Гріється ноутбук що робити? Охолодження ноутбука, усуваємо перегрів своїми силами

Досить часто користувачі комп’ютера стикаються з ситуацією, коли у них сильно гріється ноутбук, що робити в цьому випадку? Крім того, що температура ноутбука сильно зростає і це викликає великий дискомфорт у користувачів, сам ноутбук може видавати сильний шум, гальмує і навіть вимикатися при роботі. Що ж робити в цьому випадку і як самостійно виправити виниклу проблему? Може просто необхідно придбати охолоджуючу підставку і проблема буде вирішена?

Зміст:

  Чому гріється ноутбук?
  Повинен ноутбук грітися?
  Нормальна температура для ноутбука
  Як дізнатися температуру ноутбука?
  Що робити якщо ноутбук сильно перегрівається?
  Охолодження ноутбука
  Ноутбук гріється і вимикається

Від чого і чому гріється ноутбук? Основні причини перегріву.

При перших ознаках перегрівання лаптопа не варто відкривати «Яндекс» або «Google» і шукати в пошуку «Перегрівається ноутбук, що робити?» або «Сильно гріється ноутбук, що робити?». Прості комп’ютерні поради дозволять Вам не тільки усунути перегрів Вашого ноутбука, але і змусити Ваш комп’ютер працювати набагато швидше і без збоїв.

Всі електронні компоненти ноутбука споживають велику кількість електроенергії. Ще зі шкільного курсу фізики відомо, що частина електроенергії перетворюється в тепло. Зрозуміло, чим більш потужними є процесор і відеокарта ноутбука, тим більше він буде нагріватися. Сучасні ноутбуки, виконані з використанням інноваційних технологій, а також із застосуванням нових тепловідвідних компонентів нагріваються значно менше і споживають значно менше електроенергії, у порівнянні зі старими моделями.

Існують кілька типів ноутбуків. Так, бюджетні ноутбуки нагріваються значно менше і споживають меншу кількість електроенергії, порівняно з універсальними моделями. У той же час, ігрові ноутбуки та надпотужні дизайнерські лаптопи з декількома відеокартами та процесором останнього покоління нагадують галасливі грубки, особливо при грі в важкі комп’ютерні ігри.

Основні причини перегріву:
1. Висохла термопасту на процесор.
2. Надмірна запиленість радіаторів і кулер.
3. Надмірне навантаження на процесор з боку.
4. Закриті або заклеєні технологічні (вентиляційні) отвори в корпусі ноутбука.

Що стосується виробників ноутбуків, то тут потрібно відзначити, що можуть грітися «нотники» любих моделей. Окремо варто виділити тільки ноутбуки «Apple», та й, мабуть «Sony» і «Asus», які завдяки особливим технологіям тепловідведення нагріваються значно менше (за винятком потужних ігрових ноутбуків цих марок). Ігрові «нотники» будуть грітися навіть при регулярному чищенні і наявності охолоджуючої підставки під ноутбук. У тому випадку, якщо користувач не буде регулярно чистити і використовувати ноутбук у несприятливих умовах експлуатації, термін життя такого девайса не перевищить і 3 років.

Повинен ноутбук грітися? Є загроза пристрою?

Основними електронними компонентами ноутбука, які дуже сильно нагріваються, при роботі пристрою є: відеокарта, процесор ноутбутбука і чіпсет. Особливо сильно нагрівається ноутбук при обробці великих масивів даних. Найчастіше, це відбувається при роботі ресурсномістких графічних програм, грі в новітні відеоігри, при конвертації FullHD відео. За дуже короткий час, температура ноутбука може піднятися до максимальних значень. Далі, після нагріву, з особливою тепловій трубці, тепло передається в радіатор, а також до кулеру. Ці компоненти і «викидають» тепло за межі ноутбука.

При купівлі нового ноутбука і відсутність пилу на радіаторі, сам девайс нагрівається не сильно, так як сама система добре відводить тепло від поверхні внутрішніх комплектуючих. Проте з плином часу, на радіаторах кулерів та інших елементах системи охолодження накопичується пил, ворсинки. Вони заважають викиду тепла за межі ноутбука і з-за цього, нагрівання пристрою може стати критичним, поки не спрацює аварійне вимкнення живлення. Таке вимикання відбувається при максимально високих температурах, так як зростає ризик повного виходу з ладу ноутбука.

Що стосується пасивних і активних підставок під ноутбук, то вони знижують температуру від 2 до 8 градусів, тому користь від таких пристроїв досить сумнівна. Найкраще періодично проводити чистку і змазку системи кулера і системи охолодження ноутбука.

Яка температура для ноутбука нормальна?

Температура процесора ноутбука прямо залежить від ступеня його завантаженості, тобто, чим більша кількість програм запущено в даний момент часу, тим вище температура. В ідеалі, температура процесора не повинна бути вище 105 градусів. У той же час оптимальна температура «проца» — це 60 — 80 градусів.

Як дізнатися температуру ноутбука?

Для того щоб дізнатися температуру ноутбука можна скористатися двома способами. По–перше, можна зайти і подивитися температуру девайса в БІОС, а можна дізнатися про температурі, використовуючи спеціальні програми.
Самий простий і швидкий спосіб дізнатися температуру «проца» — це зайти в БІОС.

Для цього, у той час як комп’ютер починає завантажуватися, необхідно натиснути на клавіатурі клавішу F2 або DEL. Після цього, знайдіть в налаштуваннях меню БІОС «PowerMonitor». В цьому меню можна знайти, як температуру процесора, так і температуру материнської плати, а також і іншу додаткову інформацію. Дізнатися про температурі «проца», можна і з допомогою сторонніх додатків. Наприклад, програм AIDA 64, Speccy, CPUIDHWMonitor та інших програм.

Що робити якщо ноутбук сильно перегрівається? Усуваємо перегрів.

При сильному перегріві ноутбука, процесора або відеокарти необхідно виконати наступні дії:
Насамперед, необхідно подивитися і переконатися, забиті чи кулери і вентиляційні отвори пилом або сміттям. Для цього слід розібрати ноутбук, акуратно розкрутивши гвинти і прочистити пил і бруд, які скупчилися на кулері і системі охолодження ноутбука.

Далі, слід замінити термопасту. Для того, щоб процесор комп’ютера не нагрівався, між радіатором і процесором наноситься шар теплопровідних складу (термопасти). З плином часу термопаста висихає і втрачає теплопровідність. Для заміни термопасти слід розібрати нотник і очистити процесор від старої термопасти, далі тонким шаром нанести нову термопасту на процесор. Така процедура проводиться очищення комп’ютера від пилу.

Рада. У тому разі, якщо, незважаючи на очищення і заміну термопасти, кулер і радіатор продовжують нагріватися, то необхідно або замінити кулер на більш потужний, або встановити ще один кулер для кращого відведення тепла від комп’ютера. Зрозуміло, заміна охолоджуючої системи, радіатора кулера краще всього довірити фахівцям сервісного центру, а не робити самому (якщо Ви не досвідчений ІТшник).

Охолодження ноутбука

Майте на увазі і те, що на температуру «проца» впливає і те, де розташований ноутбук. Не розташовуйте його на м’якій поверхні (ліжка, килимі, кріслі). Стежте, щоб збоку і ззаду ноутбука було не менше 5 см вільного місця. Не обклеивайте комп’ютер наклейками, особливо в тих місцях, де кулер відводить гаряче повітря. Не використовуйте його при високій температурі, в запорошеному приміщенні або при високій вологості. Окремі виробники вже починають випускати ноутбуки з рідинним охолодженням. Можливо, що й Вам варто задуматися про придбання такої моделі. Але, найкращим варіантом, безсумнівно, є очищення радіатора, або кулера, використовуючи компресор або інше джерело стисненого повітря, а також нова мастило процесора термопастою.

Що робити якщо ноутбук гріється і вимикається?

У тому випадку, якщо ноутбук гріється і вимикається через деякий час, значить, потрібна заміна термопасти. Слід звернутися в сервісний центр або, акуратно розібравши ноутбук самому, видаливши стару термопасту на процесор, нанести новий шар. Термопасту можна придбати в будь-якому комп’ютерному магазині або сервісному центрі по ремонту комп’ютерів.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru