ТОП 3 Wifi роутерів для будинку, який краще? Вибір wifi роутера для будинку

Wi – Fi роутери сьогодні активно використовуються для створення бездротової мережі в домашніх условияхпри наявності у користувача великої кількості пристроїв, які вимагається підключити до всесвітньої павутини. Порівняно з локальним підключенням, бездротове з’єднання набагато простіше організувати і, крім того, не потрібно прокладати безліч кабелів для підключення кожного пристрою до інтернету.

Зміст:

  Що таке роутер і для чого він потрібен?
  Важливі характеристики роутерів
  Критерії вибору роутера для будинку
  Портативні і мобільні wifi роутери
  Розлучення продавців роутерів
  Топ-3 кращих домашніх wifi роутерів
  Wi-fi роутери з великим радіусом дії

Сьогодні, на ринку комп’ютерних девайсів є величезний вибір самих різних wi – fi роутерів. Які технічні параметри необхідно враховувати при його виборі, який wi-fiроутер краще купити для будинку і на що слід звертати увагу при покупці цього пристрою – про це в нашій статті.

Що таке роутер і для чого він потрібен?

Wi–Fi роутер (з англ. маршрут) являє собою невеликий девайс, який забезпечує бездротову передачу даних між мережею інтернет і різними пристроями (Wi – Fi).
Сьогодні, більшість комп’ютерних пристроїв зв’язку уже мають вбудовані приймачі Wi-Fi, що дає їм велику мобільність і зручність при роботі.

У домашніх умовах, используяроутер для дому, можна, як підключатися до глобальної павутини безпроводов з різних пристроїв (ноутбука, смартфона, планшета і т д), так і організовувати внутрішню бездротовий зв’язок між домашніми девайсами (так, наприклад, можна підключити домашній комп’ютер або ноутбук до бездротового принтера або «різатися» в захоплюючу «стрілялку» всією сім’єю).
Використовуючи wi-fi роутер для домаможно забути про «кабельної прихильності», розташовувати ті або інші пристрої в будь-якому місці квартири і підключати велику кількість гаджетів до однієї точки доступу.
Перед тим, як вибрати бездротову точку доступу для дому, слід розібратися з його технічними характеристиками.

Найбільш важливі характеристики роутерів

Вибираючи бездротової роутер, слід звернути увагу на його характеристики. Будь-вай фай роутер призначений для того, щоб об’єднати ті або інші комп’ютерні пристрої зв’язку в єдину мережу, а також надати спільний доступ девайсів кинтернет — каналу.
Однією з найбільш важливих характеристик бездротових точок доступу являетсяскорость передачі даних по мережі (від 8 – 35 Мбіт/сек у дешевих моделей, до 1 Гбіт/сек у дорогих пристроїв).
Вибираючи вай – фай роутер слід розбиратися і в стандартах бездротового з’єднання. Так, на сьогоднішній день існує кілька таких стандартів, які впливають на максимальну швидкість передачі даних пристрою. Так, наприклад, стандарт IEEE 802.11 b є вже застарілими і забезпечує передачу даних з максимальною швидкістю до 11 Мб./с. Нові комп’ютерні девайси мають і нові стандарти – 802.11 g зі швидкістю інтернет — з’єднання 54 Мб/с і 802.11 n з максимальною швидкістю до 300 Мб/с. Велика швидкість передачі даних дозволяє значно швидше передавати і приймати інформацію з мережі Інтернет.

Вибираючи wifi роутер для дому, звертайте увагу і на кількість оперативної пам’яті. Рекомендується купувати бездротові точки доступу з оперативною пам’яттю 64 Мб і потужністю процесора не менше 240 МГц. Flash пам’яті девайсі не повинно бути менше 16 Мб.
У тому випадку, якщо у Вас велика квартира, бажано купувати роутер, 2, 3–ма антенами і з великою потужністю. Найпотужніший роутер дозволяє «пробивати» будинок на 50 – 70 метрів.
Ну, і звичайно, бажано купувати продукцію тільки відомих брендів. Так, серед найкращих виробників безпровідних точок доступу можна виділити: Linksys, TP – Link, Asus, ZyXEL.

Головні критерії вибору роутера для будинку

Вибираючи роутер для дому, слід звернути увагу на наступні важливі характеристики: максимальну швидкість передачі даних, стабільність роботи, потужність випромінювання передавача даних, наявність додаткових роз’ємів
Максимальна швидкість передачі даних вимірюється в Мбіт/с. Так, наприклад, купуючи девайс зі швидкістю до 150 Мбіт/с., слід врахувати, що це приблизно 10 Мб/с. Такої швидкості цілком достатньо для того, щоб комфортно працювати в мережі з декількох пристроїв. Враховувати швидкість LAN портів (роз’ємів для кабелю) необов’язково. Зазвичай на дешевих моделях швидкість не перевищує 100 Мбіт/с, а в дорогих 1000 Мбіт/с. Такі характеристики важливі, якщо Ви підключаєте по кабелю кілька пристроїв та «ганяєте» гігабайти даних між ними.

Вибираючи роутер, зверніть увагу і на те, на скільки метрів він зможе передавати сигнал. Якщо у Вас велика квартира або будинок, придивіться до потужним роутера з декількома антенами.

Що стосується стабільності роботи пристрою, то вона залежить від прошивки девайса, а також від надійності чіпа. В даному випадку, знову-таки найкраще звертати увагу на відомі бренди і набувати девайс в спеціалізованому магазині, ніж купувати пристрій китайської збірки «з рук». І, зрозуміло, вимагайте гарантію на всю придбану продукцію.

У тому випадку, якщо крім бездротового доступу, Вам необхідно підключити додаткові пристрої до вай фаю (принтер, локальний комп’ютер IPTV ресивер), купуйте девайс з додатковими роз’ємами (USB, роз’єми для підключення локальних кабелів і ін).

Портативні і мобільні wifi роутери

Для мандрівників або бізнесменів, яким необхідно постійно бути на зв’язку і мати доступ до мережі Інтернет, краще всього придбати портативний роутер. З плюсів таких гаджетів слід виділити: невеликі розміри, можливість роботи від акумулятора, підтримка всіх стандартів стільникового зв’язку і автоматична установка з’єднання. Такі роутери мають вбудований маршрутизатор і достатньо надійно захищені від мережевих атак. Їх можна використовувати і при підключенні декількох користувачів і для організації мережевого сховища з медиконтентом, а також для того, щоб створити бездротовий зв’язок в машині, на катері, на яхті.

З недоліків мобільних роутерів слід виділити – малу потужність передатчикаWi – Fi, а також невеликий час роботи пристрою. При виборі портативного роутера, слід звертати увагу на те, що для Вас цінніше: габарити пристрою або його автономність. У недовгих туристичних поїздках можна придбати компактний мобільний роутер. Для тривалих переїздів, варто підібрати роутер побільше, з ємним акумулятором і з можливістю організації локальної мережі. Серед портативних роутерів можна виділити: AsusWL-3300NUL, ASUSWL-330N3G, LexandLBP – 52Ц і LBP – 78W.

Розлучення продавців або які роутери краще не купувати

Вибираючи роутер, не слід гнатися за самим «навороченним» і дорогим девайсом, особливо, якщо Ви живете в невеликій квартирі. Ніколи не купуйте роутери, так і інші пристрої «з рук», а тільки в спеціалізованих магазинах. Вимагайте від продавця показати Вам ліцензію від виробника, а також гарантію на пристрій.

Увага: найчастіший розлучення від продавців – додаткова гарантія. Додаткову гарантію вам запропонують придбати в додаток до стандартної. Не купуйте додаткову гарантію, часто це лише розлучення на гроші. Роутери рідко ламаються і ті з них, які пропрацювали нормально цілий рік – будуть працювати і другий і третій.

Вибираючи роутер, постарайтеся отримати як можна більше інформації про нього, перегляньте відеоогляди, почитайте текстові огляди про нього в інтернеті.
Який же роутер краще купити для дому? Отже, представляємо Вашій увазі топ 3 вай фай роутерів для дому!

Топ-3 кращих домашніх wifi роутерів (їх переваги і недоліки)

На третьому місці нашого хіт – параду роутерів – красивий і стильний бездротової роутер від компанії NETGEAR – NETGEARWNDR4500.
Великою його перевагою є швидкість передачі даних – до 900 Мбіт/с! Дійсно, з таким пристроєм Ви можете вільно качати гігабайти інформації з Інтернету або грати по мережі в комп’ютерні ігри. Пристрій має 6 внутрішніх антен з окремими приймачами, які забезпечують відмінний прийом сигналу.

Світлодіодні індикатори, які знаходяться на лицьовій панелі пристрою, відображають стан портів, активацію пристрою і роботу. Великою перевагою цього роутера, також є кнопка включення – виключення Wi – Fi. Вона дозволяє економити електроенергію, або відключити девайс при загрозі злому комп’ютера.
Роутер працює на основі процесора BroadcomBCM4706 на частоті 600 Мгц, має 128 Мб оперативної і 128 Мб флеш-пам’яті. Роутер NETGEARWNDR4500 – це відмінне придбання. Красивий зовнішній вигляд, відмінна швидкість передачі даних і зручні кнопки управління – все це дозволяє включити роутер цієї фірми в трійку кращих для домашнього користувача.
З недоліків варто відзначити: відсутність настінного кріплення, неможливість регулювати потужність передавача і висока вартість роутера.


На другому місці розташувався апарат китайської компанії «TP – Link» — TP-Link TL-WR2543ND.

Відмінною фішкою» цього пристрою є можливість його роботи в 2 частотних діапазонах (до 450 Мбіт/с) у кожному. Девайс має плавні лінії корпусу. Три зовнішні антени, які можуть повертатися на 360 градусів, забезпечують надійний прийом пристрою в будь-якому місці квартири або будинку.
Роутер має індикатори режимів роботи, бездротової мережі, живлення, Ethernet – портів, а також порти USB. Є отвори для настінного кріплення пристрою. Маршрутизатор має «на борту» процесор «AtherosAR7242», який працює на частоті 400 МГц 64 Мб оперативної і 8 Мб флеш-пам’яті.
З плюсів пристрою можна відзначити: можливість роботи в 2 діапазонах, невисока вартість, невелике споживання енергії. З мінусів – малий обсяг флеш-пам’яті і не дуже зручний інтерфейс.

Ну, і нарешті, перше місце заслужено займає продукція відомого бренду «ZyXEL» — «ZyXEL KeeneticGiga 2»!
Це пристрій має оновлену програмну платформу і чудові технічні характеристики, а також елегантний зовнішній вигляд. Зовні «ZyXEL» виглядає дуже стильно – чорний лаковий корпус із закругленими краями і матові боковини.

Дві зовнішні антени забезпечують стійкий прийом сигналу на швидкості до 300 Мбіт/с. Є і універсальна кнопка, яка дозволяє перепрограмувати різні функції пристрою.
«Мотором» роутера є процесор «MediatekRT6586», який працює на частоті 700 МГЦ і забезпечує стійкий і стабільний сигнал з’єднання в будь-якій кімнаті будинку. 256 Мб оперативної пам’яті дозволяє користувачеві не думати про продуктивність пристрою, а тільки насолоджуватися надійною і стабільною роботою в мережі. Русифікований інтерфейс девайса дуже зручний. Апаратна частина пристрою працює бездоганно, як і програмна. З плюсів «ZyXELKeeneticGiga 2» можна відзначити відмінну якість зв’язку, впевнений, стабільний прийом сигналу навіть в умовах перешкод, гарний корпус, русифікований інтерфейс і велика швидкість передачі даних – заслужене перше місце!

Хороші Wifi роутери з великим радіусом дії

У тому випадку, якщо у Вас великий будинок або квартира або вам потрібен доступ до інтернету на значну відстань, потрібно задуматися про придбання потужного обладнання. При цьому якщо комп’ютер або ноутбук мають невелику потужність приймача, то слід придбати і більш потужний адаптер.

Вибираючи потужний роутер, слід зупинитися на придбання хорошого девайса з високою швидкістю передачі даних Wi-Fi (11g – до 54 Мбіт/с або навіть 11n – 600 Мбіт/с) – це забезпечить швидке з’єднання і можливість швидко завантажувати велику кількість інформації з мережі.

Потужний роутер і вимагає великої кількості антен для стійкого зв’язку, тому слід зупинитися на гаджетах з максимальною кількістю антен.

Бажано купувати бездротову точку доступу з двома діапазонами. У цьому випадку збільшується його пропускна здатність. Що стосується фірми, то тут відповідь одна – безперечним лідером серед потужних і суперпотужних Wi-Fi роутерів з великим радіусом дії – була і залишається компанія «ZyXEL».

Важливо! Найкраще місце для розташування бездротової точки доступу – як можна ближче до центру будинку на полиці або стіні над рівнем меблів. У тому випадку, якщо Виживете у великому приватному будинку, то ідеальний варіант – це перший поверх в центрі будинку. Антена роутера для забезпечення максимального сигналу повинна бути спрямована строго вгору. Не слід розташовувати вай фай роутер поруч зі сталевими балками, арматурою, різними електронними пристроями. Дані фактори можуть впливати на потужність сигналу або зробити його переривчастим.

Ну, і наостанок кілька порад для того, щоб Ваш роутер міг передавати сигнал на велику відстань:

  Провести встановлення потужних зовнішніх антен у пристрої;
  Розташувати роутер в те місце у будинку, де сигнал буде найбільш стабільний;
  Придбати ще один роутер, або придбати спеціальні підсилювачі.

// Sharrre
jQuery(document).ready(function(){
jQuery(‘#twitter’).sharrre({
share: {
twitter: true
},
template: ‘
Джерело http://www.hardtek.ru