, яка використовується для прошивки;
  драйвери Samsung і Samsung USB.

Щоб приступити до видалення рут прав на Samsung Galaxy, потрібно вимкнути пристрій для запуску в спеціальному режимі. Після цього затискаємо 3 кнопки: «додому», «гучність », і «харчування». Включаємо режим завантаження і підключіть гаджет до ПК через USB. Запускаємо Odin3 і бачимо квадрат зеленого кольору (якщо не бачимо, значить установка драйверів пройшла невдало). У програмі натискаємо PDA і знаходимо той самий .tar.md5. Залишаємо галочки тільки на «PDA» і «Auto Reboot» і натискаємо «запустити». Після завершення процедури програма Odin3 напише «Зроблено».

Як дізнатися видалені чи ROOT права

Нагадуємо, що для того щоб дізнатися про видалення рут прав, необхідно скористатися додатком Root Checker. Які потрібно відкрити після процесу видалення. Програма не повинна виявити слідів root прав. Для цього потрібно натиснути «Verify Root Status». У разі виявлення «особливих» прав, значок загориться зеленим і навпаки.

Ще раз нагадаємо про функції «повний скидання налаштувань, який слід застосувати в разі проблем після видалення root прав. До речі, на Samsung Galaxy скидання можна виконати вручну (наприклад, у випадку постійної перезавантаження гаджета). Для це потрібно, при вимкненому пристрої затиснути кнопки: «додому», «гучність + » і харчування. Після цього за допомогою кнопок регулювання гучності шукаємо пункт «скидання» і тиснемо на нього кнопкою живлення.

Як видалити kingroot

Наостанок згадаємо ще одну проблему користувачів Android, пов’язану з правами root – додаток KingRoot. З допомогою якого можна отримати доступ до суперправам. Утиліта має широкий функціонал і її офіційна версія не представляє загрози для системи. Однак, з недавніх пір програму почали зламувати, перетворюючи її на шкідливе ПЗ, яке може отримувати доступ до особистих даних, гальмувати пристрій і швидко розряджати акумулятор.

Щоб видалити додаток, заходимо в неї і йдемо в настройки (три крапки у верхньому правому куті). Там натискаємо видалити root права і перезавантажуємо гаджет. Після цього рекомендується встановити антивірус і змінити всі паролі.
Стаття була покликана відповісти на питання, як видалити рут права з андроїда повністю. На цьому все. Пам’ятайте, що якщо не маєте достатньо досвіду, краще не «гратися» з правами root. Якщо все ж таки зважилися на маніпуляції з операційною системою — скидайте свої дані на інший пристрій або на домашній комп’ютер, щоб захистити їх від видалення.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru