Калібрування акумулятора ноутбука: програми калібрування нутбуков asus, acer, HP, samsung, lenovo

Практично кожна модель сучасного ноутбука комплектується літій-іонними акумуляторами різних ємностей в залежності від конкретної апаратури. Такий підхід дає можливість забезпечувати тривалу роботу пристрою за один цикл зарядки, чим і цінно портативне обладнання. Так чи інакше, будь-яка батарея з часом поступово втрачає свою ємність і розряджається швидше, особливо при великих навантаженнях на центральний процесор, відеокарту і жорсткий диск. Однак якщо експлуатувати ноутбук грамотно, то поріг зниження ефективності роботи в автономному режимі буде відбуватися дуже повільно.

Зміст:

  Навіщо потрібна калібрування акумулятора ноутбука і як часто
  Калібрування батареї засобами Windows 7/10
  Програми для калібрування акумулятора ноутбука
  Як продовжити життя батареї ноутбука — поради

Навіщо потрібна калібрування акумулятора ноутбука і як часто?

Калібрування акумулятора ноутбука — найважливіший етап у первинній настройці нового пристрою, який актуальний і для іншого обладнання, працюючого на Li-ion акумулятор, наприклад, смартфонів і планшетів. Дана процедура рекомендується до проведення як відразу ж після придбання ноутбука, так і в процесі його використання. Калібрування передбачає навмисне проведення циклів заряду-розряду, а робиться для того, щоб чіп-контролер міг відображати реальний відсоток без глюків. Крім того, ця процедура іноді допомагає «продовжити життя» акумулятора, коли, наприклад, відбувається різкий спад заряду або автономна робота триває не більше 20-30 хвилин в режимі звичайної навантаження.

Калібрування батареї засобами Windows 7/10

Виконати дану операцію сьогодні можна кількома способами і один з них — ручна калібрування за допомогою стандартних інструментів Windows. Спосіб працює на будь-яких версіях ОС і практично не відрізняється, все, що вам потрібно — уважність та чітке дотримання інструкцій. Для початку знадобиться перевірити поточну ємність акумулятора і його рівень при сто відсоткової зарядці. Поверхневу інформацію можна отримати наступним чином:

  Вставте зарядний пристрій і дочекайтеся закінчення зарядки;
  Вимкніть ноутбук від мережі;
  Перевірте електроживлення рівень батареї.

У тому випадку, якщо відразу ж після відключення зарядного блоку з гнізда відсоток менше, ніж 100, то вам необхідно відкалібрувати батарею.

Інструментарій ОС Windows передбачає і можливість отримання більш детальної інформації. Дізнатися її вам допоможе командний рядок, яка відкривається шляхом введення в пошук команди «CMD», запустити її потрібно від імені адміністратора, клікнувши правою кнопкою мишки і вибравши цей параметр. Після вбийте значення powercfg.exe -energy -output d:report.html, де D — ім’я локального диска, що у вашому випадку може бути іншим (C, E і так далі). Саме туди буде зберігатися файл звіту з ім’ям report і розширенням .HTML. Відкрийте його за допомогою будь-якого браузера та гортайте до вкладки «Відомості про батарею», потім порівняйте показники останньої повної зарядки і розрахункової ємності. Якщо ж перше набагато менше другого, то в обов’язковому порядку калібруйте акумулятор.

Операційні інструменти Windows дають лише інформацію про стан батареї, а здійснювати процедуру калібрування потрібно в ручному режимі, або з допомогою спеціально призначеного програмного забезпечення. Краще спочатку спробувати виконати всі власноруч і якщо результату не буде — вдатися до ПО. Калібрування вручну здійснюється у декілька кроків:

  Повна зарядка батареї;
  Відключення блоку живлення і розрядка до 0;
  Під’єднання до мережі.

Тут дуже важливо правильно виставити режим електроживлення, адже за замовчуванням системою обирається «Збалансований». При вищевказаної процедури рекомендується встановити «Високу продуктивність» в налаштуваннях, оскільки при цьому вимикаються різноманітні енергозберігаючі технології і ймовірність вдалої калібрування підвищується. Крім того, при низькому рівні заряду ноутбук піде в режим сну або гібернацію і не дозволить «посадити» батарею до нуля.

Програми для калібрування акумулятора ноутбука

Програма для калібрування акумулятора ноутбука може зіграти дуже важливу роль і максимально ефективно допомогти вам впоратися з цим завданням. До того ж, при використанні ПО, весь процес здійснюється в автоматичному режимі і користувачу немає потреби змінювати будь-яку конфігурацію. Однак необхідно враховувати, що для кожної моделі ноутбука застосовуються різноманітні програми.

Калібрування акумулятора ноутбука ASUS в більшості випадків здійснюється в BIOS, оскільки даний виробник не рідко інтегрує потрібний додаток у вигляді технологічного інструменту материнської плати. Найчастіше така можливість присутня в Phoenix BIOS, але перевірити це можна самому:

Від’єднайте адаптер живлення від ноутбука;
Перезавантажте або увімкніть пристрій, а потім натисніть F2 (іноді інша F-ка);
Зайдіть у вкладку BOOT і знайдіть меню Smart Battery Calibration, запустіть процес.

Примітка: Пошукати даний пункт рекомендується у всіх розділу BIOS, а його назва також може відрізнятися, але в ньому обов’язково присутня слово Battery. Якщо пункту немає, то краще зробити калібрування вручну за схемою, описаною у попередньому розділі статті.

Для ноутбуків від таких виробників, як Samsung і Acer на просторах інтернету є відмінна програма для калібрування під назвою BatteryMark. Її особливість полягає в можливості більш швидкого проведення циклів розряду-заряду, завдяки тому, що вона автоматично запускає процес пошуку Числа Пі, при цьому даючи граничну навантаження на центральний процесор. В цілому, головне її призначення — це тестування і діагностика стану акумулятора в режимі простою, так і в пікових навантаженнях. З її допомогою ви зможете здійснити кілька циклів за одну годину, вибравши прискорений спосіб і високу продуктивність у налаштуваннях ноутбука.

Відомий виробник Lenovo випустила для своїх ноутбуків лінійки Idea профільну утиліту з назвою Energy Management. Вона досить багатофункціональна щодо калібрування батареї, наділяє користувача всеосяжної інформацією і засобами коректної установки акумулятора. Перед початком процедури підключіть блок живлення, закрийте працюючі програми і фонові процеси, а також не користуйтеся гаджетом під час дії.

HP Support Assistant — дуже корисне офіційне програмне забезпечення для ноутбуків Hewlett-Packard. Великий арсенал інструментів робить можливим не тільки калібрування акумулятора, але і надає різноманітний функціонал для діагностування загального стану пристрою. В розділі «My Computer» ви знайдете пункт перевірки батареї і після тесту, програма сповістить вас про найбільш бажаних діях.

Як продовжити життя батареї ноутбука — поради

Кожен досвідчений користувач портативних гаджетів вже знає і дотримується загальноприйнятих порад про те, як же уникнути або, хоча б, максимально відтягнути термін кончини акумулятора. В першу чергу, не використовуйте його. Це зовсім не жарт, адже коли ви працюєте за пристроєм і поруч є розетка, то батарею треба витягти і підключити адаптер живлення в роз’єм, таким чином, коли автономна робота дійсно знадобиться, часу у вас виявиться набагато більше. Це пов’язано з тим, що будь-яка батарея має задану кількість циклів і енергоємності, яка в будь-якому випадку губиться в процесі природної експлуатації.

Далі, якщо ви не користуєтеся акумулятором, то найдоцільніше залишати його на 60-70 відсотках. Напевно ви ніколи не звертали уваги, однак новий гаджет, будь то смартфон або ноутбук, завжди при першому включенні показує саме такий рівень заряду. Літій-іонні батареї не люблять перезарядки і повного виснаження. І останнє, завжди намагайтеся дотримуватися рекомендовані умови експлуатації, тобто, не допускайте перегріву гаджета, не використовуйте ноутбук в приміщеннях з високим рівнем вологості або при низьких температурах. Загалом, в інструкції всі ці поради викладені зрозумілою і доступною мовою.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru