Як зняти захист з флешки від запису — 100% спосіб.

Як завжди, проблема трапилася в самий невідповідний момент. Якщо ви почали читати цю статтю, стало бути, опинилися серед тих «щасливчиків», які в один прекрасний момент вирішили щось скинути на свою флешку, а в результаті отримали повідомлення системи, що записувати дані на диск не можна і тепер цю саму захист необхідно зняти. У людини, який зіткнувся з подібним вперше резонно з’являється повне здивування. Спробуємо з’ясувати причини, по яким не вдається записати файли на флешку і розібратися в методах усунення цієї проблеми.

Зміст:

  Причини помилки
  Типи захисту від запису
  Механічне зняття захисту від запису з флешки
  Програмне зняття захисту від запису
  Знімаємо захист від запису в total commander
  Прибираємо захист від запису в командної рядку
  Програми для зняття захисту від запису

Причини помилки «Диск захищений від запису. Зніміть захист або скористайтеся іншим диском».

Цілком логічно, що така проблема виникає, якщо операційна система опитує диск, але права запису не отримує. При цьому немає можливості саме записувати файли, хоча одночасно з цим зчитуватися дані можуть абсолютно без проблем. Причини такої поведінки бувають різні, але явно діляться на дві групи:

Програмний збій.
Апаратний збій.

Важливо розуміти, що обидва типу неполадок можуть статися як на флешці, так і на вашому комп’ютері.

Типи захисту від запису

За аналогією з причинами помилки можна розділити і методи захисту від запису. Класичним прикладом апаратної захисту може виступати наявність спеціального перемикача (на корпусі флешки), що включає і відключає можливість запису на флешку.

Програмна захист являє собою різного роду програмні комплекси, призначені для недопущення несанкціонованого використання накопичувача.

Механічне зняття захисту від запису з флешки

Вирішуючи питання як зняти захист, якщо «Диск захищений від запису», насамперед перевірте чи немає на корпусі спеціального невеликого перемикача. Він завжди присутній на картках формату SD, дещо рідше зустрічається на звичайних USB-накопичувачах. Нерідкі випадкові перемикання, коли флешка носиться в кишені.

Також обов’язково перевірте працездатність флешки в інших USB-порти, а ще краще, на іншому комп’ютері. Якщо ви власник настільного комп’ютера з системним блоком, переважно перевіряти флешку, підключаючись до портів на задній стінці системного блоку. Проблема може критися поганому контакті, неякісних проводах, збої контролера USB.

Програмне зняття захисту від запису

Переконавшись у відсутності механічної проблеми захисту, приступаємо до перевірки програмного забезпечення.
Стандартно флешка форматується з використанням файлової системи FAT32. Мала кількість користувачів знають про обмеження у цій файловій системі на максимальний розмір файлу в 4Gb. Виходить цікава ситуація, формально дозвіл на запис є, але повідомлення про неможливість виконання такої з’являється. Маючи необхідність переносити файли великого розміру, відформатуйте накопичувач, використовуючи NTFS – систему, де таких обмежень немає. Для цього відкрийте «Мій комп’ютер», натисніть правою кнопкою мишки на вашому знімному диску і виберіть пункт «Форматувати». У вікні, у рядку «Файлова система» виберіть NTFS, натисніть «Почати».

Важливо! Перед витяганням флешки з роз’єму завжди краще користуватися «безпечним витягом. В силу деяких особливостей, відносно флешок відформатованих в NTFS, це повинно бути обов’язковим правилом.

Блокування може бути встановлено в реєстрі Windows. Сполучення клавіш Windows+R, викличе вікно «Виконати», введіть regeditі натисніть OK.

У вікні редактора потрібно перейти в секцію HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control StorageDevicePolicies, де праворуч побачите параметр WriteProtect. Подвійним кліком по параметру викличте діалог зміни параметра, установитезначение 0. Розділ StorageDevicePolicies може бути відсутнім і доведеться його створити. Для створення правою кнопкою мишки кликнитепредыдущий розділ Control, вибирайте «Створити > розділ», назва має бути StorageDevicePolicies. В порожній області правій частині вікна тільки що створеного розділу знову натисніть правою кнопкою мишки, виберіть у меню «Створити > Параметр DWORD», бітність виберіть 64 або 32, залежно від розрядності вашої системи. Назвіть параметр WriteProtect і присвойте значення 0, як описано вище. Обов’язково перезавантажитеся і перевіряйте результат.

Переконайтеся в тому, що запис на знімні пристрої не заборонена груповою політикою. Аналогічно з запуском редактора реєстру, виконайте gpedit.msc, що викличе «Редактор локальної групової політики». Пройдіть по гілках «Конфігурація комп’ютера — Адміністративні шаблони — Система — Доступ до знімних запам’ятовуючим пристроям». Праворуч перевірте параметр «Знімні диски: Заборонити запис». Він повинен бути відключений або не заданий. Якщо параметр включений, двічі клацніть по ньому, виберіть «Вимкнути» і застосуйте вибір. Перед перевіркою не забудьте перезавантажитися.

Перевірте систему хорошим антивірусом зі свіжими базами. Є деяка кількість шкідливих програм, які блокують можливість нормальної роботи з підключеними переносними пристроями зберігання інформації.

Знімаємо захист від запису в total commander

Значна кількість користувачів Windows віддають перевагу файлового менеджера Total Commander, що пропонує широкі функції і зручність роботи. Важливо розуміти, що Total Commander по своїй суті просто зручна надбудова над Windows, відповідно до нього застосовується все описане в статті. Однак є нюанси. Спробуйте скопіювати ваші файли в провіднику Wındows, якщо з копіюванням у провіднику проблем немає, в Total Commander відкрийте «Конфігурація > Налаштування: Операції з файлами» і виберіть пункт «Автоматичний вибір способу копіювання. Автори деяких збірок цього менеджера виставляють налаштування, що викликають подібні збої.

Прибираємо захист від запису в командної рядку (cmd)

Як зняти захист з флешки, захищеної від запису, за допомогою командного рядка. Спосіб дещо складніший. Знайдіть в меню «Пуск» додаток «Командний рядок» і запустіть її з правами адміністратора. Далі послідовно введіть наведені нижче команди, підтверджуючи введення кожної натисканням Enter.

Увага! Весь вміст флешки буде видалено безповоротно!

Diskpart – запускає утиліту управління дисками;
list disk – відобразить всі диски, підключені до системи, необхідно визначити, який з них є вашою флешкою, для чого можете орієнтуватися за розміром диска;
select disk X – націлює програму на диск, замість X вкажіть номер потрібного диска;
detail disk – покаже детальну інформацію про обраному диску, щоб переконатися в правильності вибору;
attributes disk clear readonly – обнуляє атрибут «тільки читання»;
clean – всі томи і розділи на диску будуть видалені;
create partition primary – заново створює основний розділ;
formatfs=fat32 – форматувати розділ, використовуючи файлову систему FAT32 (можна вибрати файлову систему NTFS командойfs=ntfs);
exit – завершує роботу програми.

Програми для зняття захисту від запису

Виробники флешок дбають про вирішення різного роду проблем, що виникають з їх продукцією, випускаючи фірмові утиліти для відновлення проблемних пристроїв. Не забудьте, що запускати будь-яку з таких утиліт необхідно з правами адміністратора. Ці корисні програмки можна вільно завантажити на сайтах фірм-виробників. У Transcend вона називається JetFlash Recovery, у Silicon Power – USB Flash Drive Recovery, у Adata USB Flash Drive Online Recovery, у Kingston Kingston Format Utility. Їх використання досить просте і не викликає труднощів навіть у новачків.

Нижче перераховані програми розраховані на просунутого користувача і перед початком використання слід ознайомитися з документацією. Незалежні розробники випускають власні універсальні програми, не прив’язані до якогось вендору, але володіють схожим функціоналом.

Популярні представники: HP USB Disk Storage Format Tool, D-Soft Flash Doctor, AlcorMP.

Остання працює тільки з накопичувачами на однойменному контролері, але у всіх одна задача – допомогти відновити проблемне пристрій. Зіткнувшись з пошуком рішення того, як зняти захист з флешки, в якості останньої міри, слід спробувати перепрошити її. Повну інформацію про тип контролера, використовуваної пам’яті і навіть дату виробництва розповість Flash Drive Information Extractor. Після вилучення потрібних даних залишається знайти потрібну мікропрограму і прошивальщик, що для Google чи Yandex, як правило, не представляє складності.

Підсумок
Ми сподіваємося, що описані способи допомогли вам відновити працездатність флешки. Якщо ви все ж не добилися результату, доведеться турбуватися вибором нової флешки оскільки вона дійсно не підлягає ремонту.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru